Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
ο πιο σωστος τροπος ειναι να αγορασετε εναν αλοιφαδωρο και με μια αλοιφη κερωματος περνατε τα φαναρια(μονο απ΄εξω) και γινονται σαν καινουρια,εαν δεν εχετε αλοιφαδωρο με ενα κοματακι βαμβακι κανετε πολυ καλη δουλεια επισης!εαν τωρα δεν εχετε ουτε αλοιφαδωρο,ουτε βαμβακι,ουτε αλοιφη παρτε μια χαρτοπετσετα και με λιγα υγρα φρενων αλοιψτε και τελειωσατε!!!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
pitbull said:
Δεν τις αφηνουμε ποτε.Αν μεινουν καιρο καινε το χρωμα και μετα αντιο,δεν γινεται τιποτα.

Αρα αντίο... ξύσιμο, πολυεστερικό στοκο, τρίψιμο με το 600, χρώμα του αυτοκινήτου σε σπρει, βερνίκι σπρει.... καλά τα λέω?
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
kostg said:
Και θα φαίνεται μετά το "μπάλωμα", ε;

όχι θα βάψω όλη την οροφή  :p :p.

χαρτοταινία και εφημερίδες,

Θα το βαψω μόνος μου  8)

(παλι θα μετράμε παραπλευρες απώλιες ;D ;D)

Δεν σας κανει εντύπωση που δεν εχετε δει πουθενα αλλου τον προφυλακτηρα μου? Είναι μοναδικός στον κόσμο. Ενα κομμάτι μόνο χειροποιητο....
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Αν τα φαναρια εχουν παρα καει και δεν ξεθαμπωνουν ουτε με αλοιφαδορο, υπαρχει η λυση του βερνικιου!! περναμε τα φαναρια μας με ενα 1000ρι ντουκοχαρτο και τους ριχνουμε 2-3 χερακια βερνικι! το αποτελεμα ειναι απιστευτο! ειναι και παλι σαν καινουρια!!
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
πηρα σημερα το κιτ τισ  3M για ξεθαμπωμα μιας και τα φαναρια μ ηταν καμενα και κιτρινα. καλο το αποτελεσμα και καμια σχεση με το πως ηταν αλλα καινουρια δεν εγιναν.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
40 και εχει 6 γυαλοχαρτα-ντουκοχαρτα(δεν ξερω και εγω τι ειναι αυτα)
4χ800αρια
1 πανακι που το περνας με νερο
1 βουρτσα για την αλοιφη.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Cp5BURcZTaI&feature=related[/youtube]
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Αν δεν μπορουμε να το κανουμε μονοι μας σε τι μαγαζι απευθυνομαστε για ξεθαμπωμα φαναριων, γιατι εχω και εγω αυτο το προβλημα
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
σε φανοποιο. αλλα αν δεν το κανεις μονος δεν λεει. τα δικα μ τα εχω κανει εδω και 4 μηνες και δεν εχουν ξαναπαθει τπτ ενω του γαμπρου μ που τα εκανε σε μαγαζι μετα απο 2 μηνες ξαναθαμπωσαν
 

thanasissin

Rookie
Feb 15, 2013
32
0
0
44
Πειραιας
καλησπέρα,

εχω ενα φιέστα του 07 με το καρουμπαλο στα φαναρια...

αυτο το σημείο εχει καεί απο τον ηλιο-εχει γινει καφέ και πιο κάτω εχει απλα θαμπώσει...παιρνει ξεθαμπωμα ή τσαμπα τα λεφτά που θα δώσω(40ε)?
Μηπως καλυτερα να του αλλάξω φαναρια και να βάλω τα ιμιτασιον με 120 ευρώ και τα δύο?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Φιλε μ εαν αυτος που θα σου πει οτι θα στα κανει καινουργεια με 40€ καντο,εαν σου τα μασαει πηγαινε για ιμιτασιον...τουλαχιστον εγω αυτο θα εκανα....
Επισης περνα απο το καλοσωρισμα μελων να μας συστηθεις και να σε καλοσωρισουμε!!!
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
thanasissin said:
καλησπέρα,

εχω ενα φιέστα του 07 με το καρουμπαλο στα φαναρια...

αυτο το σημείο εχει καεί απο τον ηλιο-εχει γινει καφέ και πιο κάτω εχει απλα θαμπώσει...παιρνει ξεθαμπωμα ή τσαμπα τα λεφτά που θα δώσω(40ε)?
Μηπως καλυτερα να του αλλάξω φαναρια και να βάλω τα ιμιτασιον με 120 ευρώ και τα δύο?
ριξε μια ματια http://www.fiestamaniacs.gr/forum/index.php?topic=83.30
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread