Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
παιδια οπως γραφω,μου ξεκολλησε το λαστιχο που ειναι για την στεγανοτητα(εκεινο που εφαπτεται στην κολωνα οταν κλεινει η πορτα) στην πορτα του οδηγου!!! εχει συμβει σε κανεναν αλλο;
ερωτημα:να του βαλω λιγη λογκο στιγμης εγώ ή να το παω στην φορντ να μου το φτιαξουν και τσαμπα?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
δεν νομιζω να εχει συμβει σε κανεναν αλλον...αλλα εγω θα σου πρωτηνα την δευτερη λυση για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο....
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
φιλε και σε μενα ετυχε στην πισω αριστερη πορτα. Στην αρχη εβαλα ταινια διπλης οψεως αλλα δεν αντεξε για καιρο μετα εβαλα μια δυνατη κολλα (σαν την λογκο αλλα πιο δυνατη) και τωρα ειναι μια χαρα.
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Έχω δει αρκετά φιεστάκια με αυτό το πρόβλημα!! αυτό συμβαίνει λίγο πολύ από τη ζέστη που κάνει το λάστιχο να κολλάει στην κολώνα του αυτοκινήτου και τραβώντας την πόρτα με δύναμη σιγά σιγά φθείρεται !! εγώ το έχω στην πόρτα του συνοδηγού αυτό το πρόβλημα αλλά σε πάρα πολύ μικρό βαθμό σε σημείο που δεν φαίνεται!!
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
θα στο σχηματισω:ανοιγεις την πορτα του οδηγου και εχεις μπροστα σου την εσωτερικη της μερια(δηλαδη βλεπεις το ηχειο,την λαβη, τα κουμπια για τα παραθυρα...)στην ακρη της αριστερης μεριας της πορτας και παραλληλα με το τζαμι υπαρχει ενα λαστιχο(που ειναι για την στεγανοτητα και για οτι αλλο). αυτο εννοω
 

karcher

Member
Dec 27, 2010
117
0
16
51
Αθηνα
Δυστηχος εχω κ εγω το ιδιο προβλημα κ στις 2 πορτες.καποια στιγμη θα πρεπει να το φτιαξω.....
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
δευτερα μεσημερι θα το παω στη φορντ,να μου το κολλησουν... να ναι καλα η εγγυηση!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Δεν ειναι τπτ τραγικο!! πιστευω λιγο πολυ οτι τα περισσοτερα 7αρια το παθαινουν αυτο!! και στην φορντ το ιδιο θα σου κανουν!! θα το κολλησουν!!
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
To ειχα παθει κι γω στη πορτα του συνοδηγου..πηγαινε το και θα σου βαλουν παμπριζοκολλα που ειναι και η σωστη κολλα! ;)
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
αυτο το επαθα στη πορτα του οδηγου στους τρεις μηνες που ειχα το αυτοκινητο...
του εβαλα ταινια διπλης οψης καιειναι μια χαρα αλλα το πολυ για κανα τριμηνο γιατι και παλι ξεκολαει, μετα την ξεκολαω και του βαζω καινουργιο κομματι...
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
εχω κι εγω το ιδιο προβλημα στην πορτα του συνοδηγου .. ακομα δεν εχει ξεκολλησει σε μεγαλο βαθμο , αλλα θα πρεπει να κοιταξω ..
πολλα μικροπροβληματακια ομως και δεν μ αρεσει !! (εχω και τα γνωστα θεματα με τα ''πιτσιλιστιρια'' μπρος-πισω)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
christos pap said:
αυτο το επαθα στη πορτα του οδηγου στους τρεις μηνες που ειχα το αυτοκινητο...
του εβαλα ταινια διπλης οψης καιειναι μια χαρα αλλα το πολυ για κανα τριμηνο γιατι και παλι ξεκολαει, μετα την ξεκολαω και του βαζω καινουργιο κομματι...
ακριβως ετσι ημουν και εγω βαλε μια δυνατη κολλα και θα ησυχασει το κεφαλι σου
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
grg019 said:
ακριβως ετσι ημουν και εγω βαλε μια δυνατη κολλα και θα ησυχασει το κεφαλι σου
Γρηγορη αυτο λεω να κανω για να ηρεμησω αν και επειδη δεν ειναι κατι που φαινεται δεν δινω σημασια
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
πηγα σημερα στη φορντ και μου το φτιαξαν. τελικα το λαστιχο αυτο κολλαει πανω στην πορτα νε ταινια διπλης οψεως... μου εβγαλε την παλια,μου το τριψε ελαφρα και περασε καινουργια!ολα κομπλε!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
κι εμενα ειναι και οι δυο πορτες ετσι!! γυρο στους 2 ποντους απο καθε μερια!! καποια στιγμη θα τα φτιαξω αλλα συνεχεια το ξεχναω!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
πριν λίγο γύρισα σπίτι , παρκάρω , και μόλις ανοίγω την πόρτα μου για να βγω ξεκολλάει όλο το πλαστικό λαστιχάκι που έχει η πόρτα από πάνω μέχρι κάτω ....μάλλον βλέπω να βάζω λίγο κολλα να πιάσει καλά ..... ένα από τα αρκετά μικρό προβλήματα που σου την σπάνε ...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ή αν έχουν "σπάσει" τα πιαστράκια, πήγαινε στην Ford και ζήτα αλλαγή όλου του λάστιχου της πόρτας. Έχεις εγγύηση, μη βάζεις κόλλες, μην κάνεις πατέντες. Ό,τι χαλάει να βρίσκετε χρόνο και να το αλλάζετε εντός εγγύησης. Όταν τελειώσει η διετία, τότε ναι, να κάνετε και πατέντες  ;)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Παιδιά δεν είναι σε όλη την πόρτα γύρο γύρο ...εμενα ξεκόλλησε στην κάθετη πλευρά μονο ...το πιαστράκι το πρώτο είναι πάνω πάνω στην γωνια.

Δείτε μια photo. Μονο να το κολλήσω μπορώ δεν γίνετε κάτι άλλο :p

 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί μου φαίνεται ότι έχει κοπεί εκεί;

Αν δε θέλεις να το πας για αντικατάσταση, πάρε καλύτερα ταινία διπλής όψης και κόλλησέ το. Αν βάλεις κόλλα, είναι πιθανόν να κάνεις χάλια τη λαμαρίνα σε εκείνο το σημείο...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread