Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Thodorisfiesta said:
οταν λες φιτεφτες???τι εννοεις?πρωτη φορα το ακουω!!


κρυφες!! εχουν ταπα φλατ πανω στη ζαντα η οποια βγαινει και μπενει ενα εξαρτιματακι για να βαλεις αερα!!!!!
 

giannhs-x

Rookie
Feb 9, 2011
27
0
1
hrakleio
http://supermallamerica.com/gorilla-automotive-vs407c-flush-mount-valve-stems-slotted-cap/

κατι τετιο φαντασου... εγω αφτες φοραω και ολα καλα!!!!!
 
May 15, 2011
282
1
0
31
ωραια...που μπορω να δω διαφορα σχεδια??και τι πρεπει να κανω για να μπουν??τι να αλλαξω??
 

giannhs-x

Rookie
Feb 9, 2011
27
0
1
hrakleio
απλα πρεπει να ξεζανταρεις τα λαστιχα...το μονο μιονεκτιμα...και ασφαλιζουν με διπλο παξιμαδι,
παιδια ολα τα βουλκανιζατερ εχουν, αλα υπαρχουν και σε μαγαζια με αξεσουαρ.
 
May 15, 2011
282
1
0
31
Ανοιγω αυτο το θεμα για να ακουσω γνωμες απο ολους σας..ειχα βαλβιδες με λογοτυπο της ford αλλα δεν κρατησαν πολυ πηραν τις 3 και μου αφησανε μια μονο και ψαχνω κατι παρομοιο με ασφαλεια γιατι δεν μου αρεσουν οι πλαστικες εδειχνε πολυ ομορφα πανω στην ζαντα ειδα καποιες αν και εχω ακουσει πολλα οτι αν δουν πως δεν βγαινει μπορει ακομα και να σου σπασουν ολο το υπολοιπο αλλα πιστευω οτι ειναι δυσκολο λιγες περιπτωσεις θα συνεχιζαν να ασχολουνται κατα την γνωμη μου..δεν ξερω η δευτερη και η τριτη πως μπαινουν πανω την πρωτη με το αλεν εχω καταλαβει οποτε οποιος ξερει ας πει να καταλαβω και εγω και οποιος αλλος εχει απορεια..παραθετω λοιπον link και περιμενω γνωμες..
http://www.ebay.com/itm/4-X-White-Ford-Emblem-Wheel-Tyre-Tire-Valve-Stems-Caps-Air-Dust-Cover-Anti-Theft-/290773820117?hash=item43b37862d5&item=290773820117&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Ford-Oval-Blue-Logo-Anti-Theft-Tire-Stem-Valve-Caps-New-/380470113782?hash=item5895c935f6&item=380470113782&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/FORD-WHITE-TYRE-VALVE-DUST-CAP-ALLOY-WHEEL-/120986275272?hash=item1c2b580dc8&item=120986275272&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
και αυτά είναι ωραία,παλιά ήταν τις μόδας και τις έκλεβαν...
πήρα τέτοιο σετ ώστε να μην κλέβονται τις οποίες τις έλυνα με γαλλικό κλειδί,αλλά κάποιος κατάφερε και πήρε τις 2 και από τότε είμαι χωρίς καπάκια στις βαλβίδες
 
May 15, 2011
282
1
0
31
δεν εχω καταλαβει πως δουλευουν οι 2 τελευταιες αλλα μου φενεται καπως παλουκι να τις παρει καποιος...με αλεν πως θα τις βγαλει ο αλλος??
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Thodorisfiesta said:
δεν εχω καταλαβει πως δουλευουν οι 2 τελευταιες αλλα μου φενεται καπως παλουκι να τις παρει καποιος...με αλεν πως θα τις βγαλει ο αλλος??
θα στις βγάλει....η τάπα σφίγγει πάνω στην λαστιχένια βαλβίδα όπου δεν μπορείς να την κοντράρεις καλά ώστε να την σφίξεις πολύ
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Και το Νο3 με άλεν είναι παιδιά. Δείτε τις άλλες δύο φωτογραφίες που έχει και που σου δείχνει το κλειδί.
Το Νο2 έχει επιπλέον νίκελ καπάκια για να καλύπτουν και τις βαλβίδες (το λάστιχο) και να φαίνεται όλο ασημένιο, αλλά είναι πανάκριβο.
Θα προτιμούσα το Νο1 που είναι και το οικονομικότερο  ;)
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Μετά από 2,5 χρόνια που είχα κάτι ψευτονίκελ καπάκια που τα είχα πάρει από περιοδικό σήμερα το πρωί δεν τα βρήκα στη θέση τους....Προσοχή παίδες...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread