Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg said:
Για τις 2 Δεκεμβρίου μιλάτε τόση ώρα;
αα δεν σου λέμε γιατί πας κ τα λες!! qq

scorpion said:
Στέλιο αν είναι ο καιρός με το μέρος μας,θα μπω,έτσι λέω τουλάχιστον....
και θα είμαι και με το καινούργιο μου look giggle giggle giggle
Tι θα έχεις κουρευτεί??  :eek:  qq

....όλο εκπλήξεις οι μανιακοί βλέπω!! Έτσι να τους κρατάμε σε αγωνία!!  ;D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mk1 Stelios said:
Tι θα έχεις κουρευτεί??  :eek:  qq

....όλο εκπλήξεις οι μανιακοί βλέπω!! Έτσι να τους κρατάμε σε αγωνία!!  ;D
ααα δεν σου λέω γιατί πας και τα λες tease tease tease


Θέλω να έρθουν και οι ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ;D ;D ;D
 
αα ναι θέλουμε οπωσδήποτε φωτογράφο γιατί εγώ θα οδηγώ ο Μιχάλης θα είναι δίπλα μου η Εύα θα έχει πιάσει κανα μπίρι μπίρι με την Σοφία-Χριστίνα-Πόπη κτλ κτλ (qq) ... κ έτσι θα χρειαστούμε οπωσδήποτε τον μπαμπά με το δίτροχο!  

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]09, Νοέμβριος, 2012, 21:39:08[/time]
assombracao said:
Θα μπω με το καρτ και όποιος θέλει ας μου πει ότι πάει ποιο γρήγορα.....
....όσο για εσένα μπές και κάνε κάρτ να κρυώσεις κιόλας χειμωνιάτικα!! qq
 

ggs

Member
May 14, 2012
245
0
0
42
scorpion said:
ααα δεν σου λέω γιατί πας και τα λες tease tease tease


Θέλω να έρθουν και οι ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ;D ;D ;D

Παλι να μας τρελανεις θελεις ρε συ........ακομα δε βγηκαμε παλι μεσα θα μπουμε;;;
Πρεπει να τα κοψω τα παρε δωσε μαζι σου γιατι θα θελω 4 τετραδες λαστιχα τη χρονια...... giggle giggle
Οχι τιποτα αλλο πρεπει να παρω και το τετρατροχο του μικρου σιγα σιγα :-X

Περα απο την πλακα με εβαλες σε σκεψεις παλι....... curse curse
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ggs said:
Οχι τιποτα αλλο πρεπει να παρω και το τετρατροχο του μικρου σιγα σιγα :-X

Πάρτο να το κάνουμε ένα test drive πριν το αγοράσεις.... driv2 driv2 driv2


ggs said:
Περα απο την πλακα με εβαλες σε σκεψεις παλι....... curse curse

ξέρω τι κάνω...... giggle giggle giggle
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
scorpion said:
Μετά από επικοινωνία με τον υπεύθυνο των track day στην πίστα των Μεγάρων
την Κυριακή στις 2-12-2012 θα έχει
Ακόμα δεν έχει αναρτηθεί και για αυτό σας ενημερώνω πιο νωρίς ώστε αν θέλουν κάποια άτομα να πάνε,να δουν το πρόγραμμά τους και να κανονίσουν

Το οικονομικό κομμάτι δεν το γνωρίζω ακόμα,μόλις με ενημερώσουν με email θα έχετε νεότερά μου

Τελικά θα γίνει στις 9-12-2012 αντί στις 2-12-2012



Μήπως να ετοιμαζόμαστε? giggle giggle
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
Καλησπέρα σε όλους  επιτέλους τα εγκαίνια AR15firing AR15firing

la.jpg



Για περισσότερες λεπτομέρειες μείνετε  συντονισμένοι ok234
 
Hellenictrackdays Grand Opening & 1st Trackday Seminar
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου & ώρα 9:30πμ Hellenictrackdays Grand Opening & 1st Trackday Seminar powered by Drive. Πληροφορίες για το σεμινάριο στο ανάλογο τμήμα τις επόμενες ημέρες. Επίσημος προσκεκλημένος ο κ. Ορφανός Βασίλης νικητής του αγώνα Paris-Dakar. 
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
9/12/2012 1ο Σεμινάριο Σπορ Οδήγησης – 1st Track Day Seminar powered by Drive.


  Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012 στο Αυτοκινητοδρόμιο Μεγάρων – Athens Circuit, συγχρόνως με τα επίσημα εγκαίνια της HellenicTrackDays, θα πραγματοποιηθεί και το πρώτο σεμινάριο Σπορ Οδήγησης με την ενεργή συμμετοχή & επιμέλεια του Drive Magazine.
  Το σεμινάριο απευθύνεται σε όσους ενδιαφέρονται να γνωρίσουν αναλυτικά τις λεπτομέριες & τα μυστικά της σπορ οδήγησης σε απόλυτα ελεγχόμενες συνθήκες. Συγχρόνως θα δωθούν γενικές συμβουλές-οδηγίες για την καλύτερη χρήση του αυτοκινήτου σε συνθήκες πίστας.
Το πρόγραμμα της ημέρας θα περιλαμβάνει:
- Θεωρητικό μάθημα συνολικής διάρκειας 80′λεπτών σε ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα.
- 4 πρακτικά σκέλη συνολικής διάρκειας 60′ λεπτών μέσα στην πίστα με ποικίλες ασκήσεις & εκπαιδευτικά αυτοκίνητα που θα επιμελούνται των ασκήσεων.
- 3 πρακτικά σκέλη συνολικής διάρκειας 45′ λεπτων ελεύθερης οδήγησης.
- Ώρα προσέλευσης οδηγών 09:00πμ.
- Έναρξη του σεμιναρίου 09:30πμ – Λήξη 05:30μμ
- Όριο συμμετοχών : 15 Οδηγοί.
- Κόστος του σεμιναρίου: 100ευρώ.
- Λόγω των περιορισμένων θέσεων ( 15 συμμετοχές Αυστηρά ) είναι απαραίτητη η προδήλωση συμμετοχής στο info@hellenictrackdays.gr ή με sms στο 6936508064. Δηλώνουμε αναλυτικά ονοματεπώνυμο, τύπο αυτοκινήτου.
- Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι κάτοχοι διπλώματος οδήγησης. Οι οδηγοί πρέπει να φέρουν μαζί τους κράνος ανοιχτού ή κλειστού τύπου.
- Στο σεμινάριο δεν επιτρέπεται η ύπαρξη συνοδηγού.
- Όσοι επιθυμούν να παρακολουθήσουν μόνο το θεωρητικό μέρος του σεμιναρίου το κόστος ανέρχεται στα 30ευρώ με όριο τους 20 συμμετέχοντες.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1354098727[/time]
"ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012

Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου - Ώρα: 11:15
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου - Ώρα: 09:00 Grand Opening with Open Trackday & 1st Track day Seminar. 
Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου - Ώρα: 11:15
Σάββατο 15 Δεκεμβρίου - Ώρα: 09:00 
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου - Ώρα: 09:00 Historical Cars Track Day.
Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου - Ώρα: 11:15
Σάββατο 29 Δεκεμβρίου - Ώρα:09:00
 

WOLF

Hero Member
May 10, 2010
1,561
0
0
49
Κορυδαλλος
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης στις 9 Δεκεμβρίου 2012 biggrin


Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου επίσημα η HellenicTrackDays διοργανώνει το Grand Opening Show υποδεχόμενη όλους τους φίλους του μηχανοκίνητου αθλητισμού για την νέα σεζόν.
Είστε όλοι καλεσμένοι για να παρεβρεθείτε στην πίστα για να συμμετέχετε στο καθιερωμένο Open Track Day, να παρακολουθήσετε το 1st Track Day Seminar powered by Drive  ή απλά για να παρακολουθήσετε συναρπαστικά οχήματα μέσα στην πίστα & να πάρετε μέρος σε διάφορα Happenings.

EΠΙΣΗΜΟΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ Ο κ. ΟΡΦΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ PARIS-DAKAR  ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΘΕΙΤΕ & ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΡΟΥΧΩΝ ΗΛΙΚΙΑΣ 4 ΕΩΣ 14 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΘΟΥΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΙΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ Π.Ι.Κ.Π.Α. ΒΟΥΛΑΣ.

Τα γκρούπ για την καλύτερη εξυπηρέτηση των οδηγών θα είναι ολιγομελή με 8 έως 10 αυτοκίνητα αυστηρά & τα σκέλη θα είναι διάρκειας 13-15 λεπτών. Θα υπάρξει περιορισμός στον αριθμό των συμμετοχών όπως & των αυτοκινήτων που θα εισέλθουν μέσα στα πιτ.

Τα γκρουπ θα είναι τα εξής:
- Μώβ γκρούπ -  Γκρουπ του σεμιναρίου σπορ οδήγησης. Max: 15  συμμετοχές.
- Γαλάζιο γκρούπ – Πολιτικά αυτοκίνητα με μέσο χρόνο 1.17′ – 1.22′
- Πράσινο γκρούπ – Σπορ αυτοκίνητα με μέσο χρόνο 1.11′ – 1.16′
- Κίτρινο γκρούπ – Αγωνιστικά & GT με μέσο χρόνο το 1.10′ & κάτω
- Κόκκινο γκρούπ – Μονοθέσια – Πρωτότυπα – Open wheels – Formulas
ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΙΣΤΑΣ
ΕΝΑ ΣΚΕΛΟΣ : 25ευρώ
ΔΥΟ ΣΚΕΛΗ : 40ευρώ - Χρέωση Member: 30ευρώ.
ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΚΕΛΗ ( μέσα στην ημέρα) : 60ευρώ
ΟΛΟΗΜΕΡΗ ΧΡΗΣΗ 7 ΣΚΕΛΗ : 90ευρώ – Χρέωση Member:60ευρώ.
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΠΟΡ ΟΔΗΓΗΣΗΣ*: 100ευρώ
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ & ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΟΣΟΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ  ΠΡΟΔΗΛΩΣΤΕ ΣΤΟ 6936508064 ΜΕ SMS ή μέσω e-mail στα glkarting@hotmail.com & info@hellenictrackdays.gr. ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΥΠΟ ΟΧΗΜΑΤΟΣ , ΓΚΡΟΥΠ & ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ.
ΓΙΑ ΕΞΩΦΛΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΛΟΓ. ALPHA BANK:IBAN GR21 0140 1090 109 00 2310017766. ΟΝΟΜΑ ΛΑΖΑΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ.
* ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΠΟΡ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΜΗΜΑ  – ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ -
Το πρόγραμα της ημέρας έχει ως εξής:
09:00 Άνοιγμα πίστας. Προσέλευση οδηγών.
09:30 – 10:00 Πρωινή Γενική ενημέρωση – Briefing. Eνημέρωση οδηγών & Εγγραφές.
10:00 -14:00 Άνοιγμα πίστας – 1ος κύκλος δοκιμών.
14:00 -14:30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ – Επαναληπτική ενημέρωση οδηγών.
14:30 -17:30 Άνοιγμα πίστας – 2ος κύκλος δοκιμών.
17:30 Κλείσιμο πίστας.
-Στην πίστα θα υπάρχει ασθενοφόρο & επιβλέπων προσωπικό ασφαλείας-κριτές.
-Τα οχήματα που θα λάβουν μέρος θα πρέπει να βρίσκονται σε άρτια μηχανολογική κατάσταση & να μην υπερβαίνουν τα 95-98db στις 3000στρ/λεπτό ΑΥΣΤΗΡΑ.
- Απαγορεύεται η χρήση τρακτερωτών ελαστικών (gravel tyres).
- Στην συγκεκριμένη εκδήλωση δεν επιτρέπεται η ελεγχόμενη πλαγιολίσθηση ( Drifting ).
- Τα οχήματα οφείλουν να είναι εφοδιασμένα με σταθερό εγκεκριμένο πυροσβεστήρα σε εμφανές σημείο.
- Εξαιρούνται τα μονοθέσια, τύπου Formula Cars, που πρέπει απαραιτήτως να είναι εφοδιασμένα με αυτόματη πυρόσβεση και να έχουν ζώνες εγκεκριμένες 6 σημείων.
- Οι οδηγοί πρέπει αυστηρά να έιναι κάτοχοι διπλώματος οδήγησης & να είναι εφοδιασμένοι με κράνη open ή full face.
- Οι οδηγοί των κατηγοριών Formula-Πρωτοτύπων (Formula 3 – Formula Gloria – Radical) πρέπει να είναι εφοδιασμένοι με αγωνιστικό ρουχισμό (φόρμα, γάντια, balaclava) .
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
WOLF said:
- Μώβ γκρούπ -  Γκρουπ του σεμιναρίου σπορ οδήγησης. Max: 15  συμμετοχές.
15 αμάξια μέσα στην πίστα?
Σκότωμα,
εγώ δεν θα μπω,αλλά πιστεύω να έρθω να καμαρώσω τον Στελάρα μας
 
scorpion said:
15 αμάξια μέσα στην πίστα?
Σκότωμα,
Στο θέμα προτάσεις μελών για συναντήσεις έγραψε ο WOLF...

"Μια προτασή μου θα ήταν στις 9 Δεκεμβρίου και μέρα Κυριακή να κατέβουμε στη πίστα Μέγαρων.Έχει τα εγκαίνια και open track day.Θα μπορούσαμε να πάμε σαν κλαμπ και ακόμα και να δηλώσουμε συμμετοχή.Θα υπάρχει αρκετός κόσμος και το περιοδικό DRIVE,και πολλά αλλά κλάμπ αυτοκινήτου.Θα μπορούσαμε να αναρτήσουμε και το πανό μας ύστερα απο συννενόηση μου με το Γιώργο Λαζαράκο Θα μπορούσαμε να το κάνουμε επίσημη συνάντηση !"

....
Αν μαζευτούμε δηλαδή 7-10 άτομα μπορούμε να φτιάξουμε δικό μας γκρουπάκι και να μπούμε ξεχωριστά!
Λόγο υψηλής συχνότητας των trackday δεν μαζεύει πολύ κόσμο όπως είχε γίνει το φθινόπωρο που πήγαμε .

Βασική προϋπόθεση για να μπω στην πίστα είναι να είμαστε αρκετοί μαζεμένοι και να θέλει κάποιος-κάποια να πω και να δείξω ορισμένα πράγματα παραπάνω σε λίγο ασφαλέστερο περιβάλλον(αυτοκίνητο αγωνιστικό) πλησιάζοντας στα όρια του αυτοκινήτου!   
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Στέλιο εγώ προσωπικά δεν θα μπω μέσα,αλλά θα έρθω να σε καμαρώσω....και αν βρεθεί το κάθισμα του συνοδηγού ελεύθερο να με πας μια βόλτα
 
Τίποτα ακόμα δεν είναι σίγουρο για εμένα. Είναι θέμα καιρού και δουλειάς. Σίγουρα είναι κίνητρο για εμένα παραπάνω το να μαζευτούμε αρκετοί και να πάμε!
Υπάρχει κάποιος-κάποια που δεν έχει μπει ποτέ σε πίστα και θέλει να μπει έστω και σαν συνοδηγός? Κάποιος-κάποια που το έχει παιδικό απωθημένο να οδηγήσει σε πίστα? ...ίσως κάτι να μπορέσουμε να κάνουμε! Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Για αυτό υπάρχουμε σαν κλαμπ ;) 
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread