Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vagma

Original poster
Hero Member
Στις 8-5-10 διεξηχθει στην πιστα των μεγαρων open trackday.......φυσικο και γω να συμμετασχω με τι αλλο με το fiesta st  ;D...3-4 γυροι για να δω την κατασταση της πιστας.....μετρια κατασταση λογω πολυ ζεστης...γλυστραγε αρκετα...και ετσι οι χρονοι ηταν 4 δευτ πανω απο τον personal best!!!!
 

Mairiliz

Pro Member
May 10, 2010
322
0
0
36
Πατρα
pitbull said:
Μπραβο vagma το'χεις.Το γαντακι πολυ με αρεσει.
Και μενα μ'αρεσει το γαντακι! Μπραβο Βαγγελη εισαι πολυ καλος! ;) ;)
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Ωραιος Βαγγ.. Μερικα πραγματακια:

Στις 3 και 8 ανοιξου λιγο περισσοτερο στην εισοδο.. Εχεις σημαντικα μετρα που θα σε βοηθησουν.. Στις εξοδους τους μην ακολουθεις τοσο πιστα την καμπη, δηλαδη κοφτο λιγο διαγωνια ωστε να βγεις με ισιο τιμονι στην εισοδο των 4 και 9 αντιστοιχα για να μπορεις να φρεναρεις δυνατα με ισιο τιμονι και να μη χανεις πολυτιμα μετρα.. Επισης στις 4 και 9 αρχισε να πατας σταδιακα το γκαζι αμεσως μολις περασεις το απεξ και σταδιακα οπως ειπα πατας κι αλλο..

Στην 6 ανοιξου λιγο παραπανω στην εξοδο, εχεις μετρα..

Γενικα ειναι σωστες οι γραμμες σου και οπως ειπες ηταν και γυρος αναγνωριστικος.. Αν προσεξεις και αυτα τα πραγματακια και εξοικιωθεις περισσοτερο ωστε να μην το φοβασαι και να πιεζεις θα γραψεις πολυ καλους γυρους!

Μπραβο παντως, για 1η-2η φορα δεν ξερω τι ηταν, ειναι πολυ καλα! ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
μπραβο βαγγελη..

Στο track day πόσο πληρώνεις και για πόση ώρα σε αφήνουν?

Αν και αν πάω με το φιεστα δεν με βλέπω να μένει μπιέλα για μπιέλα..
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
εξαρτάται απο τα άτομα κ την ώρα που θα κλεισεις όσο πιο πολλά άτομα τόσο πιο φθηνα έρχεται....

μπράβο vagma πολύ καλό
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ωραιος ο vagma...Ισως τον χρειαστω για να μου πει 5 πραγματακια γιατι με τουτα και με κεινα εχω ψηθει να βαλω το φιεστακι μου εκει μεσα... :p Ετσι για την εμπειρια... :)
 
Είμαι σίγουρος πως το ξεκίνησε το θέμα για να μας ανοίξει την όρεξη για πίστα!!

...είμαι ακόμα πιο σίγουρος γιατί κάποια ψυχή τον "προκάλεσε" και τον "απείλησε" πως θα βάλει άνθρωπο να τον περάσει!!  :-X 
Ονόματα δεν λέμε... Οικογένειες δεν θίγουμε!!  :D

..λες ο άνθρωπος που θα  περάσει τον Vagma να είναι γένος θηλυκού??

Για να δούμε τι θα κάνει το γαντάκι του Vagma ..  ;D

Ο χαμένος σίγουρα θα κεράσει παγωτο!!  ;) ..και σίγουρα δεν θα είμαι εγώ αφου απλά θα είμαι κάπου δίπλα να καμαρώνω!!  8)  8)
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Δε γινεται να παμε καθημερινη οπως καναμε παλια, το 2004 πχ.. Πλεον μπορεις να πας μονο μεσω οργανωμενου trackday..
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
παιδια υπαρχει μια σκεψη για track day.Θα εχουμε νεα πολυ συντομα
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Για Μεγαρα η καρτοδρομο? Γιατι αυτα που ειπα ισχυουν για Μεγαρα..
 

vagma

Original poster
Hero Member
Nitroking said:
Ωραιος Βαγγ.. Μερικα πραγματακια:

Στις 3 και 8 ανοιξου λιγο περισσοτερο στην εισοδο.. Εχεις σημαντικα μετρα που θα σε βοηθησουν.. Στις εξοδους τους μην ακολουθεις τοσο πιστα την καμπη, δηλαδη κοφτο λιγο διαγωνια ωστε να βγεις με ισιο τιμονι στην εισοδο των 4 και 9 αντιστοιχα για να μπορεις να φρεναρεις δυνατα με ισιο τιμονι και να μη χανεις πολυτιμα μετρα.. Επισης στις 4 και 9 αρχισε να πατας σταδιακα το γκαζι αμεσως μολις περασεις το απεξ και σταδιακα οπως ειπα πατας κι αλλο..

Στην 6 ανοιξου λιγο παραπανω στην εξοδο, εχεις μετρα..

Γενικα ειναι σωστες οι γραμμες σου και οπως ειπες ηταν και γυρος αναγνωριστικος.. Αν προσεξεις και αυτα τα πραγματακια και εξοικιωθεις περισσοτερο ωστε να μην το φοβασαι και να πιεζεις θα γραψεις πολυ καλους γυρους!

Μπραβο παντως, για 1η-2η φορα δεν ξερω τι ηταν, ειναι πολυ καλα! ;)


καλα νικο δεν ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στα μεγαρα..........αλλα ποσταρα το βιντεο για να μου πουν ατομα γνωστες οπως και συ και ο δασκαλος το τι λαθη κανω για να τα διορθωσω....δεν ημουν καλα εκεινη την μερα + την πολυ ζεστη που χε δεν βοηθησε να πιασω ρυθμο και με αποτελεσμα να κανω αυτα τα λαθη...απλα το βαλα και για να σας βαλω στο κλιμα της πιστας μηπως ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΛΑΜΠ  ;D


ευχαριστω ολα τα παιδια για τα καλα τα λογια...δεν ηταν ο σκοπος μου αυτος!!!!!!!!!

δασκαλε τολμησε να με περασεις με το μκ1 και θα σου πω.......περιμενωωωωω να κατσω οδηγος ξερεις που...... ;D


ααα στα οπεν τρακντεις το αντιτιμο ειναι 60 ευρω....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nitroking said:
Για Μεγαρα η καρτοδρομο? Γιατι αυτα που ειπα ισχυουν για Μεγαρα..

Θα σας το ανακοινώσουμε, μόλις γίνουν οι σχετικές ενέργειες. Για καρτόδρομο θέλω να το αποφύγουμε γιατί ναι μεν είναι φτηνά, αλλά δεν μας παρέχεται η απαιτούμενη ασφάλεια. Αφήνω ωστόσο όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πολύ καλό ακούγετε το θέμα για την πίστα, μέσα και εγώ! Aν και έχω ένα θεματάκι με τα 18αρια…..ειναι πολλά τα λεφτά Αρη. :-[ :p  Τώρα για το ποια είναι καλύτερη και το που να πάμε, ίσως είναι καλύτερα να μας πουν τα παιδιά που έχουν ξαναπάει σε πίστα η και ο Στέλιος που είναι και εξπέρ του είδους. Το λέω αυτό γιατί πολλά απ τα παιδιά και ο ένας από αυτούς είμαι και γω θα μπουν στην πίστα για πρώτη φορά.
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
StuparArt said:
Πολύ καλό ακούγετε το θέμα για την πίστα, μέσα και εγώ! Aν και έχω ένα θεματάκι με τα 18αρια…..ειναι πολλά τα λεφτά Αρη. :-[ :p  Τώρα για το ποια είναι καλύτερη και το που να πάμε, ίσως είναι καλύτερα να μας πουν τα παιδιά που έχουν ξαναπάει σε πίστα η και ο Στέλιος που είναι και εξπέρ του είδους. Το λέω αυτό γιατί πολλά απ τα παιδιά και ο ένας από αυτούς είμαι και γω θα μπουν στην πίστα για πρώτη φορά.
+1000000000000000
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread