Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
Καλοτάξιδα  :).... μαλακο ελαστικο το οποιο εχει αφισει πολλους ευχαριστημενους και για την τιμη ειναι δελεαρ... ok234
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εκανα μια δοκιμη λιγο νωριτερα, εχοντας διανυσει περιπου 140 χαλαρα χιλιομετρα, 170 στην εθνικη και σε καμπες του δρομου το fiesta σταθεροτατο, ουτε το παραμικρο δειγμα γλυστριματος ή να σε φοβησει. Επισης ο θορυβος παραμενει σε χαμηλα επιπεδα, τοσο που σε μπερδευει και δεν καταλαβαινεις τα χιλιομετρα ανα ωρα που κινεισαι.
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, παραμενω ευχαριστημενος για την επιλογη μου.

Υ.Γ. Πιεσεις εχω προς το παρον 35 μπροστα, 34 πισω.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
barum bravuris 2 195-45-16 μετα απο 40.000χμ και ακομα αντεχουν. πολυ τιμιο ελαστικο για τα χρηματα του απλα λογο χμ βγαζουν θορυβο και θελουν καλο ζεσταμα για να νιωσεις εμπιστοσυνη στο ελαστικο πλεον.
 

vagma

Hero Member
kostg said:
Εκανα μια δοκιμη λιγο νωριτερα, εχοντας διανυσει περιπου 140 χαλαρα χιλιομετρα, 170 στην εθνικη και σε καμπες του δρομου το fiesta σταθεροτατο, ουτε το παραμικρο δειγμα γλυστριματος ή να σε φοβησει. Επισης ο θορυβος παραμενει σε χαμηλα επιπεδα, τοσο που σε μπερδευει και δεν καταλαβαινεις τα χιλιομετρα ανα ωρα που κινεισαι.
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια, παραμενω ευχαριστημενος για την επιλογη μου.

Υ.Γ. Πιεσεις εχω προς το παρον 35 μπροστα, 34 πισω.


32-29 φιλε...εγω στο διλιτρο βαζω 33-30 λογω πιο μαλακων πλαινων σε σχεση με το P ZERO NERO που φοραγε απο κατασκευης......οποτε εγω παω βουρ για τα φεντεραλια στα 300 που βρηκα στον αρμενη(ξερει το σκορπιονι.... της περιοχης ειναι)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
32 29 δεν ειχα ποτε, ουτε στα sport contact 3 που ηταν με πιο σκληρα πλαϊνα. Τα barum που ειναι και πιο μαλακά αντε να τα ριξω 34 32.
Χθες αργα βγηκα βολτα προς το Σουνιο. Στεγνος ο δρομος και θερμοκρασιες 4 ως 8 βαθμους παντου. Η προσφυση ειναι εκπληκτικη. Οσο και να ζορισα δεν ακουστηκε στριγκλισμα ουτε και γλυστρισε το fiesta. Εχω διανυσει περιπου 650 χιλιομετρα με αυτα.
 

TEO-S

Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Εχω βαλει τα YOKOHAMA S drive σε 195/50/15 και δεν τα αλλαζω με τιποτα. Ειχα παλαιοτερα τα michelin pilot exalto και καποια αλλα τα οποια δεν θυμαμαι. Τα yokohama s drive ειναι η καλυτερη επιλογη μου μεχρι τωρα.
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Περίεργο που έχεις μείνει ευχαριστημένος με τα s-drive...όσοι τα έχουμε βάλει δεν έχουμε καλές εντυπώσεις
 

vagma

Hero Member
kostg said:
32 29 δεν ειχα ποτε, ουτε στα sport contact 3 που ηταν με πιο σκληρα πλαϊνα. Τα barum που ειναι και πιο μαλακά αντε να τα ριξω 34 32.
Χθες αργα βγηκα βολτα προς το Σουνιο. Στεγνος ο δρομος και θερμοκρασιες 4 ως 8 βαθμους παντου. Η προσφυση ειναι εκπληκτικη. Οσο και να ζορισα δεν ακουστηκε στριγκλισμα ουτε και γλυστρισε το fiesta. Εχω διανυσει περιπου 650 χιλιομετρα με αυτα.


32-29 ειναι οι πιεσεις του κατασκευαστη για λαστιχα 205-40-17
 

a

Newbie
Feb 19, 2015
1
0
0
Χαίρετε
νέος στο φόρουμ πήρα ένα μεταχειρισμένο fiesta του 2003 και πρέπει να άλλαξω λάστιχα.
Εχετε να προτείνετε κάτι; είμαι ανάμεσα σε BRIDGESTONE - DUNLOP αλήθεια η GOOD YEAR - DUNLOP είναιμία εταιρεια τωρα και εχουν ελαστικό με ακριβωσ ίδιες προδιαγραφές- ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΕΤΙΚΕΤΑ.
ΣΑΝ ΕΤΙΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΟ DUNLOP . ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΣΑΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;
Eυχαριστώ
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Επίσης και εγω θα σου σου πρότεινα τα continental τα οποια τα φοραω και εγω στο fiesta μου και δν εχω κανενα παράπονο. Εαν ψάχνεις κατι ποιο οικονομικό και πολύ καλο λάστιχο για εμενα προσωπικά πήγαινε για barum θυγατρική τς continental και με τα δυο θα μεινεις ευχαριστημενος. Τωρα εσυ αποφασίζεις αναλογα με το τι θα σου αρέσει και τς γνώμες που θα παρεις. ;)
 
Aug 7, 2014
53
0
6
40
ασφαλως και εχω παραπονα από τα toyo!για την επιλογή που εκανα δεν μπορω ακομη να πω,παντως ειχε μειωθεί ο θορυβος κατά πολύ.....
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
toyo t1r τα ποιο αναπηρα ελαστικα που εβαλα στο αυτοκινητο τα πεταξα στο χρονο πανω. ηταν τα μονα ελαστικα που φοβομουν και δεν ειχα εμπιστοσυνη στο αυτοκινητο. ακομα και τα ποταπα nankang που ακουγα τα χειροτερα σχολια ηταν καλυτερα. τουλαχιστον για οδηγηση στο οριο
 

stathis M

Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Conti eco contact5 σε 185-60-14 λιγο φασαριοζικο σε κινηση ακομα και σε φρεσκια ασφαλτο
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Εγώ έχω τα falken zex 914 και εχω κάνει περίπου 3000 χιλιόμετρα. Σε ταξίδι που έκανα ήταν πάρα πολύ καλά δεν μου έκαναν ούτε ένα γλιστριμα σε όταν το έστριψα σε στροφές ενώ έβρεχε.  Έμεινα πολύ  Ικανοποιημενος!!!
 

vagtnt13

Rookie
Feb 24, 2015
11
0
0
Continental sport contact 3 μακραν τα καλύτερα που εχω φορεσει μεχρι στιγμής... ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread