Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
πολυ απλα δεν εχουν τη δυναμη να παιξουν σωστα,παιζουν οσο αντεχει η πηγη σου,προσεχε το λιγο γιατι με κανα αποτομο θα καψεις καμια εξοδο του στερεοφωνικου σου!
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
θα πρεπει να συμβουλευτεις ηλεκτρολογο για το τι να φτιαξεις ενα σωστο ηχοσυστημα!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Η αλήθεια είναι ότι δεν την γνώριζα την εταιρεία bizzar. Βρήκα στο google αυτό. Κανονικά όμως δε θα έπρεπε να μπουκώνουν, σε normal επίπεδα πάντα, εκτός κι αν τα οδηγείς τόσο δυνατά που πλέον παραμορφώνει ο ενισχυτής της πηγής σου και δε φταίνε τα ηχεία. Σ' αυτή την περίπτωση θα συμφωνήσω με τον Vassos παραπάνω για προσθήκη ενισχυτή. Tα τοποθέτησες μόνος σου ή σε ηλεκτρολόγο; Αν ρωτούσες και τη δική του άποψη για το πρόβλημά σου;
 

Fiesta_Xania

Rookie
May 12, 2012
14
0
0
35
Xania, Kriti
Στο μαγαζί που τα αγόρασα τα έβαλαν τα παιδιά εκεί. Πριν λίγο γύρισα απο το συγκεκριμένο μαγαζί και μου είπε το ίδιο πράγμα. Απλά τώρα παίζουν διάφορα έξοδα οπότε θα καθυστερήσει κανένα μήνα ο ενισχυτής.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Tι σου είπαν, ότι φταίει ο ενισχυτής της πηγής γι' αυτό και μπουκώνουν;
 

Fiesta_Xania

Rookie
May 12, 2012
14
0
0
35
Xania, Kriti
Ναι. Όταν η ένταση είναι σχετικά χαμηλά  (< 10) τότε είναι μια χαρά. Όταν ανεβαίνουν τα db ζορίζεται η πηγή. Τα ηχεία παίζουν λέει από 1W γι' αυτό και δεν γίνεται συνέχεια το μπούκωμα (ότι και αν σημαίνει αυτό)...
 

ConvicTech

Rookie
Oct 13, 2015
16
0
1
39
Αθήνα
www.convictech.blogspot.gr
Επειδή μου είχε κολλήσει το Bluetooth, έβγαλα απλά το καλώδιο από το bluetooth module που βρίσκεται κάτω από το ντουλαπάκι και το ξαναέβαλα, επίσης ξεσύνδεσα την μπαταρία για περίπου 30 δευτερόλεπτα. Μετά από αυτό το bluetooth ξεκόλλησε και συνδέεται κανονικά με το κινητό μου αλλά τώρα δεν έχω ήχο ούτε από το bluetooth σε κλήσεις ούτε από την θύρα AUX. Δεν έχω sync και ηχοσύστημα της SONY. Έχω το απλό σύστημα. Πρέπει να πάω σε ηλεκτρολόγο? Και αν ναι περίπου πόσο θα μου πάρει αν ξέρετε
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread