Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Εχω βρει τεμπελη μεταχειρισμενο οπως της Armster που πηρατε οι περισσοτεροι. Μπορει καποιος να μου πει τι μηκος (ποσο μακριες δηλαδη) ειναι οι βιδες που βιδωσατε τον τεμπελη; Προσπαθω να καταλαβω αν βιδωνει  μονο στο μαυρο πλαστικο καλυμμα του χειροφρενου ή και στην γκρι βαση που υπαρχει κατω απο αυτο.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εγω εχω τεμπελη της armster. Το κιτ τοποθετησης εχει και ενα μεταλλικο λαμακι το οποιο βιδωνει κατω απο τη βαση του χειροφρενου και πανω σε αυτο βιδωνει η βαση του τεμπελη. Οποτε αν δεν σου το εχει μαζι, ζητα να σου το δωσει ο προηγουμενος κατοχος.
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Αν εχει καποιος καμια φωτογραφια απο το εν λογω λαμακι ας την ανεβασει αν ειναι ευκολο

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1427108697[/time]
Αυτο εδω ειναι το λαμακι;


_20150323_015929.jpg
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Ok, θα προσπαθησω να θα φτιαξω ενα. Λιγο ζορικα χωρις να εχω ενα να μετρησω αλλα θα το καταφερω πιστευω! Θα ενημερωσω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Σκέψου ότι το κανονικό (αυτό που σου στέλνουν με τον τεμπέλη) είναι 3 κομμάτια κολλημένα με ηλεκτροκόλληση. Το πάνω (όπως βλέπεις τη φωτογραφία), το μεσαίο (όρθιο) και το κάτω. Και είναι από αρκετά χοντρό μέταλλο (λαμάκι) ίσως και 3mm πάχους. Θα σου έβγαζα φωτογραφία ευχαρίστως, αλλά πρέπει να βγάλω τον τεμπέλη από τη θέση του και έχει μια διαδικασία.. 
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Λοιπόν κατάφερα και βρήκα ένα λαμάκι ίδιο και το μέτρησα. Παραθέτω μια πρόχειρη διαστασιολόγηση με ζωγραφική  tease
lamaki.jpg

'Οπως βλέπετε αποτελείται από 3 διαφορετικά κομμάτια και όλα έχουν 5mm πάχος.
Προσοχή στις δύο πλαϊνές τρύπες γιατί ΔΕΝ είναι στο κέντρο. Η άκρη της τρύπας είναι 7mm από την ακμή της λάμας.
Επίσης οι δύο πάνω ακμές με τις δύο κάτω έχουν 1,5mm διαφορά όπως θα δείτε στο σχέδιο (μάλλον από το στραντζάρισμα).
Παραθέτω και ένα link http://spiderauto.co.rs/montaza/07356%20-%20FORDFIESTAFUSION2002.pdf του pdf με τις οδηγίες εγκατάστασης.
Προχθές έβαλα και καινούριο δέρμα στο καπάκι του τεμπέλη με 10 ευρώ, γυάλισα όλο το πλαστικό με σιλικόνη και
τώρα απομένει να φτιάξω ένα ίδιο λαμάκι και να το βάψω και απέκτησα τζάμπα τεμπέλη  biggrin  biggrin  biggrin
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Αρχικά θέλω να ρωτήσω πόσο κοστίζει τώρα ο συγκεκριμένος τεμπέλης και από που μπορώ να τον αγοράσω?Επίσης έχει ποτηροθήκες ή οχι?

Επίσης θα χωράει στο δικό μου?Ρωτάω επειδή έχω τα καθίσματα του S, και στο πλάτο πιάνουν περισσότερο χώρο σε σχέση με τα άλλα που είχα!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread