Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Παιδιά δεν ξέρω αν ταιριάζει εδω αλλα θελω να ρωτησω κατι .Απλα επειδή πιστεύω οτι αμα βάλω τελικό θα εχω πολυ φασαρία στα ταξίδια εχει κανεις βάλει στο mk7 sport απολιξη ;;ειναι ωραίο σαν αποτέλεσμα ;Γιατι για τελικό πήγαινα αλλα προσωπικά ήδη ο θόρυβος που κανει μαμά μου φαίνεται αρκετός ..
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ο θορυβος που κανει μαλλον δεν ειναι απο εξατμιση. μαλλον ερχετε απο τα ελαστικα σου. το μκ7 εργοστασιακο δεν φερνει θορυβο απο εξατμιση στη καμπινα.
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Γενικα το μοτέρ εννοω δεν ειναι και το πιο ήσυχο μετα τα 140
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
συγνωμη αλλα αν δεν κανω λαθος μια εξατμιση ποιο ελευθερη απο το εργοστασιακο τελικο δεν νομιζω να φερνει θορυβο στη καμπινα.
 
Φερνει, αυτο το μπασιμο που κανει η εξατμιση το καταλαβαινεις μεσα στην καμπινα..

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1413062583[/time]
Boulek said:
Παιδιά δεν ξέρω αν ταιριάζει εδω αλλα θελω να ρωτησω κατι .Απλα επειδή πιστεύω οτι αμα βάλω τελικό θα εχω πολυ φασαρία στα ταξίδια εχει κανεις βάλει στο mk7 sport απολιξη ;;ειναι ωραίο σαν αποτέλεσμα ;Γιατι για τελικό πήγαινα αλλα προσωπικά ήδη ο θόρυβος που κανει μαμά μου φαίνεται αρκετός ..
Εαν θεωρεις οτι ο θορυβος που κανει "μαμα" ειναι αρκετος κ εσυ θελεις μονο εμφανιση βαλε μονο την απολιξη κ μην αλλαξεις καζανακι..
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Σε απόδοση ούτως η άλλως με ενα τελικο δεν κερδίζεις .Ηχο και εμφάνιση μονο .Εγω τελικο θελω μου αρέσει πιο πολυ .Απλα θα ήθελα να δω και ενα αποτέλεσμα με απολιξη
 
Boulek said:
Σε απόδοση ούτως η άλλως με ενα τελικο δεν κερδίζεις .Ηχο και εμφάνιση μονο .Εγω τελικο θελω μου αρέσει πιο πολυ .Απλα θα ήθελα να δω και ενα αποτέλεσμα με απολιξη
Ελα σε καποια απο τις συναντησεις και θα δεις διαφορες αποληξεις και καζανακια..
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Μπορεις να βαλεις διαφορα τελικα και αναλογα τον ηχο που θελεις οπως και απόληξη. Ακομα και στο μαμα τελικό μπορεις να βαλεις μια αποληξη για ομορφιά. Οσο για την διαφορα θα δεις ενα ελάχιστο εως και καθόλου μπορεί να μην το καταλαβεις.
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.Δεν αποφάσισα ακόμα αλλά όταν το κάνω θα ανεβάσω φωτό.
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Παιδιά καλησπέρα.Άσχετο αλλά βλέπω ότι οι πιο πολλοί έχουν βάλει χειροποίητα τελικά.Έχει βάλει κάποιος κάτι έτοιμο πλην το κλασικό της Miltek.
Είδα σήμερα αυτό και αρρώστησα:

http://www.remususa.com/epages/remus.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/remus/Products/0034920584CS
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Στους περισσότερους αρέσουν τα φτιαχτά,για αυτό τα επιλέγουμε.Εμένα προσωπικά,χωρίς παρεξήγηση δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που ανέβασες και γενικά τα έτοιμα
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Καθαρά θέμα γούστου είναι αυτό γιατί να παρεξηγήσω.
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Καταρχήν να σου πω ότι η ομορφιά είναι υποκειμενική. Σε εσένα αρέσει σε μένα όχι και το ανάποδο. Οπότε ρώτα τον εαυτό σου και προσπάθησε να το φανταστείς στο αμάξι σου.
Η remus είναι πολύ καλή εταιρία και σε όσες μηχανές είχα βάλει εξάτμιση remus είχα δει τις διαφορές που υπόσχεται η εταιρία.
Έτσι στην φωτογραφία σκέτο το τελικό κι εμένα δεν μου πολύ αρέσει, αλλά ψάξε στο Google στις εικόνες μήπως το έχει κάποιος περασμένο πάνω σε fiesta ή σε κάποιο άλλο αμάξι.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Boulek said:
Παιδιά καλησπέρα.Άσχετο αλλά βλέπω ότι οι πιο πολλοί έχουν βάλει χειροποίητα τελικά.Έχει βάλει κάποιος κάτι έτοιμο πλην το κλασικό της Miltek.
Είδα σήμερα αυτό και αρρώστησα:

http://www.remususa.com/epages/remus.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/remus/Products/0034920584CS
Η άποψη μου αλλά και σαν συμβουλή, προσπάθησε να μη δόσεις λεφτά για ένα επώνυμο τελικό η έστω τόσο επώνυμο. Πληρώνεις πολλά χωρίς να κερδίζεις τόσα πολλά.. σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να χάσεις κιόλας σε σχέση με ένα χειροποίητο.

Εάν δεν σκάφτεσαι να προβείς και σε άλλες μετατροπές τότε ένα απλό (πιο οικονομικό), αρεστό σε σένα τελικό θεωρό ότι θα είναι η ιδανικότερη λύση για σένα. Βρες έναν αξιόλογο εξατμισά και κάνε την δουλειά σου.

Για το εάν είναι η όχι ωραίο για το αμάξι σου αυτό θα το αποφασίσεις εσύ.
Η δική μου γνώμη είναι πως δεν είναι. φιλικά
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Καλησπέρες!Για τον "Στάυρο"(Σκριβάνος) στο Νέο Κόσμο γνωρίζει κανείς αν είναι αξιόλογος ή έχει παει κανείς σε αυτόν;(Για τελικό ενδιαφέρομαι κ το ψάχνω λίγο.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
GIANNIS MK7 1.4 said:
Καλησπέρες!Για τον "Στάυρο"(Σκριβάνος) στο Νέο Κόσμο γνωρίζει κανείς αν είναι αξιόλογος ή έχει παει κανείς σε αυτόν;(Για τελικό ενδιαφέρομαι κ το ψάχνω λίγο.
για τελικό όλοι super είναι....βλέπεις ποιος σου κάνει στα λεφτά και σου γεμίζει το μάτι και προχωράς
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Παιδιά λέω να βάλω μεσαίο τελικό χειροποίητα.Οι περισσότεροι αυτό μου προτείνουν κιόλας να πάω σε χειροποίητο και όχι έτοιμη λύση..Θα προσπαθήσω όσο πιο αθόρυβα γίνεται πάντως γιατί αυτό είναι που με νοιάζει πολύ.Μόλις βρω χρόνο και το βάλω άμεσα θα ανέβουν και φωτό.
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Παιδιά σήμερα κουμπώθηκε μεσαίο-τελικό στον Καράμπελα. Καλές εντυπώσεις όπως το ζήτησα ακριβώς και καλή εφαρμογή.Αθόρυβο πραγματικά.Τώρα από διαφορά στο δρόμο ίσως ένα τσικ καλύτερη απόκριση στο γκάζι που μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Τον πραγματικό ήχο θα τον δεις μόλις ζεστάνει το καζάνι από κάποια μεγάλη βόλτα αλλά και το καλοκαίρι που οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Μπήκαν σήμερα και οι μπούκες! Τελικά επέλεξα τον GPExhaust και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση των παιδιών. Από εμφάνιση πήρε πάρα πολύ και ολοκληρώθηκε πλέον το πίσω μέρος, ενώ από ήχο είναι αρκετά ήσυχο όπως σχεδόν το ήθελα (ίσως λίγο πιο δυνατό). Περιμένω βέβαια να καούν για να δω πως θα είναι τελικά...
Πως σας φαίνεται;

upcxEw.jpg
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread