Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Ψηφίζω σειρά 1 φώτο 2 και σειρά 2 φώτο 2. Οι 4 μπούκες για το φιεστακι μου φαίνονται υπερβολικές. Ή έχεις τη Μ5 και τις χαίρεσαι να τις βλέπεις ή άστο καλύτερα. Όσο για τη τελευταία φώτο μαζί με τις μπούκες δίνουν δώρο πορτοκαλί πουκάμισο με πράσινη γραβάτα και πουά λουστρίνι.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Εγώ όταν με το καλό βάλω θέλω απλά ένα ξερό μπασάκι ...ούτε θόρυβο πολύ, ούτε σκασίματα...ίσα ίσα να γουστάρω λίγο και να κάνουμε ωραίο κωλαράκι.  ;D Δεν θέλω καγκουριές.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Δεν άντεξα λοιπόν το έβαλα και εγώ το τελικό μου σήμερα και ησύχασα! 2 απολήξεις φαλτσοκομένες (φ60 αν θυμάμαι καλά..ίσως και λίγο μικρότερες) και ανοξείδωτο καζανάκι. Η δουλειά έγινε στον Θεόφιλο στη Νίκαια και έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Τα παιδιά ευγενικά και δώσανε πολύ προσοχή στο αυτοκίνητο. Το αποτέλεσμα σε ήχο είναι όπως το ζήτησα...λίγο πιο δυνατό από το μαμά με πιο μπάσο ήχο. Δεν ενοχλεί καθόλου.

Σε ότι αφορά επιδόσεις, μου είπε ότι ίσως θα πάρω κιόλας, πράγμα που δεν το νομίζω γιατί με 2 εξατμίσεις θα έχω λιγότερη εκτόνωση λογικά.

Ορίστε και 2 φωτό με το καινούριο μου κωλαράκι!  :D  Μόλοι βρώ κάμερα τις προκοπής θα ανεβάσω και βίντεο.

2514_28_04_15_6_43_27.jpeg


2514_28_04_15_10_45_26.jpeg
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Μεγειες πολύ ωραίο akiz90...Οταν στρώσει καεί το τελικό καζανι θα σου βγάλει ενα τικ ακόμα ήχο δν νομίζω να είναι ενοχλητικό...
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Οι επιδόσεις λέτε να πέσουν λόγω εκτόνοσης που τώρα έχω 2 εξατμίσεις? Καν αν ναι μιλάμε για σοβαρά πράματα ή αμελιτέα?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Δν νομίζω ανάλογα τν τοποθέτηση ποσο ποσοστό βγάζουν οι απολήξεις δλδ να εχει μοιράσει 50 50 να βγαίνουν τα καυσαέρια...Όπως και να έχει εαν υπάρχει κάτι θα είναι αμελητέο...
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
angel s said:
Δν νομίζω ανάλογα τν τοποθέτηση ποσο ποσοστό βγάζουν οι απολήξεις δλδ να εχει μοιράσει 50 50 να βγαίνουν τα καυσαέρια...Όπως και να έχει εαν υπάρχει κάτι θα είναι αμελητέο...

Δεν πρέπει να έχει κάνει κάτι τέτοιο...εγώ όταν βάζω το χέρι μου πίσω απ την εξάτμιση νιώθω ότι η μία βγάζει το καυσαέριο με περισσότερη πίεση απ την άλλη (αν αυτό εννοείς). Θα ήταν καλύτερα λες να το πάει 50/50? Και αν ναι, είναι μεγάλη μανούρα να το κάνει τώρα που μπήκε?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μην ασχοληθείς akiz90,το τελικό είναι για μπάσο και ομορφιά για το πίσω μέρος του αυτοκινήτου
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
akiz90 μν ασχοληθείς για τον λογο που ανέφερε ο scorpion. Εαν είχες τοποθέτηση ολόσωμη εξάτμιση απο χταπόδι μέχρι τελικό καλο θα ήταν να ασχοληθείς ώστε να βγάλεις την μέγιστη επιδοση...Αλλά σπάνια εχω ακούσει να κάτσει εξατμισας να το κάνει...
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Αποκλείεται να είναι 50-50. Το ένα είναι μια σωλήνα και το άλλο περνάει μέσα από το τελικό καζανάκι. Βέβαια το αν έχει χάσει ή κερδίσει και πόσο, δεν πρόκειται να το καταλάβεις στον δρόμο. Μόνο σε κάποιο track day, που θα κυνηγάς χρόνους και αν.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 said:
Αποκλείεται να είναι 50-50. Το ένα είναι μια σωλήνα και το άλλο περνάει μέσα από το τελικό καζανάκι. Βέβαια το αν έχει χάσει ή κερδίσει και πόσο, δεν πρόκειται να το καταλάβεις στον δρόμο. Μόνο σε κάποιο track day, που θα κυνηγάς χρόνους και αν.

Άμα μιλάμε για τόσο μηδαμινά πράγματα δεν ασχολούμαι...απλά επειδή προβλέπεται να ξαναπάω για μια άλλη δουλειά που ίσως με θελήσει...έλεγα να το ανέφερα αν ήταν υπόθεση 10 λεπτών.

Το τελικό από κάτω είχε μία υποδοχή για να πάρει και 2η σωλίνα και είναι κάπως έτσι:
xqbaqg.jpg
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Όπως είπα και πριν όταν βάζω το χέρι μου στην εξάτμιση...η 1 πετάει καυσαέριο με μεγαλύτερη πίεση από την 2...δν ξέρω αν αυτό είναι κριτίριο για το αν είναι 50-50...Αν ήταν 50-50 δεν θα έπρεπε να νιώθω την ίδια πίεση στο χέρι μου και από τις 2 μεριές?

Ότι ασχολήθηκε ασχολήθηκε...κανα 2ωρο-3ωρο έφαγε!  :D
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Το κανει γτ η μια αποληξει ειναι διπλα στο καζανακι ενω η αλλα απεχει. Μν σε απασχολει δν εχεις θεμα και απο το σχέδιο που ανεβασες ειναι μια χαρα..
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Καλημέρα σας :)
Σήμερα πήγα και άλλαξα το μεσαίο και το τελικό που είχα βάλει και ξανά έβαλα τα μαμά πάνω !
το μονο που πρόσθεσα είναι 2 μπουκίτσες στο τελικό απλά για εμφάνιση :)
Τώρα στα φανάρια πρέπει να κοιτάω τις στροφές για να δω αν δουλεύει :) :) :)

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread