Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Sweet_Squeeze

Hero Member
May 26, 2010
3,017
0
0
38
Αθήνα
28882320417998963755510.jpg
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Tα παιδία παιζει και εγω... punk




α) Ειμαι αθλιος φωτογραφος  8)

β) Βαριομουν να σβησω πινακιδα... bored
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
   
BLUE-WHITE said:
Tα παιδία παιζει και εγω... punk




α) Ειμαι αθλιος φωτογραφος  8)

β) Βαριομουν να σβησω πινακιδα... bored





Πολυ ωραιο το εργαλειο!!! το μονο που με χαλαει λιγο ειναι οι τιραντες, αλλα γουστα ειναι αυτα!! την ιδια διαφωνια εχω και με τον Μιχαλη!!!                                                          
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Andreas19 said:
   




Πολυ ωραιο το εργαλειο!!! το μονο που με χαλαει λιγο ειναι οι τιραντες, αλλα γουστα ειναι αυτα!! την ιδια διαφωνια εχω και με τον Μιχαλη!!!                                                           

Οι τιραντες?αχχαχ....Οι λωριδες δηλαδη....Οι επανω, οι πλαινες ή ολες?
Με ποιον ακριβως Μιχαλη εχεις αυτην την διαφωνια?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
BLUE-WHITE said:
Οι τιραντες?αχχαχ....Οι λωριδες δηλαδη....Οι επανω, οι πλαινες ή ολες?
Με ποιον ακριβως Μιχαλη εχεις αυτην την διαφωνια?
με τον nos7 έχει αυτή την διαφωνία όπως και εγώ tease
ας μείνουμε όμως εντός θέματος παιδιά :)
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
H γνωμη μου ειναι: Μπλε,κοκκινο,μαυρο ST ....Μονο side stripes (λευκες)...
Ασημι ST....Καθολου stripes....
Λευκο ST....Full stripes ή μονο side stripes....
Ειναι θεμα χρωματος λωριδας πανω στο αμαξωμα.... 42xxx  offtopics
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Ναι χρειαζονται για 2 λογους...

1) Πρακτικα γιατι: Η ηλιοροφη ειναι φιμε απο την μανα της αλλα δεν εχει προστατευτικο σκιαδιο...Οποτε οι λωριδες προστατευουν την καμπινα απο τον ηλιο...

2) Εμφανισιακα γιατι: Οταν η ηλιοροφη ειναι στην ανακλιση και κοιταξεις το αμαξι απο μπροστα δειχνουν ωραιες....Χωρις αυτες μοιαζει σαν κατι να κοβεται αποτομα...

Φυσικα αν καποιον δεν τον νοιαζουν τα παραπανω, μπορει να τις βγαλει απο την ηλιοροφη...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
scorpion said:
οι κουμπάροι ;D ;D tease

οοοοο τα κουμπαράκια!!! να τα χαίρεστε αδερφάκια...για όσο καιρό τα έχετε (Αντρέα ακούς? tease)
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ήρθε η ώρα να σας παρενοχλήσω. Είμαι ο Ξενοφών από Ξάνθη, μένω Σαλονίκη από το 2006, καλύτερα να συστηθώ από εδώ. Μερικοί με ξέρουν γιατί με γνώρισαν από κοντά, μερικοί έφαγαν μηλόπιτα από τα χέρια μου κάτι κρύα Μαρτιάτικα πρωινά μερικοί δε με γνωρίζουν.

Συστήνομαι εδώ γιατί, αν κ δεν γεννήθηκα με έναν 35άρη φακό στο στόμα μου, έχω αναλωθεί πολλάκις να βγάζω φώτος από αμάξια, τοπία, και ιδίως το συνδυαστικό αντικείμενο αυτών των 2. Τοπίου και αυτοκινήτου. Κάθε φωτό έχει τη δική της χάρη, τεχνική, και προπάντων ιστορία. Κάθε μία μου θυμίζει κάποιο ταξίδι, κάποιο πρόσωπο, κάποια κατάσταση, κάποιο τραγούδι, κάποιο στροφιλίκι με τυχόντα και τυχούσα (οι συνοδηγίνες μου ποτέ δεν γκρίνιαζαν όταν τα λάστιχα τραγουδούσαν) παρουσία στο δεξί κάθισμα.

Μετρώ στο αρχείο μου 2500 περίπου φωτογραφίες του "χοντρού", του "τιράντα", του "κούκου ST", του "Ατέ", πολλά από τα παρατσούκλια του χιλιομετροφορτωμένου μπουκωμένου (διότι μαμά στα μηχανικά) σακάτη μου, που δε λέμε να το βάλουμε κάτω, παρόλες τις προφανείς οικονομικές δυσκολίες της ανεργίας που με δέρνει, πήραμε οικογενειακώς απόφαση να τον κρατήσουμε κ του χρόνου. Κυρίως λόγω αξιοπιστίας και αρχικής τιμής των 14.000 €, που τον τσάκωσα από τα χέρια μιας κομμώτριας (δε σας κάνω πλάκα), ενώ ήταν προς πώληση σε μάντρα.

Στο φλίκρ έχω σηκώσει καμιά 50αριά. Αντιπροσωπευτικές, δύσκολες, διαφορετικές με την κάποια ιστορία τους για μένα. 170.000 χμ είναι αυτά, σχεδόν όλα δικά μου. Οι με τις άσπρες ζάντες είναι οι φετινές καθότι φέτος έγινε αυτή η αλλαγή.

Ξεχωρίζω τις παρακάτω

Το ταίριασμα, που τελικά δεν ήταν
5959054672_f34826543a.jpg


Αυτήν που δεν έχει όνομα αλλά έπιασε μια ονειρεμένη πόζα, που δεν έχω καταφέρει να την αναπαράγω έκτοτε.
5986877648_59a0b427b6.jpg


Αυτή (κοσμεί το σαλόνι μου) που βρίσκεται στο φυσικό του περιβάλλον. Καθότι πολλές από τις μετακινήσεις μου με φέρνουν σε δρόμους σε μεγάλα υψόμετρα, μακρυά από πολιτισμό, σήμα κινητής και κοντά σε άγρια φύση, δέντρα και απόλυτη ηρεμία ψυχής.
5959060192_d6f513fb60.jpg


Καθώς και αυτήν
5959072420_a9682d3329.jpg

που περιέχει μια ανθρώπινη προσθήκη στη ζωή μου που βαδίζει απροσδόκητα υπέροχα κατ' ευχήν.

Το άλμπουμ είναι εδώ: http://www.flickr.com/photos/xenofwn/sets/72157627118483593/ και τακτικά θα ανανεώνεται αν προκύπτει κάτι αξιόλογο.

Αυτά.

Εννοείται σε κάποια κατάβασή μου προς Άθενς όοοοταν γίνει αυτή μπορεί να σας δω απο κοντά, (δεν παίρνω κανένα όρκο)  redface.
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ο πρώτος κάτοχος ήταν από την Άρτα, το είχε ένα χρόνο. Το 2006. Τέλος του 06 το πούλησε κ το αμάξι ήρθε ένα χρόνο μετά στη Σαλονίκη, από όπου το τσίμπησα
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ωραια η παρουσιαση σου, οι φωτος σου απιστευτες!

θα χαρω να σε δω και να τα πουμε και σε καποια συναντηση! Απο φθινοπωρο θα κανονισουμε
να ανεβουμε προς τα πανω να γνωρισουμε και τα μελη απο σαλονικα κτλ!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
GrahamHill said:
Ήρθε η ώρα να σας παρενοχλήσω. Είμαι ο Ξενοφών από Ξάνθη, μένω Σαλονίκη από το 2006, καλύτερα να συστηθώ από εδώ. Μερικοί με ξέρουν γιατί με γνώρισαν από κοντά, μερικοί έφαγαν μηλόπιτα από τα χέρια μου κάτι κρύα Μαρτιάτικα πρωινά μερικοί δε με γνωρίζουν.

Συστήνομαι εδώ γιατί, αν κ δεν γεννήθηκα με έναν 35άρη φακό στο στόμα μου, έχω αναλωθεί πολλάκις να βγάζω φώτος από αμάξια, τοπία, και ιδίως το συνδυαστικό αντικείμενο αυτών των 2. Τοπίου και αυτοκινήτου. Κάθε φωτό έχει τη δική της χάρη, τεχνική, και προπάντων ιστορία. Κάθε μία μου θυμίζει κάποιο ταξίδι, κάποιο πρόσωπο, κάποια κατάσταση, κάποιο τραγούδι, κάποιο στροφιλίκι με τυχόντα και τυχούσα (οι συνοδηγίνες μου ποτέ δεν γκρίνιαζαν όταν τα λάστιχα τραγουδούσαν) παρουσία στο δεξί κάθισμα.

Μετρώ στο αρχείο μου 2500 περίπου φωτογραφίες του "χοντρού", του "τιράντα", του "κούκου ST", του "Ατέ", πολλά από τα παρατσούκλια του χιλιομετροφορτωμένου μπουκωμένου (διότι μαμά στα μηχανικά) σακάτη μου, που δε λέμε να το βάλουμε κάτω, παρόλες τις προφανείς οικονομικές δυσκολίες της ανεργίας που με δέρνει, πήραμε οικογενειακώς απόφαση να τον κρατήσουμε κ του χρόνου. Κυρίως λόγω αξιοπιστίας και αρχικής τιμής των 14.000 €, που τον τσάκωσα από τα χέρια μιας κομμώτριας (δε σας κάνω πλάκα), ενώ ήταν προς πώληση σε μάντρα.

Στο φλίκρ έχω σηκώσει καμιά 50αριά. Αντιπροσωπευτικές, δύσκολες, διαφορετικές με την κάποια ιστορία τους για μένα. 170.000 χμ είναι αυτά, σχεδόν όλα δικά μου. Οι με τις άσπρες ζάντες είναι οι φετινές καθότι φέτος έγινε αυτή η αλλαγή.

Ξεχωρίζω τις παρακάτω

Το ταίριασμα, που τελικά δεν ήταν

Αυτήν που δεν έχει όνομα αλλά έπιασε μια ονειρεμένη πόζα, που δεν έχω καταφέρει να την αναπαράγω έκτοτε.

Αυτή (κοσμεί το σαλόνι μου) που βρίσκεται στο φυσικό του περιβάλλον. Καθότι πολλές από τις μετακινήσεις μου με φέρνουν σε δρόμους σε μεγάλα υψόμετρα, μακρυά από πολιτισμό, σήμα κινητής και κοντά σε άγρια φύση, δέντρα και απόλυτη ηρεμία ψυχής.

Καθώς και αυτήν
που περιέχει μια ανθρώπινη προσθήκη στη ζωή μου που βαδίζει απροσδόκητα υπέροχα κατ' ευχήν.

Το άλμπουμ είναι εδώ: http://www.flickr.com/photos/xenofwn/sets/72157627118483593/ και τακτικά θα ανανεώνεται αν προκύπτει κάτι αξιόλογο.

Αυτά.

Εννοείται σε κάποια κατάβασή μου προς Άθενς όοοοταν γίνει αυτή μπορεί να σας δω απο κοντά, (δεν παίρνω κανένα όρκο)  redface.

Τελειο το αμαξακι σου και οι φωτο σου απιστευτες! Μπραβο φιλε μου καλη συνεχεια σε ολο αυτο εργο τεχνης  ok234 ok234 ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread