Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
265 και εμενα....φυσικα εφυγαν :( :(

Να κανω μια ερωτηση;μιας και εχω αλλο καταλυτη εγω,με καλυτερα αποτελεσματα απο οτι το μαμα μπορω να καταθεσω με καποιον τροπο αυτο το χαρτι του δημοσιου κτεο και να εχω φθηνοτερο σημα; ξερουμε κατι;
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
nos7 said:
265 και εμενα....φυσικα εφυγαν :( :(

Να κανω μια ερωτηση;μιας και εχω αλλο καταλυτη εγω,με καλυτερα αποτελεσματα απο οτι το μαμα μπορω να καταθεσω με καποιον τροπο αυτο το χαρτι του δημοσιου κτεο και να εχω φθηνοτερο σημα; ξερουμε κατι;

Οχι,δέν γίνεται.Αφενός το κράτος αναγνωρίζει μόνο τις τυποποιημένες μετρήσεις του κατασκευαστή,αφετέρου αδυνατεί να φορολογήσει σωστά και δίκαια το ίδιο αυτοκίνητο,που το μόνο πράγμα που διαφέρει είναι η ημερομηνία στην άδεια κυκλοφορίας (προ 11/2011 βάση κυβικών και μετα 11/2011 βάση ρύπων).

Κρατάω μια πισινή σε περίπτωση δηλωμένης μετατροπής,αν πχ κουμπώσεις έναν 1000αρη ecoboost ή ακόμα και τον 1600αρη του ST.
"Λογικά" θα έπρεπε να πληρώσεις λιγότερα τέλη (μηδενικά αν μιλάμε για το 1000αρι),άλλα η λογική και το Ελληνικό κράτος, είναι απο καιρό μαλωμένα και δέν μιλιούνται...
 

Montoya

Member
Mar 7, 2011
206
0
0
72
ΑΘΗΝΑ
StuparArt said:
Άλλαξες αυτοκίνητο  (το Mk6 ST δεν έχεις) η έκανες κάτι άλλο και πλήρωσες τόσα λίγα??
Τον Απρίλιο του 2013 το έδιωξα.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εμ καιρώ έχουμε να τα πούμε χιχιχι… πως σου φαίνεται το twingo? Είναι αυτό με τα 100hp?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread