Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Andreas19 said:
Αυτα ειναι!! εμεις δλδ 25 ευρω πανω φετος?? Μιχαλη παλι καλα που μας περνουν μονο 25 ευρω και μας κοβουν μονο κανα κατοσταρικο απο τους μισθους μας!! το ερωτημα μου ειναι γιατι πληρωνουμε τελη κυκλοφοριας??

για να βαλουν κατι και αυτοι στην τσεπη τους....εγω παντως τοσα χρονια που το πληρωνω δεν εχω δει κανενα εργο,καμια βελτιωση και γενικα για τον λογο τον οποιο ισχυριζονται οτι τα περνουν,οποτε πανε στην τσεπη τους!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Ετσι οπως τα λετε ρε παιδια! 20Ε επιπλεον για το αμαξι και 5Ε για τη μηχανη συνολο 300Ε και για ποιο λογο? Για ενα μεγαλο τιποτα
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Όχι καλέεεεε!! για να μας τα φάνε θα βρουν και θα τυπώσουν και σε χαρτί τουαλέτας!!! ήρθε σε μένα!!! 265 ευρόπουλα!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Με βρηκανε κι εμενα!! 265 γιουργια μεχρι 31/12!!  απ οτι βλεπω παει το δωρο φετος! θα μας το φανε τα κ@...λια!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
μου ήρθε εχθές....148 euro από 134 που ήτανε :p καλά την γλίτωσα :p
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Εμενα δεν μου χει ερθει ακομα καποιο χαρτι αλλα σιγα μην με ξεχασουν....
κι εγω 265ευρω εχασα τη ταξινομηση με τους ρυπους για 5 μηνες :mad: :mad:
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Βρε παίδες, εγώ περιμένω μέχρι τέλος του μήνα το ΜΚ7 που έχω παραγγείλει και εκείνη τη μέρα θα μεταβιβάσω (με πώληση) το ΜΚ6 μου. Στην τιμή του καινούργιου είχαμε υπολογίσει με την αντιπροσωπεία ένα ποσό με τα τέλη κυκλοφορίας, τέλη αδείας κλπ. Όταν μου έρθουν τα τέλη για το ΜΚ6 τώρα θα τα πληρώσω αυτά, θα πληρώσω του ΜΚ7 για τον Δεκέμβρη, και θα ξαναπληρώσω πάλι (του ΜΚ7) για τον καινούργιο χρόνο (2012); Μ@λ@κι@ δεν είναι για 1 μήνα να πληρώνεις όλα τα τέλη του αυτοκινήτου;

Αν υποψιαστώ ότι θα καταλήξω να πληρώσω μόνο τα τέλη για το σήμα του 2012 και ΔΕ θα το κινήσω (ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ.....ΕΛΕΟΟΟΟΟΣΣΣ!!!!) πριν από τις 00:00 της 1/1/2012 ΘΑ ΦΟΥΝΤΑΡΩ και μετά θα πάρω τα βουνά !!!!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Swordman said:
Βρε παίδες, εγώ περιμένω μέχρι τέλος του μήνα το ΜΚ7 που έχω παραγγείλει και εκείνη τη μέρα θα μεταβιβάσω (με πώληση) το ΜΚ6 μου. Στην τιμή του καινούργιου είχαμε υπολογίσει με την αντιπροσωπεία ένα ποσό με τα τέλη κυκλοφορίας, τέλη αδείας κλπ. Όταν μου έρθουν τα τέλη για το ΜΚ6 τώρα θα τα πληρώσω αυτά, θα πληρώσω του ΜΚ7 για τον Δεκέμβρη, και θα ξαναπληρώσω πάλι (του ΜΚ7) για τον καινούργιο χρόνο (2012); Μ@λ@κι@ δεν είναι για 1 μήνα να πληρώνεις όλα τα τέλη του αυτοκινήτου;

Το mk6 το βγάζω από τη μέση αφού συμφωνήσατε να τα πληρώσεις, θα τα πληρώσεις. Για το mk7 τώρα, αν οι πινακίδες βγουν (ταξινομηθεί δηλαδή) αρχές Δεκέμβρη, τότε θα πληρώσεις τα τέλη κυκλοφορίας του 2011 και μετά από λίγες μέρες και του 2012. Έτσι είναι, μ@λ@κία-ξεμ@λ@κία δε μπορείς να κάνεις διαφορετικά. Το μόνο που θα μπορούσες ενδεχομένως να κάνεις είναι να αφήσεις το αυτοκίνητο σε ένα γκαράζ κλειδωμένο, χωρίς πινακίδες και άδεια κυκλοφορίας μέχρι τέλος Δεκέμβρη και να βγάλεις αυτά τα χαρτιά με το νέο χρόνο, οπότε και θα πληρώσεις τα τέλη κυκλοφορίας του νέου χρόνου μόνο.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Να πας στην αντιπροσωπία και να τους πεις ότι θα το παραλάβεις με την καινούργια χρόνια. Πρέπει να το κάνεις πριν σου βγάλουν τις πινακίδες.
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Swordman said:
Βρε παίδες, εγώ περιμένω μέχρι τέλος του μήνα το ΜΚ7 που έχω παραγγείλει και εκείνη τη μέρα θα μεταβιβάσω (με πώληση) το ΜΚ6 μου. Στην τιμή του καινούργιου είχαμε υπολογίσει με την αντιπροσωπεία ένα ποσό με τα τέλη κυκλοφορίας, τέλη αδείας κλπ. Όταν μου έρθουν τα τέλη για το ΜΚ6 τώρα θα τα πληρώσω αυτά, θα πληρώσω του ΜΚ7 για τον Δεκέμβρη, και θα ξαναπληρώσω πάλι (του ΜΚ7) για τον καινούργιο χρόνο (2012); Μ@λ@κι@ δεν είναι για 1 μήνα να πληρώνεις όλα τα τέλη του αυτοκινήτου;

Αν υποψιαστώ ότι θα καταλήξω να πληρώσω μόνο τα τέλη για το σήμα του 2012 και ΔΕ θα το κινήσω (ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ.....ΕΛΕΟΟΟΟΟΣΣΣ!!!!) πριν από τις 00:00 της 1/1/2012 ΘΑ ΦΟΥΝΤΑΡΩ και μετά θα πάρω τα βουνά !!!!!!
σου εχουν κανει κανενα αξιολογο δωρο ή και καλα πατακια και αισθητηρες;αν πρεπει να πληρωθουν και των δυο αυτοκινητων,πες τους να πληρώσεις του μκ6(που ειναι και ακριβοτερα) και να σου πληρωσουν του μκ7 για το 2011! ειναι βλακεια να πληρωσεις τελη για ενα αμαξι που δεν θα χεις!η μεταβιβαση θα γινει με την αντιπροσωπεια;αν ναι, πες τους οτι εχουν την δυνατοτητα με το που το παραλαβουν να καταθεσουν τις πινακιδες στην εφορια ωστε να μην πληρωσουν τα τελη του 2012 και οταν βρεθει αγοραστης να πανε να τις πάρουν πίσω και να πληρωσει εκεινος με τη σειρα του τα τελη!
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
kostg said:
Το mk6 το βγάζω από τη μέση αφού συμφωνήσατε να τα πληρώσεις, θα τα πληρώσεις. Για το mk7 τώρα, αν οι πινακίδες βγουν (ταξινομηθεί δηλαδή) αρχές Δεκέμβρη, τότε θα πληρώσεις τα τέλη κυκλοφορίας του 2011 και μετά από λίγες μέρες και του 2012. Έτσι είναι, μ@λ@κία-ξεμ@λ@κία δε μπορείς να κάνεις διαφορετικά. Το μόνο που θα μπορούσες ενδεχομένως να κάνεις είναι να αφήσεις το αυτοκίνητο σε ένα γκαράζ κλειδωμένο, χωρίς πινακίδες και άδεια κυκλοφορίας μέχρι τέλος Δεκέμβρη και να βγάλεις αυτά τα χαρτιά με το νέο χρόνο, οπότε και θα πληρώσεις τα τέλη κυκλοφορίας του νέου χρόνου μόνο.

Γ@μω τη καταδίκη μου, αυτό θα κάνω γμτ... :( Θα παραλάβω τ' αμαξακι και ή σπίτι θα το αφήσω παρκαρισμένο μέχρι να το ταξινομήσω απ την αρχή του χρόνου, ή θα τ'αφήσω στην αντιπροσωπεία στην έκθεση (αν δεν μου χρεώσουνε και αποθήκευση) και θα τους πω να κάνουν τις διαδικασίες ταξινόμησης αυτοί τότε! γκρρρρρρρρρ...!!!!

moican said:
σου εχουν κανει κανενα αξιολογο δωρο ή και καλα πατακια και αισθητηρες;αν πρεπει να πληρωθουν και των δυο αυτοκινητων,πες τους να πληρώσεις του μκ6(που ειναι και ακριβοτερα) και να σου πληρωσουν του μκ7 για το 2011! ειναι βλακεια να πληρωσεις τελη για ενα αμαξι που δεν θα χεις!η μεταβιβαση θα γινει με την αντιπροσωπεια;αν ναι, πες τους οτι εχουν την δυνατοτητα με το που το παραλαβουν να καταθεσουν τις πινακιδες στην εφορια ωστε να μην πληρωσουν τα τελη του 2012 και οταν βρεθει αγοραστης να πανε να τις πάρουν πίσω και να πληρωσει εκεινος με τη σειρα του τα τελη!

moican, δώρο ως τώρα δεν έχουν αναφέρει...Ελπίζω να μου δώσει τουλάχιστο τα πατάκια γιατί οι αισθητήρες που είναι ακριβοί (ξέρει κανείς πόσο πάνε περίπου οι πίσω;) δε νομίζω να τους προσφέρει. Όταν είχα πάρει το μκ6 από αυτόν, μου είχε κάνει δώρο ...προστατευτική κουκούλα. Το μκ6 πουλιέται στη γυναίκα του αδερφού μου. Μάλλον αυτή θα πληρώσει τα τέλη του 2012. Αν είναι όμως να μου κάνουνε κάποιο δώρο γιατι να το χαραμίσω με τα τέλη κυκλοφορίας και να τα δίνω στο τολοκράτος; θα περιμένω να μπεί ο Γενάρης μα έκανα ήδη 1 μήνα υπομονή. Άλλες 30 μέρες, πιστεύω θα αντέξω. Εξάλου μέχρι να πάρω το καινούργιο το παλιό δε το δίνω. Thanx πάντως για τις ιδέες που μου δώσατε...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μου ήρθαν τα τέλη κυκλοφορίας προχθές. 240 ευρώ για το 1.4. Με τις υγείες μου  :-X
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
σας έχει αφήσει ποτε παραπονεμένους η ελλαδίτσα τώρα τελευταία με φόρους ktlp ? δεν ξεχνάει τα παιδιά της :p
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
moican said:
εγω τα αναμενω!λες να με ξεχασαν :)
Mπα μην χαιρεσαι... Σ εμας ηρθαν τα 2 απο τα 3... Απο μερα σε μερα περιμενουμε και για το "EVO" του πατερα μ...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread