Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
1) δεν ειναι αναγκη να βαλεις το τερμα σκουρο...μπορεις να βαλεις αυτο που ''επιτρεπεται'' δλδ εχει 75% και πανω φωτοδιαπερατοτητα + το πιστιποιητικο το οποιο θα παρεις απο το καταστημα κανεις δουλεια,εκτος και εαν εισαι και εσυ τον ακρων οπως και εγω που παλι υπαρχει λυση αλλα θα σου την πω απο κοντα ;)

2) σε αυτο δεν μπορω να πω τιποτα,εαν το θεωρεις κλειστοφοβηκο ειναι απολυτα σεβαστο και δεν μπορω να πω τιποτα!!!Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη για κανενα μηνα το ενιωθα και εγω αυτο αλλα να σου πω την αληθεια εμενα μου αρεσε και ειδικα που ηταν χειμωνας εκανε το κλημα πιο ''θερμο'' ;) πεων το εχω συνηθησει και εχει χαθει αυτο :(
 

Nordvinden

Original poster
Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Ο φίλος με το STI έχει μεμβράνες με πιστοποιητικό νομιμότητας.

Απάντηση "οργάνου":
-Δεν ισχύουν αυτά τα χαρτιά, κύριε!

Και εισέπραξε την κλήση κανονικά.

Κάποιες μέρες μετά έκανε και σχετική ερώτηση στο Χολαργό περί της εγκυρότητας των πιστοποιητικών αυτών. Ούτε από κει πήρε κάποια σαφή απάντηση, ναι ή όχι.

Εγώ είχα ρωτήσει σε γνωστό μου αντιπρόσωπο αυτοκινήτων, αν είναι δυνατό να αναγράφεται στην άδεια του αυτοκινήτου το φιμέ τζάμι. Μου είπε ότι οι λεπτομερείς προδιαγραφές ενός αυτοκινήτου είναι ένας τόμος ολόκληρος και ότι δεν είναι δυνατόν να απομονωθεί στα καλά καθούμενα μια προδιαγραφή και ν' αναγραφεί στην άδεια κυκλοφορίας. Αδιέξοδο από παντού και εσκεμμένο, πιστεύω.

Γενικά, προσπαθώ να μη δίνω στόχο για πρόστιμα, πέραν αυτού που ήδη δίνω.
Ξέρω ότι δεν υπάρχει απολύτως καμία λογική πέραν αυτής, του προστίμου.

Τώρα, περί δερματολογικών/οφθαλμολογικών κτλ. βεβαιώσεων, αυτά είναι γνωστά, απλά σε μια κουτοπόνηρη αμφιπλεύρως κατάσταση δε θέλω να μπω.

Άσε, που είχε ειπωθεί πριν κάποια χρόνια ότι οιαδήποτε εξω-εργοστασιακή μετατροπή θα θεωρείται δια νόμου κυνηγήσιμη - απλά ατόνισε η πρόταση (ως συνήθως) για την ώρα.

Σε μια χώρα που μισούν το μότορσπορτ, που η ενασχόληση με την οδήγηση είναι αντικοινωνική, που η ασχετίλα στο τιμόνι είναι ένδειξη νομοταγούς πολίτη, δεν είναι παράξενο να μου πουν ότι και τα φρένα μου είναι επικίνδυνα, αφού είναι εκτός εργοστασιακών προδιαγραφών και να μη με περνάνε στα κτέα - λέω γω τώρα.

Πάλι καλά που φιλτρο-πρόγραμμα και μπλοκέ δεν είναι εμφανή πράγματα.

Όσο λιγότερο "τους" κινείς το ενδιαφέρον, τόσο λιγότερα προβλήματα σου δημιουργούν. Αυτό έχω καταλάβει, ο φτωχός στρίφτης.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη στην οποια συμφωνω απολυτα στα λεγομενα σου αλλα προσπαθω και εγω οσο κυνηγανε "αυτοι" την ενασχοληση με το αμαξι,να τους δειχνω οτι δεν πτωουμαστε με "παραθυρακια" ... δεν τους βαζω ολους στο ιδιο καζανι (ειναι κριμα γιατι εχουμε αξιολογα ατομα εδω μεσα που κανουν αυτο το επαγγελμα και το τιμανε,δεν εχουν καμια σχεση με "αυτους" )..
 

Nordvinden

Original poster
Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Πάσο.
Οι διαφορετικοί σε κάθε επάγγελμα πάντα θα υπάρχουν.
Ευτυχώς.
 

Nordvinden

Original poster
Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα


Ανασυγκρότηση στην ε.δ. Αναβύσσου αυτή τη στιγμή.



Συνάντηση κορυφής στο γυρισμό από Ανάβυσσο.

Και κυνήγι όμορφο και σένιο.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread