Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
BLUE-WHITE, όπως έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω, είναι διαφορετικό το παγούρι του ST. Γι' αυτό, κατά τη γνώμη μου, άσε το προληπτικά και δες το όταν χρειαστεί. Άλλωστε συνήθως δε σπάει μία κι έξω, αλλά ραγίζει και το βλέπεις/προλαβαίνεις.

Y.Γ. Welcome back κι από μένα. Θυμάμαι τελευταία φορά που τα είπαμε φευγαλέα ανεβαίνοντας την εθνική κάπου κοντά στα village...
 

johnmar

New member
Jun 10, 2011
77
0
6
Εγω αυτο που θα σου προτεινα περα απ'ολα τα αλλα σαν πρωην κατοχος ST επειδη ξερω οτι τα ST εχουν προβλημα με τα υγρα τιμονιου και συγκεκριμενα οτι βραζουν και ειτε τα ξερναει απο το παγουρακι ειτε καιει τις αντλιες του τιμονιού ( 2 φορες μου τις εκαψε σε 100000 χλμ) να παρεις απο εξω ενα  kit ψυξης για να λυσεις το προβλημα μια και καλη.
Δεν ξερω αν το γνωριζεις το προβλημα.
Δες εδω
http://www.sico-developments.co.uk/products/ultimate-power-steering-cooler-kit?variant=380501242

και εδω
https://www.mountunestore.com/products/fiesta-b256st-pas-cooler-kit
 

BLUE-WHITE

Original poster
Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Nαι φιλε, το γνωριζω το προβλημα αλλά γνωριζω επισης οτι ειχε συμβει κυριως σε ST που οι ιδιοκτητες τους τα εβαζαν συχνα σε πιστα ή σε καποιους αλλους που ανεβαιναν καθε λιγο και λιγακι στην Βαρυμπομπη για στριψιμο.

Εγω του κανω πιο ηπια χρηση.
 

johnmar

New member
Jun 10, 2011
77
0
6
Οκ εσυ ξερεις.. εγω πιστα παντως δεν το εβαλα ποτε.
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Τόσο πίστα, ακόμα χειρότερα στροφιλίκι 2ας 3ης. Το μπουκαλάκι με υγρό ήταν το πρώτο υγρό που κουβαλούσα στο αμάξι. Ούτε λάδια ούτε τπτ. Μόνο υγρό κρεμαγιέρας. Μετά την αλλαγή της μαμά κρεμαγιέρας λύθηκε αρκετά το πρόβλημα.

(λύθηκε και το άλλο που ήθελα 3 μανούβρες για να πάρω στενή ορθή γωνία, αλλά άλλη ιστορία αυτή)  giggle
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
JimClark said:
(λύθηκε και το άλλο που ήθελα 3 μανούβρες για να πάρω στενή ορθή γωνία, αλλά άλλη ιστορία αυτή)  giggle

Δηλαδή; Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες..
 

johnmar

New member
Jun 10, 2011
77
0
6
Εβαλε αλλη κρεμαγιερα ιμιτασιον και κοβει πιο πολυ τιμονι.
 

BLUE-WHITE

Original poster
Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
johnmar said:
Οκ εσυ ξερεις.. εγω πιστα παντως δεν το εβαλα ποτε.

Καλα ναι, σαφως, γι' αυτο εγραψα αλλωστε οτι αυτο συνεβαινε κυριως (οχι αποκλειστικα βεβαια) σε παιδια που το εβαζαν πιστα.

JimClark said:
Τόσο πίστα, ακόμα χειρότερα στροφιλίκι 2ας 3ης. Το μπουκαλάκι με υγρό ήταν το πρώτο υγρό που κουβαλούσα στο αμάξι. Ούτε λάδια ούτε τπτ. Μόνο υγρό κρεμαγιέρας. Μετά την αλλαγή της μαμά κρεμαγιέρας λύθηκε αρκετά το πρόβλημα.

(λύθηκε και το άλλο που ήθελα 3 μανούβρες για να πάρω στενή ορθή γωνία, αλλά άλλη ιστορία αυτή)  giggle

Χαλασες το καλυτερο τιμονι της κατηγοριας ομως ::)
 

johnmar

New member
Jun 10, 2011
77
0
6
BLUE-WHITE said:
Χαλασες το καλυτερο τιμονι της κατηγοριας ομως ::)
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Έχω οδηγήσει αρκετά 2 στροφα τιμόνια, του φιέστα το κουτσούρεψαν αρκετά  το τέλος (κύκλος στροφής >12και μέτρα). Αυτή τη στιγμή έχω γρανάζωμα κατάτι πιο κοντό του S με 2.5 στροφές και πολύ πιο αρεστή σε μένα γραμμικότητα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread