Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

lefteriskri

Original poster
Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
Παιδια οπως αναφερω εμεινα απο δισκο πριν κατι μερες.Δεν φαγοθηκε ο δισκος προς θεου αυτο ελλειπε με 18.000 χιλιομετρα.εσπασε ενα κομματι απο τον δισκο και αφηνοσε στο πλατο και δεν με αφηνε να βαλω ταχυτητα. Για να μην πολυλογω το πηγα στην ford και μου ειπαν ανεβα κατεβα σασμαν 220 ευρο και ο δισκος γυρω στα 550 γιατι παει πακετο με το πλατο. Φυσικα δεν το αφησα και πηγα στο μηχανικο μου και μου ειπε 110 ανεβα κατεβα σασμαν και δισκος 160-180 και καναμε και μια ενισχυση στο πλατο για να μην χρειαστει να το αλλαξω "ποτε". Να αναφερω οτι ο δισκος θα ειναι εξαφτερος  αγωνιστηκος με ενισχυμενα τακουνια,πριτσινια και τα λοιπα.δηλαδη καλυτερος απο τον μαμησιο και για να αντεχει αραπανω την ροπη την οποια εχω ανεβασει.συνολο ολα μαζι με βαλβολινες του σασμαν μου ειπε 330.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]03, Μαρτίου, 2014, 21:05:47[/time]
Αντρεα θυμασε τι μου εδιχνες στο μικρολημανο ε?Κορακιιιιιιιιι tease
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Τον έβγαλε off τον δίσκο.
Το καλό είναι ότι θα είσαι πιο μάχημος τώρα αλλά το αρνητικό είναι ότι μέσα στην πόλη θα είναι σκληρό
 

lefteriskri

Original poster
Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
DarthFiesta said:
Κ τι ελεγα για την ροπη επισης..;)
Ναι ρε συ ασε.Αυτο ομως πρεπει να το προκαλεσα εγω με πολλυ καρφωτη αλλαγη και ετσι.Εν το μεταξυ με τοπου το λυσαμε το σασμαν και το βλεπει ο μηχανικος κανει κλασικη περιπτωση καυτη.χεχε

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1393874808[/time]
Crazy said:
Εγω φταιω ρε τσακαλι αχαχαχα welcome to the club :p
Πλακα κανω ρε.Με επηρεασες ο.ως με αυτα τα καρφωτες που ελεγες.χεχε
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Ω ρε φίλε Λευτέρη.. Περαστικά.. Κάθε εμπόδιο σε καλό, τώρα όμως θα είσαι πιο δυνατός!

Ό,τι δεν σε σκοτώνει... Σε κάνει πιο δυνατό λένε!

Το παράδοξο.. Είναι οτι η φορντ, έπρεπε να σε περάσει στην εγγύηση... Σωστά;

Πέφτω απ τα σύννεφα που δεν το έκαναν με τη μια...

Πιθανότατα αυτό θα οφειλόταν σε αστοχία υλικού... Κ όχι κακή χρήση.

Δεν σπάνε έτσι τα κομμάτια αυτά.. Είπαμε.
 

lefteriskri

Original poster
Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
Αναλογως την χρηση ειναι φιλε.Και το ρκαιγα συνεχεια.Ε δεν πειραζει.το παιρνω σαν μια αναβαθμιση.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
scorpion said:
είναι υλικά τριβής και αυτά δεν τα περνάνε στην εγγύηση

Υλικά τριβής βρε σκορ, αλλά μιλάμε για ένα αμάξι 6 μηνών με 18.000 χλμ...

Κ ο δίσκος όπως μας είπε ο Λευτέρης ήταν ανέγγιχτος... Όπως ήταν κ λογικό άλλωστε...

Το να σπάει ένα κομματάκι δεν είναι φυσική ροή.
Ειδικά επειδή ετυχε το παιδί να βάλει μια ταχύτητα καρφωτή.

Όχι εγώ θα το πήγαινα ως το τέλος δε δαύτους..

Απαράδεκτο απο πλευράς φορντ.

Κ τι πάει να πει, πάρε δίσκο+πλατό 550€ ? Μερσεντέ έχουμε;
Τι εκβιαστική πολιτική διάθεσης ανταλλακτικών απο τη φορντ είναι αυτή;;;

Είμαι τόσο παράλογος ρε παίδες;

Όχι θέλω την άποψή σας....
Παρακαλώ.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Απο την στιγμη που το αμαξι ειναι πειραγμενο δεν υπαρχει εγγυηση..κ ειδικα οταν αυτο ειναι αναλωσιμο..δεν ειναι θεμα αποψης αλλα ειναι στους ορους της εγγυησης που υπαρχει.. :)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Είναι ένα προϊόν όμως που όταν το αλλάζεις μπορείς σε 5 λεπτά να το βγάλεις αμέσως off,δηλαδή πας για αλλαγή πάλι
Για αυτό δεν το περνάνε στην εγγύηση.
 

lefteriskri

Original poster
Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
DarthFiesta said:
Απο την στιγμη που το αμαξι ειναι πειραγμενο δεν υπαρχει εγγυηση..κ ειδικα οταν αυτο ειναι αναλωσιμο..δεν ειναι θεμα αποψης αλλα ειναι στους ορους της εγγυησης που υπαρχει.. :)
h
Καλα το οτι ειναι πειραγμενο δεν φαινεται πουθενα μονο αν το οδηγουσαν πραγμα που δεν μπορουσαν να κανουν στην συγγεκριμενη περιπτωση.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Θα το ψάξω πάντως το θέμα.

Ακόμα κ τα αναλώσιμα υλικά, επιβάλλεται να μπαίνουν στην εγγύηση εφόσον η ζημιά προκληθεί απο κακό υλικό ή κακοτεχνία κατασκευής και όχι απο χρήση ή κακή χρήση.

Όπως κ για τα ντίζελ μου είχαν πει, η αντλία πετρελαίου είναι εκτός εγγύησης εφόσον η ζημιά προκληθεί απο κακό πετρέλαιο..
Αν βγεί off απο άλλο θέμα αστοχίας υλικό, τότε το πιάνει η εγγύησή της κανονικότατα!

Δεν είναι λογικό;

Λευτέρη εσύ γενικά, οδηγείς απότομα;
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
cRis said:
Και τι πάει να πει, πάρε δίσκο+πλατό 550€ ? Μερσεντέ έχουμε;
Τι εκβιαστική πολιτική διάθεσης ανταλλακτικών απο τη φορντ είναι αυτή;;;

Είμαι τόσο παράλογος ρε παίδες;

Όχι θέλω την άποψή σας....
Παρακαλώ.

Τα ανταλλακτικά της mercedes να ξέρεις είναι πιο φθηνά σε τέτοιες περιπτώσεις :D
Και μην νομίζεις ότι επειδή δεν το loggaραν crazy ότι μπορεί να μην το ψιλιάστηκαν ότι κάποια καγκουριά :p θα έχει κάνει στο αμάξι.
 

lefteriskri

Original poster
Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
Aμα το φυσαρπυν δεν φαιναιται το προγρμμα που φοραω.οσο για το τελικο δεν μου ειπαν τιποτα.και η οδηγηση ππυ κανω ειναι πολυ τραβηγμενη αλλα αυτη μ αρεσει τι να κανουμε?
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
scorpion said:
Είναι ένα προϊόν όμως που όταν το αλλάζεις μπορείς σε 5 λεπτά να το βγάλεις αμέσως off,δηλαδή πας για αλλαγή πάλι
Για αυτό δεν το περνάνε στην εγγύηση.

Ιακωβε μπορει να μην ειναι περασμενο εκεινη την στιγμη που θα βαλουν στο συστημα αλλα θα μπορουν να δουν τι πιεσεις εχει δουλεψει.. ;)

Ενταξει μην κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας...κανονικα η εγγυηση δεν ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις.απο κει κ περα μπορουμε να κουβεντιαζουμε αν θελουν να τον εξυπηρετησουν κ να βρουν καποιο τροπο να το δικαιολογησουν ή να μικρυνουν το κοστος.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread