Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
scorpion said:
Δεν είναι έτσι Αντρέα,
είσαι σωστός επαγγελματίας ή όχι
Φιλε επειδη στο εμποριο ειμαι κ εγω δν ειναι ετσι... τουλαχιστον στο τομεα μας,που ετσι ειναι κ παντου.. οταν κλεισει μια εταιρεια δν ισχυει... καλα οταν τα βαζατε ομως περσυ δν νομιζω να τον εβλεπες σαν επαγγελματια τον Ανδρεα... ;) τεσπα,εσεις ξερετε καλυτερα... απλα εγω ειπα αυτο που ξερω οτι αμα κλεισει η εταιρεια παυει και η εγγυση.. στη δουλεια μου τουλαχιστον ετσι ειναι γτ εχουμε φαει πολλα ''μπιστολια'' ....
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν έφταιγε η σκουριά,αλλά η λάμπες ήταν από την αρχή
Αλλάξαμε τα μπαλαστ και πάλι το ίδιο πρόβλημα είχα,
και την πιο χαζή εγκατάσταση να είχε κάνει ο Μάριος ή εγώ τα έβαζα δεν θα άρχιζαν τα νούμερα μετά από 3 μέρες
Δεν προτρέχω
Και για την εγγύηση στις λάμπες μου,εσύ μου είπες μόνος σου στο μαγαζί ότι είχα 24 μήνες και τώρα δεν το δέχεσαι (εδώ λες ψέματα),δεν το βγάζω μόνος μου από το μυαλό μου,και ο τρόπος που το είπες ήταν πολύ ειρωνικός,
Εγώ δεν είμαι ψεύτης,εάν δεν το κατάλαβες πάλι,δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.....
Είναι φθηνές δικαιολογίες του τύπου εσύ δεν φοράς με 24 μήνες εγγύηση,ο άλλος φοράει μάρκα ταδε


Και σε παρακαλώ να μην αναφέρεις πάλι ότι ο τρόπος μου δεν είναι σωστός γιατί έχεις ζήσει και εσύ πως όταν ένας άνθρωπος όταν δεν μείνει ευχαριστημένος από κάτι δεν δέχεται την κοροϊδεία
 

spiros

Rookie
Mar 7, 2011
39
0
0
42
Αιγάλεω
scorpion said:
Δεν έφταιγε η σκουριά,αλλά η λάμπες ήταν από την αρχή
Αλλάξαμε τα μπαλαστ και πάλι το ίδιο πρόβλημα είχα,
και την πιο χαζή εγκατάσταση να είχε κάνει ο Μάριος ή εγώ τα έβαζα δεν θα άρχιζαν τα νούμερα μετά από 3 μέρες
Δεν προτρέχω
Και για την εγγύηση στις λάμπες μου,εσύ μου είπες μόνος σου στο μαγαζί ότι είχα 24 μήνες και τώρα δεν το δέχεσαι (εδώ λες ψέματα),δεν το βγάζω μόνος μου από το μυαλό μου,και ο τρόπος που το είπες ήταν πολύ ειρωνικός,
Εγώ δεν είμαι ψεύτης,εάν δεν το κατάλαβες πάλι,δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.....
Είναι φθηνές δικαιολογίες του τύπου εσύ δεν φοράς με 24 μήνες εγγύηση,ο άλλος φοράει μάρκα ταδε


Και σε παρακαλώ να μην αναφέρεις πάλι ότι ο τρόπος μου δεν είναι σωστός γιατί έχεις ζήσει και εσύ πως όταν ένας άνθρωπος όταν δεν μείνει ευχαριστημένος από κάτι δεν δέχεται την κοροϊδεία


Την κοροϊδία δεν καταλαβαίνω! απορώ αν θυμάσαι και απο που τα είχαμε πάρει!απο την αρχη οταν λες τι εννοεις?? εγω σε καμια περίπτωση δεν σου εχω πει κατι αλλο απο αυτο που μου έδωσε το μαγαζί! Και ειδικά οταν δεν εχω και κερδος! και στο φιναλε ρε Ιακωβε οταν το μαγαζι μου δίνει 12 μηνες εγω δεν μπορω να την κανω 24 ρε φιλε πως να το κανουμε?? τωρα αν εσυ θυμάσαι κατι τετοιο, μαλλον θυμασαι λαθος! αλλα και επειδη συνεχιζεις να μου την λες για κατι που δεν φταιω οποτε θες ελα να σου δωσω 2 λαμπες να κανεις την δουλεια σου για να τελειώνει το θεμα σου!!! θα τις πληρώσω εγω! δεν εγινε τπτ!



απο Αντρεα19
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
λοιπον επιδει δουλευα σε καταστημα ολα τα προιοντα εχουν εγγυηση 2 χρονια απο την εταιρεια. αν η εταιρια κλεισει η ο εισαγωγεας σταματησει να κανει εισαγωγη τοτε σε περιπτωση βλαβης πρεπει να σε καλυψει η ο εισαγωγεας η το καταστημα. η μη καλυψη με δικαιολογιες του τυπου εισαι μεσα στην εγγυηση αλλα η εταιρια εκλεισε ειναι προβλημα του καταστηματος. ο πελατης αφησε χρηματα και το καταστημα εβγαλε κερδος. δεν καλυπτη εγγυηση αν εχει γινει τοποθετηση απο μη αρμοδιο ατομο η αν εχει γινει τοποθετηση απο αρμοδιο και εχει μπει χερι απο τριτο ατομο.
και τελος ολα ειναι στο χερι του καταστηματος.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1343102499[/time]
και κατι αλλο
σε ολα τα προιοντα η εγγυηση βαση ευρωπαικης ενωσης ειναι 2 ετη. τελος.και- αν το καταστημα σου δινει 1 ετος κανει παραεισαγωγη η ειναι εισαγωγεας-πωλητη και πρεπει να σ δωσει 2 ετη εγγυηση.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
spiros said:
Οταν λες λαθος στην τοποθετηση, τι εννοεις?? να εχει βαλει το αρσενικο φυσακι με το αρσενικο και το θηλυκό με το θηλυκό?? η να εχει βαλει την γείωση στον θετικό πόλο? 

Δεν εννοώ κάτι τέτοιο βέβαια, το να βάλει κάποιος το αρσενικό φυσάκι στο αρσενικό πάει να πει όχι μόνο ότι είναι αγράμματος, αλλά και βλάκας (συγνώμη για την έκφρασή μου).
Πιθανόν να μην έχει τοποθετηθεί κάποια γείωση σωστά, ή η πλεξούδα των H4 να έχει φθαρεί για κάποιο λόγο (να έχει χτυπηθεί κάποιο καλώδιο κατά την τοποθέτηση, να βραχυκυκλώνει κάτι κλπ). Διάγνωση από το πληκτρολόγιο και χωρίς να λερώσεις τα χέρια σου δυστυχώς δε γίνεται...
 

spiros

Rookie
Mar 7, 2011
39
0
0
42
Αιγάλεω
yannis_s said:
λοιπον επιδει δουλευα σε καταστημα ολα τα προιοντα εχουν εγγυηση 2 χρονια απο την εταιρεια. αν η εταιρια κλεισει η ο εισαγωγεας σταματησει να κανει εισαγωγη τοτε σε περιπτωση βλαβης πρεπει να σε καλυψει η ο εισαγωγεας η το καταστημα. η μη καλυψη με δικαιολογιες του τυπου εισαι μεσα στην εγγυηση αλλα η εταιρια εκλεισε ειναι προβλημα του καταστηματος. ο πελατης αφησε χρηματα και το καταστημα εβγαλε κερδος. δεν καλυπτη εγγυηση αν εχει γινει τοποθετηση απο μη αρμοδιο ατομο η αν εχει γινει τοποθετηση απο αρμοδιο και εχει μπει χερι απο τριτο ατομο.
και τελος ολα ειναι στο χερι του καταστηματος.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]24, Ιούλιος, 2012, 07:01:39[/time]
και κατι αλλο
σε ολα τα προιοντα η εγγυηση βαση ευρωπαικης ενωσης ειναι 2 ετη. τελος.και- αν το καταστημα σου δινει 1 ετος κανει παραεισαγωγη η ειναι εισαγωγεας-πωλητη και πρεπει να σ δωσει 2 ετη εγγυηση.



στην προκειμένη περίπτωση φιλε Γιαννη εγω απλα ημουν αυτος που τα τοποθέτησα! Το μαγαζι που τα αγορασαμε μου εδωσε ενα χρονο εγγυηση και αυτον τον καιρο εχει κλεισει και το μαγαζι και ο εισαγωγέας! Εγω εξυπηρέτηση έκανα αφιλοκερδώς και δεν μπορω να κανω κατι αλλο! ουτε εισαγωγεας ειμαι ουτε μαγαζι! το μονο που κοιτάω πλεον ειναι να βρίσκω καποιο μαγαζι σε εισαγωγικά που να φέρνει καποια επώνυμη μαρκα και να εχει πλάτες!Οσο ειναι εφικτό στις μερες μας!



απο ΑντρεαΑ
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπα, δε νομίζω, μάλλον παίζει με το on/off του διακόπτη, μέχρι να ανάψουν...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Eίναι μέχρι να χαλάσει και το διακόπτη και να πάει μετά να τα φτιάξει και τα δύο  tease
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Ιάκωβε τελικά με τα xenon τι έκανες?? Βγάλατε καμιά άκρη??
δεν τα έχω αλλάξει Νίκο,έχω ξενερώσει με τα άτιμα....μας τρώει τα λεφτά η εφορία τώρα :mad: :mad: :mad:
όπως είπε και ο Κώστας παίζω με τον διακόπτη....και τώρα έχουν αρχίσει να αναβοσβήνουν..λες και κλείνει η σαυρίτσα μου το μάτι της....
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Ιάκωβε τελικά με τα xenon τι έκανες?? Βγάλατε καμιά άκρη??
προχθές άλλαξα τις λάμπες μου,τώρα θα τις κρατήσω λίγο καιρό να δω τι θα κάνουν και αν κάνουν ώστε να προχωρήσω στην λύση του προβλήματος
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μετά από καιρό φτιάχτηκαν  biggrin biggrin
Φυσικά 8000κ έβαλα  ;D ;D
Το πρόβλημα ήταν οι ενισχυτές και όχι οι λάμπες,πήρα καινούργιο σετάκι και όλα οκ ok234 ok234



Ευχαριστώ τον kostg  :-*
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread