Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Τρέμουλο από το διαφορικό πρώτη φορά ακούω. Το να σου χάλασε για κάποιον περίεργο λόγο το ρουλεμάν του διαφορικού θα ήταν πιο αποδεκτό.

Το παλιό διαφορικό το έχεις?? Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία?
 
Καποια μαιμουδια μυριζομαι και εγώ Νικόλα
Μπορει να ηταν ρουλεμαν και να χρεωσαν διαφορικο.

author=thabibikas

Το προβλημα ηταν το διαφορικο τελικα. αγορασα μεταχειρισμενο. αφου πρωτα δοκιμαστηκαν:ροδες λαστιχα,ημιαξονια,μπουλωνια
.
Ποσο χρήματα έδωσες για την επισκευη?
 

TEO-S

Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Επειδη και εγω αρχισα να υποψιαζομαι διαφορα. Και γιατι ειχα στο μυαλο μου απο την αρχη τις κουπες των ημιαξονιων που ηταν ελαφρα φαγωμενες μεσα, σηκωσα το αμαξι και ειδα οτι το σασμαν-διαφορικο δεν ειχε λυθει καν. πηρα τον μαστορα τον ξαναρωτησα, αυτος συνεχισε να επιμενει.του ζητησα το παλιο σασμαν να το παρω, μου ειπε το αφησε στην μαντρα, ε τοτε καταλαβα οτι ειναι μαιμουδια η υποθεση.Πηγα σε αλλον μαστορα και οντως δεν ειχε λυθει το σασμαν ποτε. Τα ημιαξονια ειχαν αλλαχτει οπως μου το πε απο την αρχη.
Αλλα οταν πηρα το αμαξι μου ειπε, (επειδη ειδα τα δικα μου ημιαξονια σε εναν παγκο, που τα ειχα χαραξει με ενα σημαδακι.) Εχει αλλαχτει το σασμαν διαφορικο,αλλα και εβαλα τα αλλα ημιαξονια τυχαια πανω και τα αλλα θα τα επιστρεψω.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1397157745[/time]
Τελος παντως το προβλημα το τρεμουλου διορθωθηκε.
Με κοστος 230ε (σασμαν-διαφορικο+δοχειο παραφλου+εργασια και ολα τα συναφη) και με αλλα ημιαξονια που και καλα δεν χρεωθηκαν. ομως στο αμαξι δεν δουλευει το ABS τωρα και ειναι το λαμπακι αναμενο. Ειμαι πολυ εξοργισμενος με τον μαστορα γιατι ειναι και "γνωστος" μου και καλα.
Πλεον εχω παει σε αξιοπιστο ατομο να φτιαξω το abs και να δουμε τι παιζει. Οσο για τον αλλο δεν θα τον αφησω ετσι,ΟΥΤΕ αυτον ουτε τα χρηματα μου.
Τελος να σημειωσω οτι το αμαξι ηταν εκει 5 εβδομαδες.
Θα ενημερωσω για νεοτερα. Και θα αναφερω το ονομα του αν δω τι τελικα εχει συμβει για να αποφυγεται να μπλεξετε με τον συγκεκριμενο,αν αποδειχτει απαταιωνας.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
τελικά μετα από 5 χρόνια έγινε κυριλε ? :)
 

TEO-S

Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Ναι ήταν απλά τα ημιαξόνια. Δεν αλλάχθηκε σασμάν ποτε :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread