Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Περικλή όπως είπες και εσύ,στον δρόμο θα τα δω....
Τώρα λίγο καλύτερα το βλέπω στις μεσαίες και ψηλά που δίνει και άλλο μέχρι τον κόφτη
Δυστηχώς δεν είμαι από αυτούς που μπορούν να καταλάβουν ότι το αμάξι τους πήρε ένα άλογο στις 3500 και να το καταλάβω,όπως ο Νικόλας που τα πέρνει είδηση αυτά ;D

Την άποψη μου θα την πω εντός εβδομάδα όπου θα δω στον δρόμο τις διαφορές
Staros said:
Ολα θα δειξουνε μεσα στην βδομαδα...Σωστα Ιακωβε?
σωστά Γιώργο ;) Αναμένω ;D
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Η τιμη δεν ειναι κακη! το θεμα ειναι να εκανες δουλεια τελικα! Μπορει να προγραμματισει και 7αρια αυτος?
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
πεταμενα λεφτα..... και να παρεις 2-3 αλογα ωραια και?

μην σας κοροιδευουν ρε βαλτε λιγο μυαλο
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Δεν είναι πεταμένα λεφτά...Ενα κακό πρόγραμμα μπορεί να κάνει και ζημιά στον κινητήρα!Επίσης ο Ιάκωβος έχει δώσει κάποια λεφτά και θέλει το αμάξι του να είναι σωστό!!Και αφού ψάχνεται με βελτιώσεις αν θέλει να προχωρήσει ξέρει οτι έχει ένα καλό προγραμματιστή.
 

southern

Original poster
Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
αμα θελει να ειναι σωστο ας περασει το μαμα πανω θα του μεινουν κ τα λ7 τσεπη.με τις μετατροπες παντα θα εισαι μειον αν δςν βαλεις κατι επωνυμο...στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτη ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Andreas19 said:
Μπορει να προγραμματισει και 7αρια αυτος?
Κάτι έκανε....θα διαβάσεις σε άλλο θέμα.... ;D

proedros said:
πεταμενα λεφτα..... και να παρεις 2-3 αλογα ωραια και?

μην σας κοροιδευουν ρε βαλτε λιγο μυαλο
εγώ Πέτρο δεν πήγα με το σκεπτικό να βγάλω παραπάνω άλογα,πήγα για να διορθώσω το αμάξι μου
Τώρα αν έβγαλε πιο πάνω η πιο κάτω δεν με απασχολεί πολύ,ήθελα και θέλω να δουλεύει σωστά

GiannisZetec said:
ποιος προγραμματιστης σου εκανε τη διορθωση ιακωβε??

Γιάννη είναι αυτός
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
νομιζω οτι απο την στιγμη που βρηκες σωστο προγραμματιστη κ απο οτι φαινεται θελει να ασχοληθει το παν δεν ειναι η αποδοση αλλα η αξιοπιστια..

εξαλλου το project δεν εχει τελειωσει οποτε το καλο ειναι οτι θα δωσει κ αλλο..το καλο πραγμα αργει να γινει  ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
αυτος ο χαρτης που εβγαλες φωτο ιακωβε μαλλον είναι % ποσοστο ψεκασμα των μπεκ. Μαλλον το προηγούμενο προγραμμα στο είχε καραπλούσιο (ή καραφτωχό) ψηλά και τωρα διορθωσε λίγο. Στο δρομο δεν θα καταλάβεις τίποτα αλλα στην κοντρα θα έχει μια καροτσα διαφορά τουλάχιστον. Και αυτος ο προγραμματιστης που πηγες έχει υποστηριξη απο dimsport (όπως και σχεδόν όλοι στην Ελλάδα).

προεδρε μεσαίες δεν μπορουσε να δωσει  άλλο, προφανως δεν γινεται εχει ήδη πολύ ψηλό αβανς και το καυσιμο ήταν οκ, τί άλλο να κάνει? Κατα τα λοιπα συμφωνω...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Το θέμα για μένα είναι ο κόφτης. Να βρεθεί κάποιος προγραμματιστής που να τον μετακινεί, γιατί κι αυτός δεν... Τζίφος...
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
δωσε λεπτομερειες ν ξερουμε κ εμεις γιατι θ χρειαστει καποια στιγμη ν βαλω κ εγω μεσα.στο χρονο .α κ βαλε κ ενα χταποδι μερα μ τ νυχτα θ  εισαι
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Ιάκωβε κάνε μου μια χάρη… πόσταρε μια δυναμομέτρηση με την μαμά πολλαπλή και μια με την puma. Αν είναι εύκολο από το ίδιο dyno.
Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν θα δεις πολλά πράγματα λογικά το πολύ 1 αμάξι και αυτό με το ζόρι. Το ότι έχεις πάρει κάποια άλογα ψιλά δεν λέει και πολλά μιας και βγαίνεις εκτός του ωφέλιμου φάσματος. Αν υπάρχει νόημα να κρατάς το αμάξι μέχρι και τον κόφτη πάνω στην κόντρα με αυτήν την καμπύλη. Οι αλλαγές σου άντε να γίνονται 100σαλ πιο μετά.

Πήγαινε μια στην tat και πες τους να σου τυπώσουν σε ένα χαρτί τις δυο δυναμο μετρήσεις που προανέφερα.

Γιατί σου έχει πάρει σαν σημείο αναφοράς τα 103 άλογα στον τροχό και όχι πιο νωρίς όπου και βγάζεις περισσότερα… και το σημαντικότερο γιατί το μέτρησε με 3η??
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
τα μαζντα σε εναν σωκρατη δ τα ρυθμισαν .κ πηγαιναν καλα πως κ δ πηγατε σε αυτον
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mexico said:
τα μαζντα σε εναν σωκρατη δ τα ρυθμισαν .κ πηγαιναν καλα πως κ δ πηγατε σε αυτον
αυτό που λες δεν ισχύει,για μένα τουλάχιστον και φιλικά το λέω
τα mazda έχουν διαφορετικό εγκέφαλο από εμάς

StuparArt said:
Ιάκωβε κάνε μου μια χάρη… πόσταρε μια δυναμομέτρηση με την μαμά πολλαπλή και μια με την puma. Αν είναι εύκολο από το ίδιο dyno.
δεν χαλάω ποτέ χατήρια σε μπαμπάδες :-*

23b4e36b.jpg
StuparArt said:
1-Γιατί σου έχει πάρει σαν σημείο αναφοράς τα 103 άλογα στον τροχό και όχι πιο νωρίς όπου και βγάζεις περισσότερα…
2-και το σημαντικότερο γιατί το μέτρησε με 3η??

1 - για γίνε λίγο πιο σαφής,δεν σε πιάνω καθόλου
2 - πήγα και τον ρώτησα και μου είπε το εξής : ότι έχει δυνατά φρένα τα ράουλα και για αυτό δεν μέτρησε με 4τη,δηλαδή όσοι έχουν πάει στην ΤΑΤ ή στον Σωκράτη και έχουν βάλει το πόδι τους πάνω στα ράουλα,έχουν προσπαθήσει να του δώσουν ώθηση με επιτυχία κιόλας,στα ράουλα της dynojet δεν γίνεται αυτό σου βγαίνει η γλώσσα έξω



Επίσης τον ρώτησα γιατί δεν έδωσε κάτι παραπάνω από τα χαμηλά και μου είπε ότι 2 φορές έδωσες παραπάνω μοίρες (1 και 2 μοίρες αντίστοιχα)στο αβανς και τις 2 φορές δεν ικανοποιήθηκε (πάντα με τα δικά του κριτήρια) και το άφησε έτσι
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
scorpion said:
δεν χαλάω ποτέ χατήρια σε μπαμπάδες :-*
tease tease ok234

scorpion said:
1 - για γίνε λίγο πιο σαφής,δεν σε πιάνω καθόλου
2 - πήγα και τον ρώτησα και μου είπε το εξής : ότι έχει δυνατά φρένα τα ράουλα και για αυτό δεν μέτρησε με 4τη,δηλαδή όσοι έχουν πάει στην ΤΑΤ ή στον Σωκράτη και έχουν βάλει το πόδι τους πάνω στα ράουλα,έχουν προσπαθήσει να του δώσουν ώθηση με επιτυχία κιόλας,στα ράουλα της dynojet δεν γίνεται αυτό σου βγαίνει η γλώσσα έξω


Επίσης τον ρώτησα γιατί δεν έδωσε κάτι παραπάνω από τα χαμηλά και μου είπε ότι 2 φορές έδωσες παραπάνω μοίρες (1 και 2 μοίρες αντίστοιχα)στο αβανς και τις 2 φορές δεν ικανοποιήθηκε (πάντα με τα δικά του κριτήρια) και το άφησε έτσι
1. Αυτό που λέω είναι ότι μέγιστη ιπποδύναμη είναι στις 6.100+ περίπου και όχι 6.429!!! Πως και σου πείρε σαν σημείο αναφοράς τις 6.429??
Και να σου το πω και πιο απλά… το αμάξι σου κανονικά είναι περισσότερα άλογα από αυτά τα 101,39 στον τροχό που σου έδωσε. Όλα τα dyno σου δείχνουν τα μέγιστα άλογα ανεξάρτητα στο τι στροφές τα βγάζεις και ανεξάρτητα από το που βαράς κόφτη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

2. Και τα μπαούλα (αυτά που βγάζουν τις ρόδες πάνω από το αμάξι) φίλε έχουν πολύ δυνατά φρένα αλλά παρόλα αυτά τα μετράνε με 4η. Δεν θα ξεκινούσε το αμάξι με 4η ώστε να μη μπορεί να τα κουνήσει τα ράουλα! Δεν ξέρω τι να πω.,.. μου φαίνετε πολύ κουλό. Δεν το έχω ξανακούσει αυτό.

Υ.Γ 1 αν προσέξεις υπάρχει και μια μικρή διαφορά στην θερμοκρασία… επομένως η διαφορά στα άλογα που πήρες επηρεάζετε και αυτή. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα νούμερα δεν είναι 100% δεσμευτικά. Έτσι και αλλιώς από πάτημα σε πάτημα διαφέρουν, πόσο μάλλον όταν αλλάζουν – μεσολαβούν και άλλοι παράγοντες.

Υ.Γ 2  δεν ξέρω εάν ο προγραμματιστής σου μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο μη παρεξηγηθώ! Μπορεί ο άνθρωπος να έκανε πραγματικά το καλύτερο δυνατό για το αμάξι σου όπως είναι τώρα. ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Πατέρα Νίκο,
1- μου έδειξε και άλλα σημεία,απλά αυτό έτυχε και εκτυπώθηκε
2-δεν το γνωρίζω αυτό Νίκο,εγώ ότι απορίες άκουσα ή διάβασα πήγα και τον ρώτησα
ΥΓ1+2 - αυτό Νίκο το γνωρίζω με την θερμοκρασία,για αυτό θα δω τις διαφορές μου στον δρόμο,όσο για το τι δουλειά έκανε,για εκείνον ήταν το μέγιστο για εκείνον
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread