Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Αν δεν κάνω λάθος δεν έχεις την έκδοση S σωστά; Αν έχω δίκιο τότε καλό θα ήταν να έβρισκες τον εγκέφαλο του S  καθώς σε αυτόν τον εγκέφαλο δεν υπάρχουν προκόφτες και προγραμματίζεται και πιο εύκολα. Επίσης δεν νομίζω να είναι και πάρα πολύ ακριβός (κανα 100στάρικο και λιγότερο πιστέυω)
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ειναι s το αυτοκινητο αλλα 1.4 ο εγκεφαλος. αυτο που με καιει ειναι αν εσεις που εχετε βαλει προγραμμα χρειαστηκε αλλος ρυθμιστης πιεσης βενζινης. αλλαξα φιλτρο βενζινης σημερα μην τυχων και ειναι βουλωμενο και δεν σηκωνει μιγμα απο φιλτρο. θα το μετρησω μιγματα το απογευμα μαλλον και αν δεν ειναι απο αυτο θα κατεβασω ντεποζιτο να καθαρισω τη σιτα πανω στην αντλια βενζινης. ο εγκεφαλοε εχει προκοφτες και στις 5.500 μου κλεινει τη πεταλουδα στο 47% μεχρι εκει που μπορει να μετρηθει βγαζει 108hp
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
ποιος πηγε να στο κανει προγραμμα??μπεκ φορας τα 16αρια η τα 14αρια??
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Τα μείγματα πως τα μετρήσατε?? Εάν μετρήσατε την τάση του προτού λ ίσως για αυτό να μην είδατε και διαφορά στις βενζίνες. Καλό θα ήταν για αρχή να βρεις ένα wideband ώστε να δεις πραγματικά το τι κάνεις .
Κάτι σημαντικό. Τα μείγματα σου, δεν άλλαζαν καθόλου σε κανένα φάσμα των στροφών όσο το πειράζατε… η από ένα σημείο και μετά δεν άλλαζε άλλο??


Κάτι μου λέει Γιάννη ότι θα χρειαστεί να αλλάξεις προγραμματιστή εάν θέλεις να καταργήσεις τους προκόφτες , να παίξεις με τον κόφτη και να φτιάξεις τελικά ένα καλό σύνολο με το πάντρεμα που έχεις κάνει.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
με wideband μετρησαμε στο πατημα μιγμα το προβλημα ηταν οτι δεν περναγε στον εγκεφαλο τις τιμες που του διναμε εμεις. για να δουμε αν ακουει ο εγκεφαλος αυτα που του δινουμε το πηγαμε κοφτη στις 5.000 και δωσαμε τερμα βενζινες. και παλι τπτ. ο προγραματιστης μ ειπε οτι θα το ψαξει και θα το τσεκαρει και θα μιλησουμε παλι απο εβδομαδα
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
εχει κανει και εχω δει καλες δουλειες απο αυτον. το θεμα ειναι οτι εγινε η δουλεια με σχετικη πιεση. αργησαμε λιγακι γτ ρυθμιζε ενα sierra cosworth και περιμενε ενα astra opc.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
μετρησαμε σημερα μιγματα μετα την αλλαγη φιλτρου βενζινης και εξατμισης και δουλευει 12.8 βρηκαμε τους προκοφτες και μεσα στην εβδομαδα ξαναπαω δυναμομετρο με τα τελικα αποτελεσματα.
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Εύχομαι Γιάννη να πάνε όλα καλά!

Υγ.αποψη μου να τελειώσεις πρώτα το θέμα εξάτμισης (οποία εκκρεμότητα και είναι αυτή) και μετα να ολοκληρώσεις τον προγραμματισμο!
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
στο ψαξιμο ειμαι. Τη Δευτερα ο φιλος μου με το GTI θα παει απο τον powerchips για τον ιδιο λογο. λεω να παω και εγω μαζι να δω τι θα μου πει. Οπως σας ειπα ο Δημητρης φτιαχνει εξ' ολοκληρου απο την αρχη custom και δινει 2 χρονια εγγυηση + αν κανεις καποια επι πλεον αναβαθμιση σου ρυθμιζει εκ νεου με ενα μικρο αντιτιμο. Τα 2 χρονια μου ακουστηκε τρομερο benefit και το οτι κανει support ανα πασα ωρα και στιγμη επισης ειναι plus value. Το ζητουμενο παντα ειναι ποιο θα ειναι το αποτελεσμα και τι θα παρουμε...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread