Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Στα σκαρια ειναι φουλ εξατμιση κ μετα οταν μαζεψω καποια λεφτα θα παω κ για προγραμμα,απλα εξατμιση με επειγει γτ ειμαι πολυ καιρο με τον καταλυτη off.  Σε ευχαριστω πολυ Περικλη..
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Για αρχή θέλω να ευχαριστήσω τον panosd για το τρέξιμο που έριξε για την σαυρίτσα μου γιατί χωρίς αυτόν δεν ξέρω πότε θα έβρισκα χρόνο για να βάλω την χταποδάρα :-* :-* :-* :-* :-*

Εχθές το απόγευμα τοποθετήσαμε το χταπόδι στον μηχανικό μου.Ο λόγος είναι ότι δεν εμπιστεύομαι τον κάθε εξατμισά να βάλει χέρι πάνω στην μηχανή μου.
Έχω ακούσει πολλούς να λένε ότι πρέπει να λύσεις βάση σασμαν,βάση μηχανής,ημιαξόνια,γέφυρα για να βγάλουν το χταποδοκαταλύτη από το κάτω μέρος της μηχανής
Εμείς βγάλαμε την βάση της μηχανής μόνο και το αφαιρέσαμε από το πάνω μέρος.Όλη αυτή η δουλειά μας έφαγε 2 ώρες, 1,5 ώρα να βγάλουμε τις θερμοασπίδες και τα παρελκόμενα και μισή ώρα να βγάλουμε το παλιό χταπόδι και να βάλουμε το καινούργιο.

Σήμερα το πρωί ήρθε η οδική βοήθεια,το φόρτωσε και το πήγε στον Σκριβάνο για τις υπόλοιπες λεπτομέρειες.
Η σωλήνα που επέλεξα είναι 54Φ έξω και 51Φ μέσα.
Τελικό άφησα αυτό που έχω τον τελευταίο καιρό (το παλιό του panosd...την φασαρία.. giggle)



Η μόνη εκκρεμότητα είναι να τοποθετήσω τον καταλύτη όπου θα είναι η επόμενη αλλαγή και γρήγορα κιόλας
Το wideband έχει συνδεθεί και έχει μείνει να γίνει η προέκταση του 2 λάμδα.
Αύριο το βράδυ η σαυρίτσα θα είναι πάλι στους δρόμους.....το νου σας....


Από φασαρία...όσοι θυμάστε πως έκανε του panosd....έτσι κάνει και εμένα
Εντυπώσεις θα σας πω σε βάθος χρόνου,μόλις στρωθεί και μόλις κάνω και τις δοκιμές μου ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
44
Βόλος
Ωραιος.... βαλε και κανα βιντεο με ηχο να ακουσουμε.... καλα πατηματα...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Με γεια...να το χαίρεσαι ...θα ράβει τώρα !!!
 

Dark knight

Hero Member
Καλα σου λεει ρε Ιακωβε ο VASSOS μην βαλεις τον καταλυτη!!!
Ειναι γ@μ@το!!!!!! AR15firing AR15firing
Δουλεψε το σαυρακι σου λιγο ετσι οπως ειναι και αν δεν σου αρεσει,πηγαινε βαλτον καποια στιγμη. whistling whistling

Υ.Γ. Ελα στην εκδρομη χωρις καταλυτη να γουσταρουμε λιγο!! giggle giggle AR15firing AR15firing
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Καλοκαπνιστη φιλαράκι μου....Εύχομαι καλές φασαριοζικες βόλτες και με αρκετά θύματα!

Υγ1.άλλαξε το τελικό της εξάτμισης για να δεις τα μέγιστα!
Υγ.2 κανόνισε με το τρέξιμο και το ενδιαφέρον που δείχνω για σένα να μας βγει το όνομα και να μου δώσει πόδι ο Μήτσος!!! :-X  giggle
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ωραιος ρε Ιακωβε!!!!αντε να παιρνουμε και εμεις σειρα!
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Το Φ σημαίνει εξωτερική διάμετρος... Μην τα μπερδεύετε πια αυτά.. σε όποιον εξατμισά και να πας σε Φ θα μιλάει !
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
γιατί άκουσα την άποψη των εξατμισάδων....
Αλλά αυτή την δικαιολογία θα σας την τεκμηριώσω σε λίγο καιρό αν όντως ισχύει ή όχι
 

Stelios....

Member
Feb 23, 2013
117
0
0
36
Παιανια
Μια χαρα ειναι η 50αρα...Εχει παροχη πανω απο 145 αλογα ευκολα...
Ο κυρ Σταυρος ειναι στο top3 των εξατμισαδων,τεχνικα...
Ποιου την αποψη κρατησες Ιακωβε?Ρωτησες Ποπαυ?

Πολυ ομορφη δουλεια παντως,ελπιζω να μεινεις απολυτα ικανοποιημενος
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν έμεινα ικανοποιημένος.Έχει κάνει και τις βλακείες του όπου από τις φωτογραφίες δεν φαίνονται.Άλλα είπαμε την πρώτη μέρα να κάνουμε (τα βρήκαμε τα οικονομικά) και άλλα έκανε αλλά με τα λεφτά που είπαμε.
Γενικά δεν θα τον προτείνω σε άλλους


όσο για την video που θέλετε πρέπει να ανεβάσω με φορτία όχι να είναι σταματημένο και να μαρσάρω...
Περιληπτικά στις 2000 στρ. κάνει σαν impreza και στις 3200 και μετά λυσάει....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread