Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
ταιριαζει η ποδια αυτο ειναι το μονο σιγουρο...εγω δεν εχω προλαβει να την βαλω ακομα. Αυτο θα γινει αφου μπει η ολοσωμη.
 

KARBY

Pro Member
Feb 12, 2015
318
3
18
Η ποδια που υπαρχει στο εμποριο ειναι της ford motorsport και ειναι απο wortex.Ειναι η ποδια που χρησιμοποιουν τα αγωνιστικα χωματος η και ασφαλτου της ακαδημιας
Ειναι απο κραμα φυλου αλουμινιου με υαλομβαβακα και εσωτερικο μια ρυτινη που λεγεται wortex.
Το κακο ειναι οτι αρχιζει απο τον μπροστινο ακρο του προφυλακτηρα και παει μεχρι την μεση του αυτοκινητου ,απο εξαερισμο εχει αναποδες εισαγωγες αερα μονο για το καρτερ.
Ειναι αρκετα ελαφρια και ειναι 5,5 κιλα βαρος.Το κοστος ειναι απαγορευτικο καπου στα 750 ευρω μαζι με τις βασεις οι οποιες δεν ταιριαζουν σε πολιτικο αμαξι.Πιστευω οτι αυτη η λυση ειναι υπερβολικη.Ποδια απο st η απο πετρελαιο με λογικο κοστο και μονο το κομματι του κινητηρα θα ηταν οτι επρεπε.Δεν ξερω αν ταιριαζουν στα μικρουλια και οι αεραγωγοι αν ειναι στα σωστα σημεια λογω διαφορετικου μοτερ.ΠΡΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΟΥ ΚΑΣΙΔΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Λογικό, αν δε δοκιμάσεις πώς θα ξέρεις. Έχει περάσει από το μυαλό μου για να είμαι ειλικρινής, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι θα κρατάει περισσότερη ζέστη μέσα στο χώρο του κινητήρα.
 

Dark knight

Hero Member
Ακριβως γι'αυτο το λογο Κωστα την εβγαλα εγω!!!  ;) ;)
Πολυ ΖΕΣΤΗ Κωστα και ξερεις το Μαυρο μισει την ζεστη!!!  :mad: :mad: giggle giggle

Να το πουμε ομως και αυτο!
Σου κραταει το μοτερ καθαρο και προστατευμενο.  ok234 ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread