Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Aug 1, 2020
1
0
1
saltofx_v said:
εδω και 2 βδομαδες απεκτησα θεμα με το πλυστικο του μπροστινου μπαρμπριζ.πατουσα τον διακοπτη και δεν πετουσε νερο ,ουτε ακουγοταν ο ηχος απο το μοτερ πλυσης.......αν το πατουσα καμια 10αρια φορες καποια στιγμη επιανε.το πισω δουλευε κανονικα.
προχθες οτι και αν εκανα δεν λειτουργουσε πλεον(το πισω κανονικα).
οποτε αποφασισα να ανοιξω τον διακοπτη να δω μηπως ειναι κατι απλο.
ειδα το τροπο λειτουργιας και πιεσα λιγο τα ελασματα μπας και δεν εκαναν καλη επαφη.....εκτοτε δεν λειτουργει ουτε το πισω.
καμια ιδεα?
σε ασφαλεια δεν πηγε το μυαλο μου γιατι μια λειτουργουσε και μια οχι.
ο διακοπτης κομπλε κοστιζει γυρω στα 40 ευρω....το θεμα ειναι μην τον αγορασω τζαμπα και φταει κατι αλλο

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1512238275[/time]
λοιπον ανοιξα την ασφαλειοθηκη και ειχε καει η ασφαλεια.....προφανως εκει που ανοιξα τον διακοπτη με ανοιχτη τη μηχανη καπου εκανε βραχυκυκλωμα.......αλλαξα την ασφαλεια και το πλυστικο μπροστα πλεον δουλευει μια χαρα......πισω ομως οχι....ενω πριν συνεβαινε το αντιθετο........βεβαια χιλιες φορες προτιμω να δουλευει μπροστα....θα δω πως θα παει..λογικα κατι εχει παθει ο διακοπτης.

καλησπερα , εχω το ιδιο προβλημα πισω δουλευει κανονικα και μπροστα βγαζει πολυ λιγο νερο , δεν φτανει καν στο τζαμι . Εχω δοκιμασει με καρφιτσα και τιποτα , εχουμε καμια ιδεα? αν ηταν η ασφαλεια λογικα δεν θα δουλευε καθολου το μπροστα αλλα εμενα πεταει εστω και λιγο.
 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Καλησπερα! Συγγνώμη που πετάγομαι στο άκυρο, αλλά ήθελα τη γνώμη σας. Σε μκ7 το πισω πιτσιλιστήρι ακομα και αν το κλείσω στάζει λίγο λίγο για κανα 2ωρο ακομα με αποτέλεσμα πάντα να εχει σημάδια το πίσω τζάμι. Πείτε καμια ιδέα ρε παιδιά, με ενοχλεί να τα βλέπω συνέχεια.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread