Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Μου έμεινε λίγο χρόνος και έκατσα και έψαξα λίγο για την κονσόλα της sony.Είναι μια κονσόλα που βγαίνει στα καινούρια αυτοκίνητα του fiesta στο εξωτερικό απο το 2011.δεν εχει GPS ούτε παίζει multimedia είναι ακριβός όπως οι δικές μας απλά με κάποιες αναβαθμίσεις.Σε τιμή ειδα οτι κοστίζει κοντά στα 300ευρό αλλά δεν είδα κάπου να λέει να την πουλάνε σε aftermarket!!Συγνώμη αν εχω κάνει λάθος σε αυτά που έχω γράψει αλλά δεν ξέρω να μεταφράζω τέλεια αγγλικά κ τα link π βρήκα ήταν μόνο στα αγγλικά και με τον μεταφραστή της google δεν τα πάω και τόσο καλά γιατι τα βγάζει οπως να'ναι.Για όποιον θέλει και μπορεί θα σας δώσω το link να το διαβάσετε και εσείς και αν έχει κατι παραπάνω απο αυτα που σας ειπα να τα πείτε για να βοηθήσετε και εμας!!!

http://www.fordownersclub.com/forums/topic/10353-new-sony-radio-for-the-mk7/
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ειναι πολυ ομορφη πηγη η sony και σιγουρα ειναι πολυ καλυτερη απο την μαμα!Δεν ξέρω ομως αν και αυτη μπορει να παρει ενισχυτη με νορμαλ συνθηκες και χωρις να χρειαζεται κατι το ιδιαιτερο...
P.S το μονο καλο που εχει ειναι οτι ταιριαζει στο φιεστα γιατι απο θέμα πηγης,δεν θα βαζα ποτε sony αν ηθελα να χω ηχο... σιγουρα θα πηγαινα σε pioneer ή alpine ή Kenwood που εχουν και αρκετες ρυθμισεις για τον ηχο!Θα βαζα και εναν 4καναλο 1000ρη kicker με ενα sub rockford ή earthquake,2 κορνες και 2 beyma και θα ημουν κομπλε!δεν θα βαζα πολλα w να μην ακουει και η γειτονια!η πηγή θα παιζε τα μαμα και τα υπόλοιπα ο ενισχυτης!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Mastgr για αρχη περνα απο εδω να σε γνωρισουμε http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=2

μετα βαλε μας καμια φωτο να δουμε τι ακριβως εχεις κανει με τα 2din !!!
 

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Sorry nos7 δεν το γνώριζα!!! όσο για τις φώτο θα τις ανεβάσω μολις τελειώσω την κατασκευή γτ τον προηγούμενο μήνα έφυγαν αρκετά λεφτά και δεν ειχα την δυνατότητα να αγοράσω την πηγή που ήθελα και την εχω την βάση μ ενα JVC απλό μονο και μόνο για να πάρω τα RCA για να δουλέψουν οι ενισχυτές!!Ελπίζω μέσα σε αυτό το μήνα να πάρω την πηγή και να μοιραστώ μαζί σας τις φώτο
 

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Γιατί έχω δύο ενισχυτές πάνω και τα RCA τα έπαιρνα από τα πίσω ηχεία στην αρχή ξερά και μου είχε κάψει 4 ηχεία κ ένα sub και δεν θα το διακινδύνευα με τα καλά ηχεία που τ φόρεσα τωρα να τα κάψω και αυτά
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ειχες βαλει high to low ανταπτορα πριν οδηγησεις τα πισω ηχεια σου(τα μαμα) στον ενισχυτη και μετα στα ηχεια της εταζιερας??μου κανει εντυπωση που σου τα εκαιγε!!! λογικα επειδη η μαμα πηγη βγαζει λιγοτερα watt απο μια aftermarket που βγαζει 50w!!! επεισης δεν καταλαβα ποια ηχεια σου εκαιγε,τα πισω μαμα ή τα πισω εταζιερας??
 

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Τα ηχεία της εταζέρας αλλά όχι αυτής πυ έχω τώρα τις μαμα εταζέρας!!!είχα βάλει αλλα δεν ξερω γτ τα έκαιγε αλλα για να είμαι σίγουρος τα πήρα κανονικα τα RCA γτ δεν είμαι για άλλα λεφτά αυτή την στιγμή!!!Τα πισω τα μαμα τα είχα απομονώσει τελείως!!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
καλησπέρα παιδιά.
Τυχαία έπεσα σήμερα σε αυτήν εδώ την photo.



κάτω από το κουμπί τον alarm έχει ένα άλλο κουμπί που λέει PASS AIRBAG OFF ....τι ακριβώς κάνει και pious αερόσακους απενεργοποιεί ...ξέρει κανεις ?
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
σε κάποιο μοντέλα έχει μέσα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού , μια κλειδαριά και απενεργοποιεί τον αερόσακο του συνοδηγού. Αυτό το κάνεις σε περίπτωση που ταξιδεύεις μόνο σου και έχεις ατύχημα να μην ανοίξει ο αερόσακος. όταν απενεργοποιήσεις τον αερόσακο ανάβει αυτή η ένδειξη.....
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πάντως τα sport δεν έχουν κουμπί η κλειδαριά στο ντουλαπάκι η κάπου αλλού ώστε να απενεργοποιηθεί ο αερόσακος του συνοδηγού. Δεν το έχω δει κάπου αλλά και να το είχε δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία στο να ενεργοποιώ – απενεργοποιώ τον αερόσακο.
 

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Εγώ πάντως ούτε κουμπί εχω αλλά ούτε και αερόσακους πλέον πουθενά εκτός απο καθίσματα τα οποία θα φύγουν και αυτα και στην θέση του συνοδηγού έγινε ένα πολύ όμορφο ντουλαπάκι να βάζει τα πράγματά του όποιος κάθετε δίπλα!!3500 ευρο δεν πρόκειται να δώσω για σετ αερόσακων και άλλα 500 για ζώνες και αλλα ποσα για εγκεφαλάκι αερόσακων!!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
το εγκεφαλακι δεν το αλλαζουν πλεον!! μετα την 3τη φορα που θα σκασουν ειναι για πεταμα!! μεχρι τοτε απλα σβηνεις την βλαβη!!

Πανο πιστευω οτι αυτη η επιλογη ειναι οταν εχεις το παιδικο καθισματακι, για να μην σκασει ο αεροσακος!!
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
από τι κατάλαβα στο link της lucifer πρέπει να το έχει μόνο η έκδοση του  sedan το οποίο δεν έρχεται στην Ελλάδα..
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Οταν ειχα παει να κανω παραγγελεια αμαξι μ το ειχα ζητησει και αυτο,να εχει το κουμπι ενεργοποιησεις και απενεργοποιησεις του αεροσακου του συνοδηγου και μου ειπαν οτι αυτο δεν υπαρχει και δεν το βαζει η ford τουλαχιστον στα ευρωπαικα μοντελα για το λογο οτι μπορει εγω να το ξεχασω απενεργοποιημενο και αμα γινει η στραβη και χτυπησει ο συνοδηγος,εγω να πω ψεματα οτι το ειχα ενεργοποιημενο και να μηνυσω την ford οτι δεν δουλεψε και να ζητησω χρηματικη αποζημιωση....

Επισης η λειτουργεια απενεργοιπησεις του αεροσακου του συνοδηγου χρησιμοποιητε και οταν εχεις το καθησματακι του παιδιου στον συνοδηγο και με την πλατη του καθησματος του παιδιου να κοιταει το μπρωστινο μερος του αμαξιου....
 

ioannis

New member
Apr 24, 2011
58
0
0
40
να ρωτησω μηπως ξερει καποιος προσπαθω να παιξω μουσικη μεσω μπλουτουθ το μανουαλ λεει να παω να ενεργοποιησω το μπλουτουθ σαν πηγη ηχου παω στο menou-audio-μπλουτουθ αλλα δεν μου δινει επιλογη και ας εχει βελακι δεξια αν ξερει καποιος κατι ας απαντησει ευχαριστω
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Απ οσο ξερω κι εχω προσπαθησει δεν γινεται να παιξεις μουσικη απ το bluetooth...
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
αν εννοεις ο φιλος να παιξει μουσικη απο το κινητο του κ να ακουγεται απο το αμαξι κ βεβαια γινεται .... απλα να τα εχει στο σωστο φακελο στο κινητο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread