Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
vouts μου εχουν παρουσιαστει εμενα αλλα ουτε εγω εδωσα βαση και δεν ειχα μεινει απο μπαταρια!!!επισης εμενα αρκετες φορες μου ακουγεται ο γνωστος ηχος προειδοποιησης (οπως αυτος που ξεμενεις απο βενζινη ή εχεις καποια πορτα ανοιχτη) χωρις ομως να εχει τπτ το αμαξι ουτε να βγαζει καποια ενδειξη.....
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Vouts, σίγουρα έμεινες από μπαταρία ή απλά δυσκολεύτηκε το αμάξι να πάρει από το σημερινό κρύο??

nos7, αυτό με τον ήχο μου το κάνει και μένα, αλλά συνήθως μόλις ανοίξω και κλείσω κάποια πόρτα ενώ το αυτοκίνητο είναι σε λειτουργία και ξεκινήσω κατευθείαν μετά!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Το έγραψες μόνος σου vouts. Το "news announcement" σημαίνει ότι κάποιος ραδιοφωνικός σταθμός έστειλε μήνυμα μέσω του RDS για νέα. Μπορεί να έγινε και κατά λάθος, γιατί δε θυμάμαι να εκπέμπει νέα κάποιος σταθμός στην Αθήνα. Πάντως δε μπορώ να πω ότι σχετίζεται με το θέμα της μπαταρίας σου. Αλήθεια, νωρίς δε σε άφησε; ???
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
και γω γι αυτο παραξενευτηκα....Με αφησε στα δυο χρονια ακριβως....ΕΙμαστε offtopic αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα θα το γραψω...Μιλησα με την ford και μου ειπαν οτι γινεται επειδη εχω παραφορτωσει το αμαξι...Αυτο που μου ειπαν ειναι να το βαλω μπροστα και να το παω απο κει αυριο το πρωι να μου αλλαξουν την μπαταρια στην εγγυηση...Οστοσο το πρωι το εβαλα μπροστα και με το που πηρε εσβησε το φως απο το κοντερ η οθονη και η πλαφονιερα....Το αμαξι λειτουργουσε στις 2,000 στροφες σταθερα...Μετα το εκλεισα γιατι φοβηθηκα που δουλευε τοσο ψηλα στο ρελαντι...την δευτερη φορα που πηγα να το βαλω μπροστα δεν πηρε ποτε... tease
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Giannis mk7s said:
μου εχει συμβει πηγαινοντας προς σερρες ενω "χιονιζε"...

Να μείνεις από μπαταρία; Ή να σου βγάλει μήνυμα NEWS;  qq

vouts said:
και γω γι αυτο παραξενευτηκα....Με αφησε στα δυο χρονια ακριβως....ΕΙμαστε offtopic αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα θα το γραψω...Μιλησα με την ford και μου ειπαν οτι γινεται επειδη εχω παραφορτωσει το αμαξι...Αυτο που μου ειπαν ειναι να το βαλω μπροστα και να το παω απο κει αυριο το πρωι να μου αλλαξουν την μπαταρια στην εγγυηση...

E, μπαταρία είναι. Αφού είσαι στην εγγύηση, ας σου την αλλάξουν τζαμπέ. Αν δεν παίρνει μπροστά με καλώδια, κάλεσε και την οδική να στο φορτώσει και να στο πάει στην αντιπροσωπεία... Περαστικά  :eek:
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άσχετο με τα παραπάνω, αλλά βρήκα φωτογραφίες τοποθέτησης aftermarket πηγής στο mk7:

       

       

Άθλιο;   craz

Πηγή...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
γενικότερα αυτός ο τρόπος δεν μ'αρέσει... Στο συγκεκριμένο ουτε καν οθονη δεν εβαλε ο τύπος,να βλέπετε λίγο! Προσωπικά το βρίσκω άθλιο
 

lookmimis

Member
May 13, 2010
216
0
0
52
αθηνα
???Οντως αδειαζει το ταμπλο και απο πλαγια το γεμιζει γωνιες και του προσθετει χρονια παναθλιο
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ουτε εμενα μ αρεσει....Κακα τα ψεμματα αν αλλαζα την πηγη το πιθανοτερο ειναι να πηγαινα στην sony που εχουμε δει σε παλιοτερο post....Θα πληρωνα κατι παραπανω αλλα δεν θα χαλαγα την εικονα του εσωτερικου...
 

ratatui

Pro Member
May 31, 2010
847
0
0
37
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
πάρτε και αυτές που τουλάχιστον βάλανε οθόνη..
307983_202501153147618_100001632034695_525990_5876648_n.jpg

215646_1850832757794_1450011904_1920094_4191148_n.jpg

300183_277458608930901_116058168404280_1180270_1171474649_n.jpg

vouts said:
Ουτε εμενα μ αρεσει....Κακα τα ψεμματα αν αλλαζα την πηγη το πιθανοτερο ειναι να πηγαινα στην sony που εχουμε δει σε παλιοτερο post....Θα πληρωνα κατι παραπανω αλλα δεν θα χαλαγα την εικονα του εσωτερικου...
και αυτή με το sony
190248_168365599881708_166967266688208_421162_4171045_n.jpg
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
vouts said:
Προχτες ενω ολα πηγαιναν καλα,ειχα αραξει μεσα στο αμαξι με ραδιο....Ξαφνικα βλεπω 2 μηνυματα...το ενα ελεγε

"alarm announcement" και το αλλο ελεγε ¨news announcement"...δεν πολυκαταλαβα τι ακριβως εννοουσε,αλλα μηπως συνδεεται με το γεγονος οτι εμεινα απο μπαταρια σημερα????Εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλον?

Μητσο κι εμενα μου εμφανιζει αρκετα συχνα αυτα τα μηνυματα οταν ακουω ραδιο...
Αλλα κανα δυο φορες μου το εμφανισε και το περιεργο ειναι οτι ακουγα cd αλλα δεν εδωσα ποτε σημασια....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έτσι κάνει Χρήστο. Και CD να ακούς, αυτό σε ειδοποιεί ότι υπάρχουν NEWS. Δοκιμάστε το εξής: Πρέπει να υπάρχει στο μενού επιλογή να κάνεις το NEWS disable ή off. Δε θα σας ξαναενοχλήσει  ;)
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Κωστα θα το δοκιμασω αυριο και θα σου πω!
Δεν μου κινησε τη περιεργια να το ψαξω γιατι και στου πατερα μου το αμαξι
που εχει πηγη pionner μερικες φορες βγαζει το μηνυμα NEWS και σου αλλλαζει σταθμο...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ratatui  δεν μου αρεσει κανενα απο ολα αυτα εκτος απο το sony που και παλι τα θεωρω πεταμενα λεφτα αφου δεν αλλαζει κατι εκτος απο εμφανιση

γνωμη μ παντα,μην παρεξηγηθω!!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Κωστα τελικα το δοκιμασα και απενεργοποιησα το news.

Πηγα στο menu επιλογη στο audio και ειχε το news και αριστερα του ενα κουτακι
το οποιο ειχε ενα τικ(σημειωμενο),πατησα το ok και απενεργοποιηθηκε....
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Καλησπέρα παιδιά .
Σκέφτηκα σήμερα να ρωτήσω την αντιπροσωπεία παζαρόπουλος γιάτο αν μπορούμε εμείς που έχουμε την στάνταρ πηγή να βάλουμε της sony και μου είπε ότι δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρει σίγουρα.
Μήπως κάποιος γνωρίζει αν μπορεί όντως να γίνει αυτή η μετατροπή και ποσο κοστίζει ?
επίσης αλλάζει κάτι άλλο εκτος από εμφάνιση με την στάνταρ πηγή μας?
 

mastgr

Rookie
Dec 27, 2011
15
0
0
35
Νεάπολη Λακωνίας
Παιδιά καλησπέρα σας!!!Επειδή ήθελα να βάλω ηχεία πάνω στο fiestaki και ενισχυτές αναγκαστικά άλλαξα την εργοστασιακή πηγή για τον λόγο οτι δεν έχει RCA και δεν ήθελα να τα τραβήξω ξερά απο τα ηχεία και επειδή δεν έχει την απόδοση που θα ήθελα.Εγώ έβαλα την κονσόλα που είναι για 2din σαν την πρώτη εικόνα που έχει δημοσιεύσει ο ''ratatui'' λίγο πιο πάνω!αισθητικά όντος δεν είναι τόσο όμορφο όπως την εργοστασιακή και φυσικά εχει κ κάποια μείον.Η οθόνη με τις ενδείξεις είναι πλέον τελείως άχρηστη και δείχνει μονο τις ενδείξεις για οτι οι πόρτες είναι ανοιχτές και τέτοια, όπως επίσης και το χειριστήριο του τιμονιού δεν χρησιμεύει πουθενά εκτός και αν μπει αντάπτορας τιμονιού που είναι λίγο τσουχτερό σε τιμή!Δεν ξέρω αν κάποια απο αυτά που είπα είναι δυνατόν να γίνουν χωρίς αντάπτορα η μπορεί ν δείξει η οθόνη κάπως αλλιώς γιατί τ έφτιαξα όλα μόνος μου. έψαξα πάρα πολύ για το τι θα βάλω γιατί ούτε εγώ ήθελα να χαλάσω την όψη του fiesta αλλα δυστυχώς δεν είχα άλλη ''χρηματική'' επιλογή και έβαλα αυτή!Η ίδια οπτικά πηγή που έχει multimedia και GPS στην Ελλάδα την έβρισκα απο 550,00 ως και 600,00 ευρό και στο εξωτερικό το ίδιο με διάφορα περίπου 50ευρό τα οποία πάνω κάτω θα ήταν τα μεταφορικά έτσι πείρα αυτή που είχε 90 ευρό με τα μεταφορικά γιατί ειμαι απο επαρχία!Όμω πρέπει να σας πώ οτι δεν είναι μονο αυτά τα χρήματα γιατί είναι και τα δύο κουμπιά του alarm και lock τα οποία εχουν 60 ευρό και τα βρήσκεις μόνο απο αντιπροσωπεία και μια φύσα συνδεσης  που αυτή έχει γυρο στα 20ευρό!Τώρα για την sony εδώ την ειδα πρώτη φορά και λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικά με τιμή η κάποιες δυνατότητες,πάντως θα ψάξω και αν βρώ κατι θα σας πω!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread