Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

icarus

Newbie
Dec 27, 2018
2
0
0
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά, Εχω πουλήσει το παλιό μου σουμπαρου και είμαι ανάμεσα στο fiesta 1.0 με τα 125 στο πολο με τα 95 και στο νεο suzuki με τα 112
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
icarus said:
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά, Εχω πουλήσει το παλιό μου σουμπαρου και είμαι ανάμεσα στο fiesta 1.0 με τα 125 στο πολο με τα 95 και στο νεο suzuki με τα 112
Καλώς ήρθες icarus στην ομάδα των Fiestamaniacs
Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα και σε σένα με Υγεία
Αντικειμενικά να σου πω οτι το συγκεκριμένο μοτέρ (Fiesta 1.0 125ps Ecoboost) αν θυμάμαι καλά ειναι η 3η φορά που βραβέυεται ως το καλύτερο μοτερ στην αγορά.
Από εκεί και πέρα αγόρασε ότι σου αρέσει περισσότερο.Ότι σου κάθεται καλύτερα στο μάτι.
Οδήγησε τα και τα 3 ..τσέκαρε τα και αποφάσισε.
Προσωπικα έχω καεί απο Vag. Και το suzuki ειναι όμορφο αλλα με κερδίζει το  Fiesta με διαφορά.
Δεν θέλω να επηρεάσω την κρίση σου.Αντικειμενικά το Fiesta είναι το πιο όμορφο  :)
 

icarus

Newbie
Dec 27, 2018
2
0
0
Καλημέρα Mad man σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και το καλωςόρισμα.Σίγουρα το σουιφτ έχει πιό ''γιαπωνέζικη'' ομορφιά .Μάλλον θα το οδηγήσω αύριο και θα δω για το φιέστα την επόμενη εβδομάδα.Το μόνο που με κάνει να γέρνω στο σουιφτ είναι to made in japan για τις βλάβες και η αξία μεταπώλησης μετά.Για το πόλο όντως δεν έχω ακούσει για τα καλύτερα εκτός από την οδική συμπεριφορά του.Εγγύηση μου είπαν 2 χρόνια συν δύο με πληρωμή.   
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
icarus said:
Καλημέρα Mad man σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και το καλωςόρισμα.Σίγουρα το σουιφτ έχει πιό ''γιαπωνέζικη'' ομορφιά .Μάλλον θα το οδηγήσω αύριο και θα δω για το φιέστα την επόμενη εβδομάδα.Το μόνο που με κάνει να γέρνω στο σουιφτ είναι to made in japan για τις βλάβες και η αξία μεταπώλησης μετά.Για το πόλο όντως δεν έχω ακούσει για τα καλύτερα εκτός από την οδική συμπεριφορά του.Εγγύηση μου είπαν 2 χρόνια συν δύο με πληρωμή.   

Καλημερα Icarus. Θέλω εντυπώσεις να μου γράψεις εννοείται  :)  Όσον αφορά την αξιοπιστία πάντως και τα 2 Fiesta - Swift  τα θεωρώ το ίδιο. Γι αυτό και επέλεξα Fiesta εξ αρχής. όπως σου προείπα με κέρδισε η ομορφιά του Fiesta περισσότερο και ότι ειναι πιο στοιβαρό στο δρόμο.
Έιμαι κάτοχος 2 χρόνια περίπου. δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό..είναι του 2006 και το μόνο που έχω να πω ..έιναι τα καλύτερα. γι αυτό και μπήκα σε αυτό το forum να μοιραστώ τις εμπειρίες μου με τα υπόλοιπα παιδιά και να μάθω περισσότερα για τα Fiesta γιατί έιμαι κι εγώ καινούργιος στη Ford
Anyway.... Περιμένω εντυπώσεις  :)
 

kchris298

Newbie
Feb 9, 2019
2
0
1
Γεια χαρα και απο εμενα και καλως σας βρηκα νεος κατοχος ST-LINE 1.5L Diesel 120PS Chrome Blue πρωτη φορα ford ελπιζω να το ευχαριστηθω.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
kchris298 said:
Γεια χαρα και απο εμενα και καλως σας βρηκα νεος κατοχος ST-LINE 1.5L Diesel 120PS Chrome Blue πρωτη φορα ford ελπιζω να το ευχαριστηθω.
Καλώς ήρθες στους Fiestamaniacs φίλε Kchris298.
Καλορίζικο το fiesta σου και ευχόμαστε πολλά..καλά...και απροβλημάτιστα χλμ. Πολύ καλή επιλογή το diesel
Μιας και ειναι το πιο δυνατό στη κατηγορία του.
Έυχομαι να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει αλλά με προσοχή.
Περιμένουμε εντυπώσεις.
 

Ntik

Rookie
Feb 27, 2019
18
0
0
Καλησπερα κι απο μενα.λεγομαι νικος.ευχομαι σε ολους πολλα καλα και απροβλιματιστα χλμ.σε λιγες μερες θα γινω κατοχος ενος titanium 1000 100ps.πιστευω να εκανα καλη επιλογη.κοιτουσα το ιδιο στα 125ps αλλα η χρηματικη διαφορα ηταν μεγαλη για μενα.και.μετα απο αυζητηση με τον πωλητη μου διαβεβεωσε οτι δεν θα εχω τεραστιες διαφορες απο τα 100 στα 125 ps.εκτος κι αν πηγαινα στα 140ps.εχω βεβαια καπως ανχωθει μηπως θα πρεπε να πηγαινα στην εκδοση με τα 125ps.αλλα πιστευω να μην το μετανιωσω καθοτι εκανα τεστ το titanum με τα 100ps και το βρηκα αποδεκτο.απο καταναλωση βεβαια δεν ξερω τι διαφορα υπαρχει αναμεσα στις δυο εκδοσεις.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Ntik said:
Καλησπερα κι απο μενα.ευχομαι σε ολους πολλα καλα και απροβλιματιστα χλμ.σε λιγες μερες θα γινω κατοχος ενος titanium 1000 100ps.πιστευω να εκανα καλη επιλογη.κοιτουσα το ιδιο στα 125ps αλλα η χρηματικη διαφορα ηταν μεγαλη για μενα.και.μετα απο αυζητηση με τον πωλητη μου διαβεβεωσε οτι δεν θα εχω τεραστιες διαφορες απο τα 100 στα 125 ps.εκτος κι αν πηγαινα στα 140ps.εχω βεβαια καπως ανχωθει μηπως θα πρεπε να πηγαινα στην εκδοση με τα 125ps.αλλα πιστευω να μην το μετανιωσω καθοτι εκανα τεστ το titanum με τα 100ps και το βρηκα αποδεκτο.απο καταναλωση βεβαι δεν ξερω τι διαφορα υπαρχει αναμεσα στις δυο εκδοσεις.
Καλώς ήρθες Ντικ στη παρέα μας.
Καλορίζικο και απροβλημάτιστο το καινούργιο σου αυτοκίνητο με πολλά και ξένοιαστα χλμ έυχομαι κι εγώ με ρη σειρά μου
Το ονομά σου?
Περιοχή ?
 

Pantelhs

Newbie
Mar 10, 2019
3
0
0
43
Χαλκίδα
Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος εδώ και 4μιση χρόνια φιέστα ντίζελ 14 TDCI 68 ίππους αλλά αναβαθμισμένο στους 97 ίππους.... καλώς σάς βρήκα.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Pantelhs said:
Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος εδώ και 4μιση χρόνια φιέστα ντίζελ 14 TDCI 68 ίππους αλλά αναβαθμισμένο στους 97 ίππους.... καλώς σάς βρήκα.
Καλώς ήρθες Παντελή στην οικογένεια των Fiestamaniacs.
Καλή διαμονή σου έυχομαι και να το αγαπάς το "κτηνάκι" σου  ;)
Από ποια περιοχή είσαι?
 

giannis20vt

Rookie
Mar 17, 2019
12
0
1
Καλημεριζω την παρεα τον FiestaManiacs.
Ειμαι ο Γιαννης, και αναζητω να αλλαξω το 2ο αυτοκινητο της οικογενειας μου με ένα Fiesta, μεταχειρισμένο. Δεν έχω καταλήξει πουθενά, η ιδεα ειναι νέα, και επειδή έχω πολλά χρόνια που μπαινοβγαίνω σε αυτοκινητιστικα forums γνωριζω οτι υπάρχει πολύ πληροφορία μεσα σε αυτά και πολύ γνωση στα μελη του. Ετσι θα αναζητήσω πληροφορίες και ισως σας "πρηξω" και λιγο με τις ερωτησεις μου.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
giannis20vt said:
Καλημεριζω την παρεα τον FiestaManiacs.
Ειμαι ο Γιαννης, και αναζητω να αλλαξω το 2ο αυτοκινητο της οικογενειας μου με ένα Fiesta, μεταχειρισμένο. Δεν έχω καταλήξει πουθενά, η ιδεα ειναι νέα, και επειδή έχω πολλά χρόνια που μπαινοβγαίνω σε αυτοκινητιστικα forums γνωριζω οτι υπάρχει πολύ πληροφορία μεσα σε αυτά και πολύ γνωση στα μελη του. Ετσι θα αναζητήσω πληροφορίες και ισως σας "πρηξω" και λιγο με τις ερωτησεις μου.
Καλώς ήρθες φίλε Γιάννη στους Fiestamaniacs.
Καλή διαμονή να έχεις και καλό διαβασμα  ;)
Την γνώση που θα βρεις στο forum μας την προσφέρουμε απλόχερα σε ανθρώπους που έχουν δίψα για γνώση
και σε καμία περίπτωση μην αγχωθείς ότι μας πρήζεις  ;) Θα είναι χαρά μας να σου λύσουμε τυχόν απορίες σχετικά με την μελλοντική αγορά του Fiesta σου
Απο ποια περιοχή εισαί?
 

giannis20vt

Rookie
Mar 17, 2019
12
0
1
MadMan said:
Καλώς ήρθες φίλε Γιάννη στους Fiestamaniacs.
Καλή διαμονή να έχεις και καλό διαβασμα  ;)
Την γνώση που θα βρεις στο forum μας την προσφέρουμε απλόχερα σε ανθρώπους που έχουν δίψα για γνώση
και σε καμία περίπτωση μην αγχωθείς ότι μας πρήζεις  ;) Θα είναι χαρά μας να σου λύσουμε τυχόν απορίες σχετικά με την μελλοντική αγορά του Fiesta σου
Απο ποια περιοχή εισαί?

Απο Θεσσαλονικη ειμαι. Ευχαριστω για την απαντηση και το καλωσορισμα.
 

giannis20vt

Rookie
Mar 17, 2019
12
0
1
scorpion said:
Kαλή διαμονή να έχεις Γιάννη.
Το 20vt σε τι καρότσα το έχεις?

Το είχα σε AUDI A4 quattro και παλαιότερα σε SEAT LEON 1.8T.  Τωρα δεν έχω τίποτα, παρα μονο ενα ταπεινο OPEL ASTRA 2018 cdti με leasing.
 

Pangiz

Newbie
Mar 19, 2019
2
0
0
καλησπέρα παιδιά , Παναγιώτης από Αρτα μολις απεκτησα ενα ford fiesta sport ,3d , diesel 1.6 του 2010  το οποιο εφερα απο Γερμανια πριν μια εβδομαδα περιπου (μεσα στη βδομαδα θα το εκτελωνισω να δω  ποσο θα παει) οδικώς και με εξεπληξε ευχαριστα η συμπεριφορα του !! αν και  αρχικα το θεωρησα "ευθραστο" με πολυ λεπτα πλαστικα κ τιμονακι  , ειχε πολυ στιβαρη οδηγική συμπεριφορα και καταπιε ανετα τα 1100 χλμ μεχρι την ancona ..  και ολα αυτα με 60 ευρω πετρελαιο  περιπου εχοντας περισσευμα να βγαλω και την διαδρομη Ηγουμενίτσα Αρτα ...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread