Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Old bone

Rookie
Aug 13, 2016
10
0
0
71
Αθήνα
Καλημέρα και από εμένα.
Ονομάζομαι Σταύρος και είμαι κάτοχος ένος ΜΚ7 140hp, λευκού χρώματος, από τις 30 Μαΐου. Για άλλη έκδοση του Fiesta πήγαινα και βρέθηκα με αυτήν λόγω δελεαστικής προσφοράς του dealer της Ford. Ταυτοποίησα την ιπποδύναμη με το χρώμα από την database του εργοστασίου στην Κολωνία, έχοντας στο μυαλό μου τις Black and Red editions.
Χόμπυ μου ο στατικός μοντελισμός αυτοκινήτων, παλαιότερα στις κλίμακες 1/24 & 1/20 τώρα στην 1/12.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Σταύρο καλώς ήρθες στην παρέα μας.Καλή διαμονή και ελπίζουμε να σε γνωρίσουμε και από κοντά
 

Old bone

Rookie
Aug 13, 2016
10
0
0
71
Αθήνα
Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και τις ευχές.

Edit: Η κλίμακα που δουλεύω σήμερα είναι η 1/12 και όχι η 1/20 όπως εκ παραδρομής έγραψα. Δεν βρίσκω τρόπο να διορθώσω το αρχικό κείμενο.
 

Old bone

Rookie
Aug 13, 2016
10
0
0
71
Αθήνα
kostg said:
Καλώς ήλθες Σταύρο, διόρθωσα το αρχικό σου post.

Ευχαριστώ για όλα!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1471415255[/time]
ilias86 said:
Σταύρο στην 1/12 φτιάχνεις μοτοσυκλέτες?

Όχι, έχω επικεντρωθεί στα μονοθέσια της Tamiya.
Κάτι τέτοιο:

http://www.modelclub.gr/main/index.php/gallery/civil/199-tyrell-p34

Μια απασχόληση που ξεκίνησε το ...1976!
 

Velis

Newbie
Aug 8, 2016
4
0
0
Γεία σας παιδιά και από μένα. Ονομάζομαι Βελισσάριος, είμαι από Κύπρο, αλλά ζω πλέον μόνιμα στην Αγγλία λόγο εργασίας. Έχω αγοράσει πριν μια εβδομάδα ένα Φιεστάκι Ecoboost των 125 ίππων Zetec S, σε μαύρο χρώμα. Πολύ καλό το φόρουμ. Έχω ήδη καλύψει κάποιες ερωτήσεις που είχα.

Μερικές φώτο από το αμάξι μπορείτε να δείτε στο car projects ;)
 

rallistas77

New member
Aug 23, 2016
74
3
8
6
Βόλος
Γέια σας και από εμένα, ονομάζομαι Θοδωρής, είμαι από Βόλο και ενδιαφέρομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο ένα Dieselάκι Fiesta καλό και αγαπημένο από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Στο πλαίσιο της αναζήτησης αυτής ενημερώνομαι για το τι πρεπει να προσέξω κατα την αγορά του εν λόγω οχήματος. Βασικό θεωρώ την ύπαρξη ESP και να είναι ατρακάριστο. Κάθε συμβουλή θεμιτή. Ευχαριστώ για την αποδοχή καλά Km σε όλους.
 

petros9

Rookie
Feb 18, 2014
24
0
0
Καλησπέρα σε όλους!
Σας διαβάζω χρόνια αλλά πρώτη φορά γράφω..
Έχω ένα ford fiesta 1,4 s mk6 facelift και στην οικογένεια έχουμε και ένα ford fiesta 1,4 mk7.
Τώρα που με έπιασε τρέλα με DIY ετοιμαστείτε για πολλές ερωτήσεις! AR15firing
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Καλώς ήρθατε παιδιά! Υπάρχουν ήδη πολλά θέματα να διαβάσετε και ότι θέλετε μη διστάζετε να ρωτήσετε!
 

errikos

Newbie
Aug 30, 2016
1
0
0
Καλημέρα σας!
Ονομάζομαι Ερρίκος και μέσα στη βδομάδα περιμένω το φιεστάκι μου, 1.5 Diesel Econetic.
Επειδή είναι το πρώτο μου ντίζελ, έχετε κανένα καλό βενζινάδικο να προτείνετε προς Νέο Ηράκλειο - Μεταμόρφωση;

Πόσο καιρό προτείνετε ροντάρισμα κτλ;
 

Qverde

Newbie
Aug 31, 2016
5
0
0
καλησπέρα στην παρέα ...

με λένε Αντώνη και εδώ και δύο μήνες κάτοχος ενός Ecoboost 100ps...

Αν και χρόνια ιταλόφιλος , ομολογώ πως η αγορά του Fiesta με έχει υπερκαλύψει...

ενδεικτικά εκεί που το προοριζα για τρίτη επιλογή έχει γίνει σχεδόν η μοναδική....

ακόμα και τα δύο μικρά μου με αυτό τα πηγαινοφέρνω...

θα ρίξω μια ματιά στο forum  και θα επανέλθω..
 

stelioskoz

Rookie
Σεπτ. 1, 2016
19
0
1
50
ΚΟΖΑΝΗ
καλησπερα σας.ειμαι ο Στελιος απο κοζανη και απο την τριτη θα ειμαι κατοχος ενος fiesta 1.5 titanium.
εδωσα ενα KIA picanto απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος αυτα τα 9 χρονια που το ειχα.
ευχομαι το ιδιο και για το νεο μου φιεστα!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread