Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Συμφωνώ και σε καταλαβαίνω φυσικά. Βέβαια, το ST-line δεν κάνει 13000.., χωρίς αυτό να είναι το θέμα βέβαια.
Προσωπικά, με τις αλλαγές έχω φτάσει να έχω δώσει οσο κάνει το ST-line (και κάποια πράγματα θα μου λείπουν αλλά δεν έιναι και πολλά).
Κάτι ακόμα που έμαθα χθες είναι ότι τώρα θα έχει 8 χρόνια εγγύηση!
Το ίδιο τρελάθηκα και το 2008 που βγήκε το MK7 και έβαλαν προσφορά το MK6 σε τιμή χώμα..
Μάλλον αξίζει να περιμένεις να βγει το σουπερ προωθητικό και σε αυτό που θες.
 

diam84

New member
Dec 7, 2013
69
0
0
Ο καθένας το βλέπει διαφορετικά. Εγώ ας πούμε το πήρα πριν από 3 χρόνια μόλις πρώτοβγηκε. Σιγά μην περίμενα αν και πότε θα βγει st line. Πήρα το Titanium με αεροτομή και 16αρες. Όταν μου περισσεύαν έβαλα και τα σποιλερ και όλα όκ και φθηνότερο από st line. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το Cruise control  έτσι και αλλιώς η Titanium είναι αρκετά καλή έκδοση.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Έχεις δίκιο στο ότι ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.
Μόνο δύο επισημάνσεις: δε βγαίνει ακριβότερο το ST-line από όσο είχε το τιτανιουμ προ 6 μηνών και επίσης, το ST-line έχει και κάποια εξτραδάκια (άλλες ζάντες πχ πιο όμορφες, όχι χρωμιομένα παράθυρα αλλά και άλλα διάφορα) που ναι εμένα θα με ενδιέφεραν.
Αν τότε υπήρχε (πριν 6 μήνες), θα το χτυπούσα χωρίς να αναλύω στο μυαλό μου τι έξτρα να βάλω ώστε να βλέπεται (για τα δικά μου δεδομένα μιλάω).
Δε νομίζω ότι χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση. Απλώς όντως αισθάνθηκα άτυχος και ναι γίνονται αυτά απλά ήθελα να το μοιραστώ. Προφανώς θα πορευτώ με αυτό που έχτισα..
 

nospa

New member
May 1, 2015
69
0
0
31
Γεια σας παιδες, μια ερωτησουλα. Αν βαλω το πισω diffuser  του sport θα περναει η εξατμιση τησ miltek? Ρωταω για δεν φενεται να εχει τρυπα για να περναει η εξατμιση.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Χθεσινή αναβάθμιση: Ζάντες 17άρες μάυρες ST: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ALm24z8icbqnnuU&id=4EBB5938BA469E89%21438&cid=4EBB5938BA469E89
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Με γειά καλοφόρετες...από τα πιο ωραία πεντάθυρα που έχω δει!
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα παιδιά,

Για την μπροστινή πόδια έχω καταλάβει με βάση το 1ο μήνυμα του νήματος ότι χρειάζομαι τους κωδικούς  1868457 και  1801362. Αντίθετα, από έμπορο ενημερώθηκα ότι χρειάζομαι τους 1921075 και 186472. Ψάχνοντας σύγκριση μεταξύ των δύο 1868457  και 1921075, δεν καταλαβαίνω ποια η διάφορα. Ξέρετε ή καταλαβαίνετε κάτι?
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,313
183
63
50
Αθήνα
Σου απάντησα και με ΠΜ, δεν μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω από το ότι οι δικοί μου κωδικοί στο αρχικό post ήταν ελεγμένοι από αντιπροσωπεία και μαγαζιά με ανταλλακτικά, και ότι μπήκαν άμεσα και στην εντέλεια στο δικό μου. Κατά πάσα πιθανότητα, θα διαφέρουν σε κάτι πάρα πολύ μικρό, π.χ. τις θέσεις για τις τρύπες των βιδών στήριξης, δεν μπορώ να φανταστώ κάτι παραπάνω....
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,313
183
63
50
Αθήνα
Μερικές photos από τις τελευταίες αναβαθμίσεις, κυρίως για εξωτερικό

Philips CrystalVision γύρω-τριγύρω, συν εσωτερικό
15pq05t.jpg


Αυθεντικά μαρσπιέ Ford
ixa82p.jpg
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,313
183
63
50
Αθήνα
Αν θυμάμαι καλά 65€. Ενώ τους είχα στο μάτι εξ'αρχής, είχα παραγγείλει τους ST-Line επειδή νόμιζα ότι βγαίνουν πιο φθηνοί, αλλά αποδείχτηκε ότι οι ST-Line είναι πιο ακριβοί, οπότε ξαναγύρισα στην αρχική μου επιλογή :)
 

Pakwel

New member
Dec 30, 2016
74
0
0
31
Αθήνα
The Ace said:
Αν θυμάμαι καλά 65€. Ενώ τους είχα στο μάτι εξ'αρχής, είχα παραγγείλει τους ST-Line επειδή νόμιζα ότι βγαίνουν πιο φθηνοί, αλλά αποδείχτηκε ότι οι ST-Line είναι πιο ακριβοί, οπότε ξαναγύρισα στην αρχική μου επιλογή :)

αλουμινίου είναι ή πλαστικοί?
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,313
183
63
50
Αθήνα
Pakwel said:
αλουμινίου είναι ή πλαστικοί?

Βουρτσισμένο αλουμίνιο, και πολύ χοντρό μάλιστα. Πρέπει να ζυγίζουν 200-300γρ το ένα :eek: Επειδή έχω αγοράσει καλύμματα μαρσπιέ για όλα μου τα αυτοκίνητα τόσο αυθεντικά όσο και από eBay (συνήθως κινέζικα), τελικά στο αυθεντικό πληρώνεις παραπάνω αλλά παίρνεις και παραπάνω: ποιότητα, αντοχή, υλικά, εφαρμογή, οδηγίες κλπ
 

Pakwel

New member
Dec 30, 2016
74
0
0
31
Αθήνα
The Ace said:
Βουρτσισμένο αλουμίνιο, και πολύ χοντρό μάλιστα. Πρέπει να ζυγίζουν 200-300γρ το ένα :eek: Επειδή έχω αγοράσει καλύμματα μαρσπιέ για όλα μου τα αυτοκίνητα τόσο αυθεντικά όσο και από eBay (συνήθως κινέζικα), τελικά στο αυθεντικό πληρώνεις παραπάνω αλλά παίρνεις και παραπάνω: ποιότητα, αντοχή, υλικά, εφαρμογή, οδηγίες κλπ

για αυτό ρώτησα γιατί ως πρώην κάτοχος clio iv πλήρωσα για τα δύο μπροστινά 65Ε και ήταν πλαστικά. και χάζευα μια μέρα ebay και βλέπω 4 αλουμινιου 30Ε. Λιποθύμησα
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,313
183
63
50
Αθήνα
Τα κινέζικα είναι καλή λύση, μόνο και μόνο όταν είμαστε σίγουροι (από προηγούμενες αγορές του ίδιου ή παρεμφερούς προϊόντος) ότι το συγκεκριμένο ταιριάζει απόλυτα, είναι ανθεκτικό και δεν είναι της πλάκας (είτε υλικό είτε πάχος). Αλλά και πάλι, ακόμα και στο κινέζικο, η ποιότητα αντανακλάται τελικά και στη τιμή, άλλο το φθηνό κινέζικο και άλλο το ακριβότερο. Έχω πάρει κινέζικο που το πέταξα μετά από μερικές μέρες, και έχω αγοράσει κινέζικο που ήταν εφάμιλλο του αυθεντικού. Σχεδόν πάντα όμως το αυθεντικό είναι καλύτερο, και φυσικά ακριβότερο.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread