Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Να προσθεσω και μερικες λεπτομερειες παραπανω,οι οποιες μπορει να βοηθησουν στην οργανωση του θεματος.Καλο θα ειναι οσοι εχουν πχ ρουχα στρατου,παραλλαγης κτλ...να βαλουν απο'μεσα μια φορμα και φουτερ για παραπανω προστασια.Η πρωτη επαφη καποιου με το Paintball,πιστεψτε με,ποναει.Δεν σε κανει να ψυχοραγεις,αλλα οσο να'ναι,"την ακους" λιγο.Πιστες απο'κει και περα,οσον αφορα την Αθηνα,υπαρχουν σε πολλα μερη.Οπως παρεθεσα και πιο πανω με links.Οι πιο γνωστες ειναι με πρωτη και καλυτερη της Malakasas,λογω μεγεθους και διαμορφωσης.Εχει στην Αναββυσο,στην Παρνηθα,στο Κορωπι,στην Παιανια,στην Ελευσινα και σε αλλα μερη.Προσωπικα προτιμω της Αναββυσου που δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλη και εχει απο λαγουμια τυπου VietKong εως σκαφος και σπασμενα αυτοκινητα μεσα σε δασικη εκταση.Ειναι το λεγομενο Recreational η RecBall.Για οσους διαθετουν δικο τους πληρη εξοπλισμο,η χρεωση ειναι 6 ευρω και προστιθονται απλα οι μπιλιες που χρησιμοποιεις.Για να προλαβω τον Βαγγελη,δεν χρειαζεται ιδιαιτερο τρεξιμο.Απλα καλη τακτικη.Επισης,απαγορευεται η βιντεοσκοπηση εντος του πεδιου.Μονο εκτος που υπαρχει προστασια.Εντος του πεδιου επισης υπαρχει 1 η 2 διαιτητες οι οποιοι τσεκαρουν τη ροη του αγωνα.Απαγορευεται το σκουπισμα του χρωματος εαν καποιος χτυπηθει απο μπιλια την ωρα του αγωνα.Δεν βγαζουμε εντος πεδιου για κανεναν,μα κανεναν λογο τη μασκα μας οτι και αν γινει.Προκειται περι αεροβολων οπλων που η μπιλια τους παει με 320 χλμ.

ΥΓ. Για τις ημερομηνιες θα ενημερωσω ποτε μπορουμε να κλεισουμε πιστα λογικα αυριο η μεθαυριο.
Υ.Γ 2 .. Εγω προσωπικα εχω και δικη μου ομαδα,οποτε,οσοι περισσοτεροι,τοσο το καλυτερο για μεγαλυτερο τζερτζελο.
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
Οδηγίες 

Καθώς τα παιχνίδια διεξάγονται στον διαμορφωμένο χώρο ενός φυσικού δάσους και αυτό σημαίνει άμεση επαφή με τα στοιχεία του, όπως κλαδιά, φύλλα και χόρτα, σας προτείνουμε άνετα και ελαφριά – πρόχειρα ρούχα που όμως να είναι απαραιτήτως μακριά και μακρυμάνικα.
Για παράδειγμα, μακρύ άνετο τζιν παντελόνι με ελαφριά μποτάκια (κατά προτίμηση ορειβατικά ) ή άλλου τύπου που να μην γλιστράνε και μακρυμανικη μπλούζα, άνετη (τύπου φούτερ) και φορώντας εσωτερικά λεπτό μπλουζάκι (κοντομάνικο).
Στην περίπτωση που το επιθυμείτε είναι προτεινόμενο, να έχετε μαζί σας καπελάκι, λεπτό σκούφο ή μαντήλι – μπαντάνα, για το υπόλοιπο μέρος του κεφαλιού, που μένει εκτός της ειδικής μάσκας.

ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΦΑΙΡΙΔΙΑ (PAINTBALLS) ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΥΔΑΤΟΔΙΑΛΥΤΟ ΚΑΙ ΜΗ ΤΟΞΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΙΧΝΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ


http://www.invader.gr/paintball/notes.php 
 

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Να σας ενημερωσω ολους οτι πιστα μπορουμε να κλεισουμε καλλιστα και μετα την κοπη της πιττας,οποτε,βλεπωντας και τα τελευταια ποστ,λογικα συμπληρωνουμε 10αδα η 11αδα.Βεβαια εως τοτε,μπορει να θελουν και συμμετασχουν κι'αλλα ατομα.Εχουμε περιθωριο να δηλωσουμε αριθμο 2 μερες πριν την ημερομηνια κρατησης.
 

galaioan

Member
May 9, 2010
180
0
0
36
Στρατιώτης (ΤΘ) Υ.Ε.Α. Γαλανόπουλος Ιωάννης, διατάξτε !

Όπως καταλάβατε κ εγώ μέσα. Επίσης, δν έχω πάει ακόμα στρατό αλλά εκεί έγραφε το χαρτί πριν πάρω αναβολή  :D
 

MozAk

New member
Jan 3, 2011
71
0
0
32
Θα προσπαθήσει κ ο Συνταγματάρχης ΣΕΜ 786..Πλάκα κάνω του πατέρα μου είπα!
 

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Παιδια,επειδη υπηρξε μια ακυρωση σε ενα απο τα πεδια,μπορουμε εμεις να μαζευτουμε οσοι εχουμε δηλωση συμμετοχη για την Κυριακη που ερχεται ? Ειμαστε μεσα? Χρειαζομαστε 10 ατομα,ετσι ωστε να παιξουμε μεταξυ μας 5 ωσ 5.
 

vagma

Hero Member
St_rifting said:
Παιδια,επειδη υπηρξε μια ακυρωση σε ενα απο τα πεδια,μπορουμε εμεις να μαζευτουμε οσοι εχουμε δηλωση συμμετοχη για την Κυριακη που ερχεται ? Ειμαστε μεσα? Χρειαζομαστε 10 ατομα,ετσι ωστε να παιξουμε μεταξυ μας 5 ωσ 5.

ΑΥΡΙΟ? :eek:
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
St_rifting said:
Παιδια,επειδη υπηρξε μια ακυρωση σε ενα απο τα πεδια,μπορουμε εμεις να μαζευτουμε οσοι εχουμε δηλωση συμμετοχη για την Κυριακη που ερχεται ? Ειμαστε μεσα? Χρειαζομαστε 10 ατομα,ετσι ωστε να παιξουμε μεταξυ μας 5 ωσ 5.

εγω δεν μπορω για αυτην την κυριακη παντως πασχαλη,κριμα...αλλα θα μας δοθουν και αλλες ευκαιριες.....

vagma said:
ΑΥΡΙΟ? :eek:

αυριο ειναι σαββατο ρε,μεθαυριο λεει κυριακη
 

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Οκ,κανενα προβλημα παιδες.Δεν τρεχει τιποτα.Θα ξαναενημερωσω για ημερομηνια.Και το συζηταμε και πιο αναλυτικα και στη κοπη.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
μεσα στο καλοκαιρι δεν λεει!! σκας απο την ζεστη και απο τα ρουχα που φορας!!
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Andreas19 said:
μεσα στο καλοκαιρι δεν λεει!! σκας απο την ζεστη και απο τα ρουχα που φορας!!
ε τωρα ετσι κι αλλιως εχουν φυγει οι περισσοτεροι κ οι υπολοιποι ειναι σε βδομαδα προετοιμασιας... :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread