Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Ανοιγω αυτο το θεμα μιας και τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ασχολουμαι αρκετα με το Paintball.Φανταζομαι οτι καποιοι απο σας ξερετε τι ειναι και πως παιζεται.
Κατ'αρχην,χωριζεται σε 3 ειδη.Το SpeedBall(Τεχνικη πιστα με μπαλονια),το Recreational(λαγουμια,πολεμος σε πολη κτλ) και τελος το MilSim (Military Simulation).Παιζεται σε ειδικα διαμορφωμενες πιστες και εχει αρκετες στην Αθηνα,αλλα και γενικοτερα σε ολη την Ελλαδα.Οι πιστες παρεχουν με καποιο αντιτιμο τον απαραιτητο εξοπλισμο για τους παιχτες.Ουσιαστικα,ειναι πολεμος χωρις βεβαια,σφαιρες.
Γνωριζωντας καποιους ανθρωπους μεσα απο τα παιχνιδια,εμαθα οτι γενικα παιζονται αγωνες και μεταξυ clubs αυτοκινητου,οπως το RX-8 club,Aygo Club,Hyundai Coupe Club κλπ.Και δεν θα μπορουσα να παραλειψω και τα Φιεστακια στη συζητηση.
Το σκεφτηκα ομως λιγο διαφορετικα και ηθελα ρωτησω πως σας φαινεται σας ιδεα ? Εχει ξαναπαιξει κανεις εκτος απο'μενα?Μπορουμε να οργανωθουμε πχ μια Κυριακη απο 10 ατομα και πανω,να κλεισουμε μια πιστα,να το δειτε οσοι θελετε και αν ειναι το προχωραμε.
Μερικες ιδεες.. http://www.dexonpaintball.gr/gallery.html
http://www.invader.gr/paintball/index.php
http://www.paintballhellas.com/homegr.html
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
φιλε εγω ειμαι μεσα με 1000  ok234
εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για το συγκεκριμενο game και θελω να παιξω  ;)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
και εγω εχω ακουσει τα καλυτερα αν και δεν ετυχε ποτε να δοκιμασω...

ειμαι μεσα σε μια τετοια κινηση παντως, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα πεσει πολυ γελιο


δεν ξερω που εχω βαλει και τις παραλαγιες μου ρε γαμωτο
 

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
Αυτο λεω,οτι δεν θελουμε τπτ αλλο,εκτος απο ορεξη.Μπορουμε οπως ειπα να μαζευτουμε,να οργανωθουμε,να το κλεισουμε το πεδιο πχ μια Κυριακη,να πιουμε τον καφε μας,να δειτε αν σας αρεσει,(ΤΡΕΛΟΣ ΧΑΒΑΛΕΣ) και μετα το συζηταμε για το αν θελουμε να παμε σε εναν αγωνα πχ με καποιο αλλο club.
Να ενημερωσω οτι οι χρεωσεις των πεδιων,ειναι 25-30 ευρω το ατομο,περιλαμβανεται full εξοπλισμος( Μασκα,Οπλο και 200 μπιλιες για εκκινηση).Οι μπιλιες που θα αγοραστουν μετα ειναι εξτρα.Ειναι 60 ευρω η κουτα και εχει 2000 μπιλιες.Οπερ σημαινει,δια 10 ατομα π.χ = 6 ευρω στο ατομο.Τα παιχνιδια ειναι 10λεπτα με 5 λεπτα διαλειμμα αναμεσα τους.Στη παραπανω τιμη κλεινουμε τη πιστα για 4 ωρες.
 

St_rifting

Original poster
Rookie
Jan 21, 2011
14
0
0
42
Αθηνα
ΤΠΒ.....οπλα καθαριζαμε και οι δυο μου φαινεται!
Μια επισημανση μονο.Επειδη ειναι δυσκολο να οργανωσεις πολλα ατομα μαζι,πρεπει οσοι δηλωσουν συμμετοχη,να ειναι σιγουροι για το 100% της παρουσιας τους.Το λεω για να μην εκτεθουμε αδικα.
Ο'τι ερωτησεις εχετε,ρωτηστε ελευθερα...δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να προσθεσω.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εεεε μεσα και εγω παιδια...θα ερθω με την στολη του ναυτη εγω...μαζι με την φρεγατα μου.....
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
scorpion said:
εεεε μεσα και εγω παιδια...θα ερθω με την στολη του ναυτη εγω...μαζι με την φρεγατα μου.....
θα φυγεις κλοουν μετα το game με αυτη τη στολη qq qq
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ Σ.Κωσταντινος χειριστης ΑΤ milan ..... AR15firing
θα γινει μακελιοοο giggle
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Μην το κανετε το θεμα χαλια ρε παιδια.
Σε λιγο δεν θα βγαζει ακρη κανενας.Τα offtopic ας σταματησουν τωρα,μην αναγκαζομαστε να κανουμε εκκαθαριση
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ολοι οι γιοταδες του ναυτικου και της αεροπορειας εδω μαζευτηκανε?

ΣΤΡ (ΠΖ) Πετρος Κ
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Aς κανουμε  μια λιστα να δουμε τις συμμετοχες μας

1.St_rifting
2.Dante!
3vagma
4.southern
5.falcon
6.scorpion
7.nos7 (?)
8.antre
9.kostg
10.sotiris s
11.galaioan

Οποιος θελει δηλωνει ονομα και βαθμο :p για να κανονιστουμε
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread