Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Thodorisfiesta said:
παιδια δεν ξερω αν ειμαι σε σωστο θεμα αλλα δεν βρηκα παρομοιο...σκεφτηκα να το δοκιμασω σε photoshop για αρχη δεν εχω κανει καλη δουλεια αλλα νομιζω βοηθαει αν εχω την οικονομικη ανεση καποια στιγμη και θελω ισως το κανω αλλα για πειτε μου την γνωμη σας πως θα σας φενοτανε???
φίλε Θοδωρή βάλτα είναι πολύ ωραια και στο μπλε που ειναι το δικο σου ...
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
μου αρέσει και μένα πάρα πολύ..αν σε έβλεπα στον δρόμο θα σταματούσα να χαζέψω λίγο παραπάνω.. ;D :D
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Αν τοποθετηθεί μεμβράνη στα φανάρια είναι νόμιμο ή θα υπάρχει πρόβλημα στο Κ.Τ.Ε.Ο και με την αστυνομία?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Κανονικά είναι παράνομο εκτός και εάν τα κάνεις πολύ απαλό φιμε που δεν θα επηρεάζει και την ορατότητα.
Λογικά εκεί τη γλιτώνεις μιας και υπάρχουν κάποια αυτοκίνητα άπου από το εργοστάσιο τα έβγαζαν με φιμέ πίσω… βλέπε Opel Corsa C Sport.
 
Feb 21, 2013
79
0
0
flintmagic said:
φίλε Θοδωρή βάλτα είναι πολύ ωραια και στο μπλε που ειναι το δικο σου ...
flintmagic said:
φίλε Θοδωρή βάλτα είναι πολύ ωραια και στο μπλε που ειναι το δικο σου ...
όντος βάλτα έιναι θα είναι πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!!!
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Ρώτησα για μεμβράνη στα πίσω φανάρια και μου είπαν γύρω στα 60 ευρώ....Πώς σας φαίνεται σαν τιμή?
 
Feb 3, 2013
31
0
0
34
Αμαλιάδα
κοιταξε αμα ειναι της 3μ και γινει σωστη δουλεια και τα λεφτα ειναι μαζι με την τοποθετηση ενταξει καπως παει κ ερχεται. Αλλα για μενα ειναι καλυτερα αμα εχεις κανα φιλαρακι να της παρεις μονος σου και να τις βαλεις το κοστος θα ειναι το πολυ 20 ευρω...
 

7Thanos7

Newbie
Feb 11, 2013
6
0
0
Καλησπέρα , αυτά θα κάνουν για 3θυρο ;

http://www.ebay.com/itm/190855112484?_trksid=p2055120.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
 

gaaragr

Member
Mar 27, 2013
121
0
16
Ρε παιδια μου καηκε η πισω λαμπα των φρενων απο τη μερια του οδηγου,ξερετε τι τυπο παιρνει?Δεν νομιζω να ειναι διαφορετικος τυπος απο mk7 σε mk7.5
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Το πορείας με το στοπ το έχει σε μια λάμπα?
Αν ναι θα ζητήσεις μια διπολική αλλιώς μια μονοπολική λάμπα
Στα watt όλες είναι ίδιες
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Οταν ειχε καει η δικια μου ειχα και εγω τις εξης αποριες...
Δεν ειναι Πορειας και στοπ η ιδια ειναι ξεχωριστη και εχει και ενα μικρο παιδεμα με το να λυσεις το φαναρι θελει λιγο προσοχη δυστιχως δεν θυμαμαι τυπο λαμπας θα κανεις το ποιο απλο λυνεις βγαζεις λαμπα πας βενζιναδικο σου δινει την αντιστηχη και τοποθετεις και ετοιμος!
Απλα μην το αφησεις πολυ γιατι θα σιυ σπασουν λιγακι τα νευρα οι Ελληναρες Οδηγοι με το γνωστο Φιλαρακι εχεις καμμενη Λαμπα και αναγκαζεσαι να λες ευχαριστω σε κατι που ηδη ξερεις παντως ακομα και κατι c2 εχουν ενδειξη στο καντραν για καμμενη λαμπα τα δικα μας τα 7αρακια σε αφηνουν σε πληρη αγνεια πφφφφφφφ
 

gaaragr

Member
Mar 27, 2013
121
0
16
ρε παιδια δεν μπορω να αφαιρεσω το φανάρι με τιποτα lol
προσπαθησα αφαιρεσα τις 3 βιδες και την μια εσωτερικα αλλα δεν βγαινει,μπορει να εχει κλιψακια?
δεν το ζορίσα και πολυ μην κανω καμια ζημια.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Καλα το πας αλλα θελει λιγο δυναμη...αφαιρεις 3 βιδες και μια πεταλουδα που εχει απο μεσα!!!

Εαν ειναι το ιδιο με τα mk7 και δεν αλλαζει,τοτε ετσι βγαινει!!!
 

gaaragr

Member
Mar 27, 2013
121
0
16
οταν λες πεταλουδα?Δεν βλέπω κατι.περα απο την εσωτερικη σταυροβιδα υπαρχει ενα παξιμαδακι χωμενο λιγο πιο πέρα απο την βιδα αλλα δεν μου φαινεται οτι εχει επαφή με το φανάρι.υπάρχει καποιο βιντεακι ή οδηγος?γιατι δεν βρηκα κατι .
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
43
Πέρα από τις κατσαβιδόβιδες υπάρχει στο πίσω μέρος από το φανάρι(πρέπει να παραμερίσεις την μοκέτα και να βάλεις χέρι από το πορτ μπαγκαζ) μία πεταλούδα. Βρίσκεται περίπου στο κέντρο του φαναριού και θέλει αρκετές στροφές για να λύσει. Βγάζοντας και αυτή τραβάς το φανάρι και ξεκουμπώνει....
Υ.Γ. Ψάχνω για βίντεο....
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
το πλαστικο που ειναι απο πισω και λυνει μετα το χερι λεγεται πεταλουδα...επειδη εχει 2 φτερα που τα πιανεις για να λυσεις απο εκει!!!

δεν εχω βρει καποιο βιντεακι για να σε βοηθησει!!!εαν ομως τα καταφερεις,βγαλε σε παρακαλω πολυ φωτο να μας δειξεις πως λυνει για να το δουν και οι υπολοιποι σε περιπτωση που το χρειαστουν!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread