Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
καταταργεις egr αν εχειτο βαζεις πανω με τα ηλεκτρικα απο το st με το δικο σου καντραν και πας σε ηλεκτρονικο να σου ρυθμισει immobilizer.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Δηλαδη να μη πάρω επιπλέον πλεξούδα απο facelift st .θα πάω και από ηλεκτρολόγο μέσα στη βδομάδα
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
H egr καταργείται σχετικά εύκολα απ' ότι έχω διαβάσει, δεν έχω προσωπική εμπειρία βέβαια.
Κατ' εμέ όμως, καλό θα ήταν να προμηθευτείς πλεξούδα/εγκέφαλο/καντράν από facelift ST και να μην κρατήσεις τα δικά σου. 1ον γιατί δε γνωρίζουμε τη συμβατότητα εγκέφαλου προ- και facelift και 2ον το καντράν του ST είναι διαφορετικό από του S, έχει περισσότερες στροφές, περισσότερα χλμ τελική, έχει πλήρη υπολογιστή ταξιδίου, χρειάζεσαι το κουμπί του ESP (που δεν το έχει το S) και άλλα που ίσως δε θυμάμαι τώρα ή δε μπορώ να σκεφτώ αν δεν τα δω μπροστά μου.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Μίλησα  με άτομο που ξέρει από μετατροπές st . Κρατάω λέει μοτέρ και τα μηχανικά από το prefacelift . Και πρέπει να παρω πλέξουδα καντράν και πλεξούδα καμπίνας κλειδιά από facelift st για να δουλέψουν όλα αυτά προς το παρόν αναμένω περισσότερα σε λίγες μέρες

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1550395954[/time]
Είμαι έτοιμος για αγορά μετατροπή fiesta st παρακαλώ πολύ τα φώτα σας . Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται εκτός από πλεξούδα μηχανής και πλεξούδα καμπινας
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
mexico said:
Μίλησα  με άτομο που ξέρει από μετατροπές st . Κρατάω λέει μοτέρ και τα μηχανικά από το prefacelift . Και πρέπει να παρω πλέξουδα καντράν και πλεξούδα καμπίνας κλειδιά από facelift st για να δουλέψουν όλα αυτά προς το παρόν αναμένω περισσότερα σε λίγες μέρες

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]Φεβρουαρίου 17, 2019, 11:32:34[/time]
Είμαι έτοιμος για αγορά μετατροπή fiesta st παρακαλώ πολύ τα φώτα σας . Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται εκτός από πλεξούδα μηχανής και πλεξούδα καμπινας
Δεν έχεις κάνει κάποια αγορά ακόμα για εμένα βάλε αγγελία το δικό σου αυτή τη στιγμή με μετά πάρε st να μην μπλέξεις. Είναι ακριβότερη και χωρίς να έχει καλά αποτελέσματα έως τώρα (Από όσο γνωρίζω) αυτή η μετατροπή. Σκέψου ότι ούτε τα παγουρακια δεν είναι ίδια. Εκτός αυτού θα χρειαστείς και τα γύρο γύρο. Πίσω φρένα κτλ.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Τα έχω πάρει όλα . Τα αποτελέσματα γιατί δεν είναι καλά? Αυτό που δε ξέρω είναι αν θέλει και πλεξούδα καμπίνας εκτός από πλεξούδα μηχανής
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
mexico said:
Τα έχω πάρει όλα . Τα αποτελέσματα γιατί δεν είναι καλά? Αυτό που δε ξέρω είναι αν θέλει και πλεξούδα καμπίνας εκτός από πλεξούδα μηχανής
Αφου εχεις ανθρωπο που μας λες οτι ειναι γνωστης της μετατροπης και σου λεει να παρεις και πλεξουδα καμπινας...γιατι συνεχιζεις και ρωτας?? Δεν τον εμπιστευεσαι??
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Όχι δεν τον εμπιστεύομαι γιατί κάποιος άλλος μου είπε δε θέλει
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
mexico said:
Όχι δεν τον εμπιστεύομαι γιατί κάποιος άλλος μου είπε δε θέλει
Περιμενε να σου απαντησει καποιο μελος που να ειναι σιγουρο για την απαντηση που θα σου δωσει..αλλιως μιλα με  Ford
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Μιλησα με τον σαριμβει Λάρισα που ήταν υπεύθυνος στη ford και μου λέει μπαίνει για πλάκα . Αλλά αν υπάρχει κάποιο παιδί που το έκανε θέλω τη γνώμη του
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Τα έχω πάρει όλα τα πράγματα που χρειάζεται και όταν βρει χρόνο το συνεργείο και εγώ γιατί αυτό το καιρό το χρειάζομαι το αυτοκίνητο θα μπουν τα πράγματα . Αν θυμάμαι μιλήσαμε μαζί στο τηλ για κάποια πράγματα σε ενδιαφέρουν ακόμα?
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
θα σου στείλω μήνυμα για να μη τα λεμε εδώ. αν θες πες μας ποσο σου κόστησαν περίπου όλα τα πράγματα και πόσα για το κόστος συνολικά με την εργασία. Για εμένα το καλύτερο πράγμα του να μπει του st το μοτέρ είναι ότι θα έχω ένα δίλιτρο 4πορτο αμάξι που δεν υπήρχε ποτέ αυτή η επιλογή !
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread