Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Συγχαρητήρια και από εδώ για την προσπάθεια σας παιδιά. Η Σταματία παρόλο που ήταν ο πρώτος της αγώνας τα πήγε πολύ καλά απ ό ότι βλέπω! (Στέλιο τελικά υπό πίεση λειτουργεί καλύτερα tease)
Χάρηκα που σας είδα να περνάτε  και να τερματίζετε παρόλες τις δυσκολίες του αγώνα!!!

Πάντα τέτοια και καλύτερα σας εύχομαι ολόψυχα!!!


*Κρίμα σε αυτούς που δεν ήρθαν. Από ένα ολόκληρο forum και πάνω από 1900 μέλη, δεν καταφέραμε να οργανωθούμε (έστω να πάμε λίγα άτομα) παρόλο που ήταν τόσο κοντά στην Αθήνα και μέσα στη φύση. Μακάρι οι καφέδες μας και οι συναντήσεις μας να γινόντουσαν σε τέτοια μέρη . Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά πραγματικά είναι πιο ωραία απ το να είσαι σε μια καφετέρια…



Υ.Γ1 ανέβασε και το άλλο βίντεο από το δεύτερο σκέλος που καλύπτεις τα 20sec ,μέχρι και την ευθεία.

Y.Γ 2 Μου χρωστάς ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια για το περπάτημα που έριξα!

Διάλογος Στέλιου και εμένα μετά το πρώτο σκέλος:


Εγώ: έλα, να φύγω από εδώ να πάω Μαλακάσα η να μεταφερθώ στην 2A SOS εκεί στα δέντρα? Είναι μακριά δεν θυμάμαι?
Στέλιος: άμα είναι πήγαινε στην sos κοντά είναι!
Εγώ: ωραία και όταν τελειώσει το δεύτερο σκέλος έρχομαι Μαλακάσα..



Ε, λοιπόν… περπατούσα άμα δείτε το βίντεο από το 5:52 μέχρι το 6:53. Φυσικά για τον Στέλιο αυτό είναι κοντά μιας και την απόσταση την κάλυψε το παλληκάρι μέσα σε 1 λεπτάκι και πηγαίνοντας μαλιοκούβαρα. Ε ,εγώ έπρεπε αυτή την απόσταση να την κάνω δυο φορές.. giggle

Χωρίς πλάκα το ευχαριστήθηκα απίστευτα. Μέσα στη φύση μόνος, να βρέχει κατά διαστήματα με την φωτογραφική μου την φράπα μου και μια τσάντα στους ώμους. Θα το ρίξω στην πεζοπορία μου φαίνεται!! whistling



Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να μετατρέψω τα αρχεία .NEF σε JPEG?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Νικολα εχεις απολυτο δικιο και ηδη αισθανομαστε ασχημα που δεν καταφεραμε να ερθουμε ή να οργανωθουμε σαν κλαμπ(για αυτο και το σχολιαζω) αλλα δυστυχως μερικοι απο εμας δεν μπορεσαμε να ξεφυγουμε απο τις επαγγελματικες μας υποχρεωσεις :( :(
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Βρε κατανοητό αυτό με τις δουλειές… είπαμε είναι δύσκολοι οι καιροί και δεν είναι να  παρατάμε τις δουλειές μας αλλά, μια οργάνωση- ανακοίνωση από την οργανωτική ότι γίνετε ο αγώνας θα είμαστε εκεί σαν Fiestamaniacs όσοι πιστοί προσέλθετε δεν νομίζω ότι χρειάζεται πολύ χρόνο.( Μη το εκλάβετε σαν παρατήρηση στην οργανωτική και με μπαναρετε. winkwink Είναι μια φιλική συμβουλή – παράπονο από ένα ενεργό μέλος ;))

Φίλε είμαστε ένα αυτοκινητιστικό φόρουμ που καλώς η κακώς έχουμε – έχετε αυτοκίνητα τα οποία περισσότερο είναι της πίστας και των στροφών με τέλια πατήματα και αντί να υποστηρίζουμε σε έναν μεγάλο βαθμό τους αγώνες (αναβάσεις, trackdays κλπ) βλέπω ότι υποστηρίζουμε περισσότερο τις καφετέριες, η ακόμα και τις ευθείες (όχι επίσημα πχ dragster) για τις οποίες τα Fiesta δεν κάνουν εκτός ορισμένων εξαιρέσεων που τα παιδιά έχουν πάρει τα ρίσκα τους.




@Πάνο σε ευχαριστώ πολύ για το link.
 

mk1 Stelios

Original poster
Hero Member
StuparArt said:
Συγχαρητήρια και από εδώ για την προσπάθεια σας παιδιά. Η Σταματία παρόλο που ήταν ο πρώτος της αγώνας τα πήγε πολύ καλά απ ό ότι βλέπω! (Στέλιο τελικά υπό πίεση λειτουργεί καλύτερα tease)
Χάρηκα που σας είδα να περνάτε  και να τερματίζετε παρόλες τις δυσκολίες του αγώνα!!!


Πάντα τέτοια και καλύτερα σας εύχομαι ολόψυχα!!!



Υ.Γ1 ανέβασε και το άλλο βίντεο από το δεύτερο σκέλος που καλύπτεις τα 20sec ,μέχρι και την ευθεία.

Y.Γ 2 Μου χρωστάς ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια για το περπάτημα που έριξα!

Διάλογος Στέλιου και εμένα μετά το πρώτο σκέλος:


Εγώ: έλα, να φύγω από εδώ να πάω Μαλακάσα η να μεταφερθώ στην 2A SOS εκεί στα δέντρα? Είναι μακριά δεν θυμάμαι?
Στέλιος: άμα είναι πήγαινε στην sos κοντά είναι!
Εγώ: ωραία και όταν τελειώσει το δεύτερο σκέλος έρχομαι Μαλακάσα..

Ευχαριστώ Νικόλα για τα καλά σου λόγια!
Είναι μεγάλη υπόθεση να τρέχεις και να ξέρεις πως κάποιος έχει κάνει τον κόπο να έρθει να σε δει!

Δεν ξέρω αν πρέπει να σου πάρω παπούτσια ή αν πρέπει να με χορηγήσεις στον επόμενο αγώνα που σε έκανα φίτνες!!  tease

..ο αγώνας ήταν πολύ δύσκολος! Ηταν θέμα επιβίωσης να τερματίσουμε! Στο πρώτο σκέλος μετά από το 3.15 λεπτό (στο βίντεο) έχω "μείνει" από βρασμένα λάστιχα (!) . Σε πολλά σημεία ξεκίναγα να διορθώνω τα γλυστρίματα με τα τέσσερα! Φυσικα στο ινκαρ δεν τα αντιλαμβάνεσαι εύκολα τι "περνάει" μέσα στο αυτοκίνητο ο οδηγός!

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1509967_904356872924222_3925823789072251678_n.jpg

...μια εικόνα που δείχνει σε τι όρια φτάνουν τα ελαστικά!


...άλλη μια απόδειξη που δείχνουν ότι τα λάστιχα έχουν βράσει είναι και το επόμενο βίντεο (εξωτερικά πλάνα) , που παρόλο που είναι βρεγμένα κάτω...πρέπει να είναι τόσο ζεστά που "στριγγλίζουν" στο φρενάρισμα , φαινόμενο που δεν το βλέπεις στα άλλα αυτοκίνητα. Εκεί είναι μέχρι το σημείο που αναφέρει ο Νικόλας στο 2ο σκέλος ότι κατέβασα το χρόνο μου 20 ολόκληρα δευτερόλεπτα.
https://www.youtube.com/watch?v=BRiSayQ2Wew

...και φυσικά η διαφορετική άποψη μου για τις στροφές!
https://www.youtube.com/watch?v=TdjZk4XZd6E&list=UU748Q6hf6-_zmiT4DyFJnrw
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
respect... ok234

μονο μπραβο μπορω να πω...την επομ. ελπιζω να χεις πιο μεγαλη παρεα...βασικα ολοκληρη κερκιδα πρεπει... AR15firing

keep racing.. fiesta_3
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πάλι έκανες τις ταρζανιες σου?? Αμα δεν το τσιμπήσεις το ρημάδι δεν μπορείς. Πάρε ένα πισωκίνητο να ησυχάσεις giggle


Εκεί στην ευθεία σε πρόδωσαν τα αντανακλαστικά σου γέρο? Ξεχάστηκες? τσισακια τσισακια? Αχαχαχαχχα driv2 grandpa.gif
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Για οσους ενδιαφερονται,  καθως ειμαι φανατικος θεατης του Πανελληνιου Πρωταθληματος με τη παρεα μου τα τελευταια 8 χρονια, το επομενο ΣΚ 14 κ 15 Ιουλιου ειναι η Αναβαση Αχλαδοκαμπου στη Παλια ΕΟ Αργους-Τριπολης γνωστη κ ως Κολοσουρτης. Ο αγωνας ξεκινα την Κυριακη στις 10:00 και ο δρομος κλεινει στις 08:30.



Θα ειναι ενας ιδιατερος αγωνας καθως θα ξαναβγει το AUDI A4 του Καμπυλη με οδηγο των ιδιο αλλα και η guest super Συμμετοχη του Andy Παπαγεωργιου απο την Κυπρο με το πορτοκαλι EVO VI(για οσους ασχοληστε ειναι το αμαξι που κατεβηκε περσυ τον Απριλιο στo Time Attack της Αυστραλιας) με 700 αλογα και ερχεται να τα "Στησει" με το ερωτικο EVO 9 του φιλου Κωστα Πατσουρεα και οχι μονο...Μπορειτε να κανετε like στο FB Greek Hillclimb Championship και να δειτε τη μαχη των εντυπωσεων εν οψη του αγωνα κ τη προκειται να ακολουθησει στο βουνο:

https://www.facebook.com/photo.php?v=1437290016522019&set=vb.1402192963365058&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=1440026659581688&set=vb.1402192963365058&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=1440040812913606&set=vb.1402192963365058&type=2&theater

γενικα το ζουμε στο Πανελληνιο θα ειμαστε απο Σαββατο μεσημερι στο Ναυπλιο να δουμε δοκιμες , θα μεινουμε εκει καθως ειμαι απο το Ναυπλιο και Κυριακη εχει τον αγωνα. Αν καποιος θελει να κατεβει και να το συνδιασουμε ως μονοημερη με μπανιο , καφε και καλο φαι ειστε ευπροσδεκτοι.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Ο ιταλος με την 037 το ειχε παρει και το 2011(γενικα παιρνει οτι του κατσει στην ευθεια).Ωραιος τυπος και motorsport fanatic οσο δεν παει , οπου παιζει αγωνας ιστορικου ειναι μεσα..εχει και background βεβαια καθως εχει το 2ο μεγαλυτερο σε τζιρο κοσμηματοπωλειο στο Μιλανο, to support που εχει στους αγωνες ειναι ευφαμιλο του WRC.

επισης η συνοδηγος δεν ειναι καμια τυχαια...ευθυνεται για τις πολλες επιτυχιες της Michèle Mouton το 1981 καθως και για την παρα τριχα κατακτηση του παγκοσμιου τιτλου το 1982 με το Quatro αλλα και to 1994 με το Ari Vatanen!
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Staros said:
Θα ειμαστε εκει και θα τρεχουμε με Saxo VTS 1.6 στην κατηγορια Ν/2
Καλη επιτυχία τοτε με τρελες ανατροπες και αποτέλεσμα... ;)
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Staros said:
Θα ειμαστε εκει και θα τρεχουμε με Saxo VTS 1.6 στην κατηγορια Ν/2

αν εχεις χρονο θα ειμαστε ητε στου Γιαννακογλου με το Clio RS(ειναι ακομα αμφιβολη η συμμετοχη εννοψη Δημιτσανας αν γινει τελικα) ητε στου Δρακου με το Κο "Ερωτικο" Κωστα Π κ το αγαπημενο EVO. Αλλιως Κ6 στο υψωμα θα μαλλιοτραβιομαστε!
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
δεν θα ελεγα και ο καλυτερος αγωνας (απο πολλες αποψεις) ο σημερινος αλλα οπως και να εχει αν εισαι addicted στο τελος ολα καλα σου φαινονται!Ο καιρος τα κατεστρεψε ολα, ευτυχως που το 1ο σκελος(πλην της Cabillis Racing) ολοι ετρεξαν στεγνο.








ο Κος Ερωτικος:


κοιταξτε διπλα στη 911 του Σταφυλοπατη:


last but not least-αυθεντικο 93 16V F7P(Σπανιο να βρεθει σε μαμα κατασταση...)

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread