Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Sonic

Original poster
Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
καλησπέρα παιδιά!!

θα ήθελα να ρωτήσω πέρα από την ποιότητα και την εφαρμογή που κάνει το κάθε κατάστημα, υπάρχουν και διαφορετικές μεμβράνες σε θέμα γυαλίσματος; δηλαδή κάποιες gloss black μεμβράνες να φαίνονται πιο γυαλιστερές και γενικά πιο αληθοφανείς σαν να είναι κανονικά βαμένος ο ουρανός από ότι άλλες;
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Νομίζω οτι μπορεί να υπάρχει κάποια ελάχιστη διαφορά ανάλογα την ποιότητα...αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά..
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Εγώ είμαι σίγουρος ότι υπάρχει διαφορά. Στην ποιότητα 100%. Αλλά επειδή έχω πρόσφατα επισκεφτεί το κατάστημα που έκανα τα χρωμια μαύρα, ειδα δύο από διαφορετική εταιρεια που νομίζω είχαν διαφορα. Πάντως εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι ούτε βινύλιο, ούτε μεμβράνη αλλα όπως μου εξήγησε λέγεται καστ.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
δεν θα εβαζα ποτε σε οροφη, διαρκεια ζωης 3 χρονια και μετα η καμενες κολλες εχουν κανει το βερνικι χαλια. με κατι παραπανο την βαφεις.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Άγγελε έχει να κάνει με την ποιότητα που θα βάλει κανείς. Και δεν κρατάει 3 χρόνια αλλά περισσότερο. Επίσης το βάψιμο είναι μόνιμο, ενώ έτσι έχεις την ευκαιρία απλά να το βγάλεις και να έχεις πάλι ό,τι είχες σε τέλεια κατάσταση. Προσωπική άποψη.
 

Doffy

New member
Nov 24, 2015
72
0
0
Χαλκιδα
Προχθές τοποθετήθηκε μεμβράνη στην οροφη. Υπήρχαν 2 ποιότητες η μια ήταν τέρμα γυαλιστερη και η άλλη πάλι γυαλιστερη αλλα λίγο λιγότερο. Η πολύ γυαίστερή ήταν τρομερή αλλα επειδή ηταν μονο για οροφη προτήμησα να βάλω την άλλη για να ειναι ίδιοι και οι καθρέπτες.
Κόστος 100 euro.





Το μόνο αρνητικό είναι οτι πλέον φαίνεται η σκόνη στην οροφη και δεν εχω αποφασίσει ακόμα αν θα κρατήσω τις ρίγες στο πλάι ή αν θα τις βγάλω.
 

Sonic

Original poster
Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
μπράβο doffy!! Πολύ καλη δουλειά φαίνεται και ταιριάζει πολύ με λευκό! από θέμα ανθεκτικότητας τι σου είπε ο μάστορας; ποια είναι πιο καλή;
 

Doffy

New member
Nov 24, 2015
72
0
0
Χαλκιδα
Αυτη που έβαλα θεώρησε ότι είναι πιο ανθεκτική γιατί έχει μεγαλύτερο πάχος.
Δεν θυμάμαι όμως τι διαφορά είχαν, και πόσο πάχος έχει η δικιά μου.
 

kimon

New member
Jul 19, 2015
53
2
8
Ωραίο αποτέλεσμα doffy!  :) 
Αν επιτρέπεται που τις έβαλες και με τι κόστος; (αν δεν επιτρέπεται να δημοσιευθεί,επειδή ενδιαφέρομαι στείλε μου ένα pm).
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς το carbon που βάζει ο βαγιανάκης να μας πει εντυπώσεις? Το χάζευα και το ψήνω πολύ σε ουρανό και καθρέπτες.
 

Sonic

Original poster
Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
σε τι αμάξι το χεις δει; σε φιεστα δεν έχει τύχει να το δω εδώ ή σε κάποιο ξένο φόρουμ. συνήθως βάζουν ή μαύρο γυαλιστερό ή μαύρο ματ σε φιέστα. εξαρτάται τα γούστα και αν ταιριάζει στο σύνολο..
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Το εχω δει σε διαφορα στο σιτε του. Απο κοντα δεν το εχω δει να σου πω την αληθεια. Απλα στις φωτο τουλαχιστον, μου φαίνεται πιο ποιοτικο απο το απλο αυτοκολλητο..Σιγουρα πριν κονω κινηση θα παω να το δω κ απο κοντα..
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
merlin said:
Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς το carbon που βάζει ο βαγιανάκης να μας πει εντυπώσεις? Το χάζευα και το ψήνω πολύ σε ουρανό και καθρέπτες.
Ένα μέλος είχε πάει στον Βαγιανάκη και ότι έφτιαξε το πέταξε μετά...
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Βασικα ειχα βαλει σε αυτόν οταν ηταν στο παλιο μαγαζι φιμε σε 2 αμαξια και δεν ειχα παραπονο. Δεν τρελαθηκα κιολας ομως. Ο κυριοτερος προβληματισμός μου ειναι οταν κόβουν στην ακρη μην χαραχθει το χρωμα..
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Συνήθως την κόβουν με νήμα και δεν χαράζει.
Στο βαγιανακη ειχα παει να ρίξω μια ματια πριν κανω γενικό βάψιμο και οτι αμαξι ειχε εκει και ειδα δεν μου αρεσε, το κοίταζα στο φως και εκανε το πορτοκαλί σαν να το ειχε βάψει ο χειρότερος μπογιατζής. Η δίκαιολογια του βεβαια ηταν δεν εχει ρουφήξει το νερό απο την τοποθέτηση και κοιτάω και καποια δικα του αμάξια που τα ειχε ντύσει καιρο και αυτα το ιδιο.
Επίσης με κάποιους φανοποιους που εκανα συζητηση μου είπαν πως εχουν παει αμάξια σε εκείνους με χαλασμένο το βερνίκι με την αφαιρέσει.
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Αυτο με το νημα δεν το ηξερα. Στο you tube  που εχουν βιντεο με την τοποθετηση βάζουν κοπιδι παντως κ το ειδα κ αγχωθηκα.
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
Καλησπέρα καθώς δεν έβρισκα σχετική ενότητα. Θέλω να αγοράσω τα εξτρα στην αεροτομή χρώματος μαυρου. Εχετε κάποια να μου προτείνετε;
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
Καλησπέρα. Σκεφτομαι να βάλω μεμβράνη στην οροφή αλλά έχω ενδιασμούς. Είναι καλύτερη η βαφη;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Για τα inserts, κοίτα τι έχουν βάλει τα παιδιά, διάλεξε ποια σου αρέσουν, sites και τιμές υπάρχουν για όλα :)

Για την οροφή, προφανώς να μην τη βάψεις, μεμβράνη θα βάλεις.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread