Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
dimwhoo said:
Μου ήρθε ιδέα, λέτε αυτή η πλαφονιερα να ταιριάζει αυτούσια στον χώρο αποσκευών;
Γιατι σε εκείνο το σημείο πάσχει λιγάκι το αυτοκίνητο

Χαχαχαχαχ δεν ειχες μονο εσυ αυτη την απορια αλλα και εγω και με ενα πολυυυυ προχυρο μετρημα με την παλαμη,οχι δεν ειναι οι ιδιες!! Αλλα καλου κακου ας το μετρηση καποιος με μετρο να δουμε ;)
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
Γεια σας!!
Ειχα κανει καποιες ερωτησεις εδω για xenon και μετα απο καιρο πηρα την αποφαση και πηγα και εβαλα..
Ο τυπος ηθελε να μου πουλισει xenon canbus + 30 ευρο παραπανω απο τα απλα..
δεν τα εβαλα ζητησα τα απλα..το θεμα ειναι οτι..εκανα βλακεια?
επεισης αν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει οτι το canbus ειναι για αμαξια που δειχνουν καμενο λαμπτηρα ενω τα φιεστα μας δεν εχουν κατι τετοιο..ο κυριουλης αυτος μου ελεγε οτι δεν αλλαζει η λαμπα αλλα το balast ειναι καλυτερο..
ισχυει η απλα ηθελε να του ακουμπισω + 30 ευρο?

Ευχαριστω!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Οντως μερικα φιεστα εχουν ενδηξη καμμενης λαμπας και θελουν canbus...εμενα π.χ δεν εχει και φοραω ενα κιτ ξενον χωρις canbus χωρις κανενα προβλημα εδω και 6 χρονια !!! Εαν εσενα δεν σου εχει βγαλει ενδηξη καμμενης λαμπας ακομα,τοτε δεν εχεις canbus... !!! Αρα ηθελε να του σκασεις το 30αρι... απο την αλλη ομως εχει δικιο,δεν αλλαζει η λαμπα αλλα το μπαλανστ και οντως ειναι λιγο καλυτερο...ασχετα εαν δουλευει σαν canbus ή οχι!!!
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
εχω την εντυπωσει οτι δεν εχω canbus σημερα τα εβαλα δεν ειδα καποια ενδηξη..ας ελπισω να μην μετανιωσω που δεν εδωσα τα 30 ευρο παραπανω αν και τα 2 κιτ ειχαν 2 χρονια εγγυηση!
θα φανει με την παροδο του χρονου..ελπιζω να κρατησουν!!!
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Nikos_By_Tntt said:
50 το κιτ!
και 30 να τα βαλει..!

30€ σου πήρε για 5 λεπτά που χρειάζεται να τα τοποθετήσει;; Μερικοί δεν έχουν τον Θεό τους!
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
3ο€ παίρνουν άλλοι και δουλεύουν 8ωρο!!
Δεν υπάρχουν μερικοί!
Φταίμε βέβαια και εμείς που τους τα ακουμπάμε....
Θα μπορούσες να τα είχες γλυτώσει μιας και είναι εύκολο να τα τοποθετήσεις. Στα θέματα θα έβρισκες οδηγό για να βγάλεις τα φανάρια και τα υπόλοιπα είναι απλά...
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
ναι ξερω ειχα ψαξει καπως για το πως θα τα εβαζα..αλλα ειπα ας τα βαλει αυτος μην γινει τιποτα και πεσουν ευθηνες σε εμενα..
δεν χαρηκα για το 30ευρο αλλα ελπιζω τουλαχιστων να βγαλουν τα λεφτα τους..
επησεις τα balast μου τα εχουν πεταξει στο πλαει (βασικα στριμοξη) και το ενα ακουμπαει πανω στο ντεποζιτο του ψυγειου υπαρχει φοβος θερμοκρασια κλπ?
Ακομα θελω να ρωτησω και κατι αλλο θελω να βαλω led λαμπακια πισω στα φωτα της πινακιδας γνωριζει καποιος πως βγαινουν και αν βγαινουν?
πηρα κατσαβιδια κλπ αλλα κοντεψα να το σπασω  :eek:
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Nikos_By_Tntt said:
Ακομα θελω να ρωτησω και κατι αλλο θελω να βαλω led λαμπακια πισω στα φωτα της πινακιδας γνωριζει καποιος πως βγαινουν και αν βγαινουν?
πηρα κατσαβιδια κλπ αλλα κοντεψα να το σπασω  :eek:

Αν θυμάμαι καλά που τα άλλαξα το καλοκαίρι και έβαλα λευκά, τα είχα ξεκουμπώσει με κατσαβίδι αλλά ήταν αρκετά σφηχτά.

Μοίπως το led σου φωτίζει πολύ? Εγώ 2 ψείρες πείρα και φέγγουν την πινακίδα πολύ διακριτικά. Γούστα είναι αυτά βέβαια.
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
ναι για ψειρες(led) παω λες να εχουν πολυ φως ουτε εγω το θελω αυτο..!
εβγαλες μονο το "διαφανες" πλαστικο η ολο το πραγματακι για να αλλαξεις την λαμπα?
γιατι με κοβο να μου μενει στο χερι..
επησεις μπορεις να μου πεις τι τυπου λαμπα πηρες ωστε να ξερω τι να αγορασω και να ξεκηνησω την προσπαθεια να τα βγαλω?
η ενα λινκ ποια εβαλες εσυ!
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Δεν ξέρω καθόλου τον τύπο, ούτε τι πείρα. Έχω ένα φιλαράκι με αξεσουάρ και του είπα θέλω λευκά ψειράκια για τις πινακίδες ΜΚ7. Ήξερε αυτός και μου έδωσε.

Δεν θυμάμαι να σου πώ ακριβώς αν είχα βγάλει μόνο το πλαστικό (νομίζω το έβγαλα όλο). Για να μην κουράζεσαι πάντως πετάξου μέχρι ένα μαγαζάκι με αξεσουάρ να στο αλλάξει μπαμ μπαμ.

Όσο για το led νομίζω υπάρχουν επιλογές χαμηλής και υψηλής φωτεινότητας. Με μία απλή ψείρα πιστεύω θα είσαι κομπλέ και δεν θα το πολυψάξεις...

Αν θές να έχεις μέτρο σύγκρισης δες πως είναι το δικό μου που είναι τελείως διακριτικό...και αποφάσισε αν θες περισσότερο.

4sbqrd.jpg
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
Ωραιος ευχαριστω!
Και κατι  ακομα το φως της καμπινας τι λαμπα εχει για να την αλλαξω και αυτη :p
Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις :)
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Νομίζω είπε ο NOS είναι ο ίδιος τύπος.

Στην καμπίνα πάντως μην τσιγκουνευτείς φωτισμό. Βάλε κάτι να κάνει τη νύχτα μέρα. Πήγα και έβαλα λίγο όπως στην πινακίδα για να το κάνω σαν κρυφό φωτισμό και ξεστραβώνομαι τα βράδια για να δω μέσα. Με την 1η ευκαιρία θα πάρει πόδι!
 

aggelos7

Member
Feb 17, 2014
104
0
0
44
Πειραιάς
εμεις με τα mk 7.5 για τα μπροστα φωτα θελουμε με canbus? μου εδωσαν τιμη 80 € με την τοποθετηση. ακριβα μου φανηκαν.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Εσεις με τα MK 7,5 πρεπει να βγαλεται την φυσα απο το ενα φαναρι,να αναψετε τα φωτα και βαλετε μπροστα!!ενα στην οθονη δεν σας βγαλει καμια ενδηξη στην οθονη για καμενη λαμπα δεν θελετε canbus...εαν σας βγαλει ενδηξη τοτε θελεται canbus !! Οσο για τα χρηματα,δεν ειναι πολλα για slim ballanst και canbus και τοποθετηση!! Μια χαρα τιμη ειναι...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread