Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Γιατί άθλιο το μοτέρ?Λύθηκαν οι εκκεντροφόροι και καθαρίστηκε η κυλινδροκεφαλή οσο πιο καλά γινόταν.Το καθάρισμα όμως θα γίνει με τη χρήση καλού λιπαντικού και μετά από 2-3 αλλαγές μπορεί να είναι σαν καινούριο!!!
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
:-X
δεν το εννοούσα αυτό, εντάξει μου ξέφυγε, απλά παρατήρησα παλιότερα να καιει το φορντόλαδο και όταν έπειτα το άλλαξα με συνθετικό η στάθμη στη βελόνα μένει ακριβώς εκεί που ήταν στην αλλάγή λαδιού.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
δεν παιζει απο φορντολαδο τετοιο πραμα. στο δικο μ ανοιχτηκε ψευτοκαπακο στις 165.000χμ για αλλαγη ιμαντες και ηταν πεντακαθαρο. για τα χιλιομετρα του. και βαζω μονο φορντολαδο και το εχω αφησει 3-4 φορες 20.000χμ
το να συμβαινει αυτο απο σκισιμο του αυτοκινητου μεσα στην κινηση τις αθηνας και γενικα απο την κυκλοφορια του αυτοκινητου μεσα στην αθηνα δεκτο αλλα θα περιμενα να το δω αυτο μεσα στο καρτερ.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
fiestass7 said:
Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα, (ας το διορθώσει ο υπεύθυνος) έχω την εξής απορία: "Πως μπορούμε να ξέρουμε ότι τα λαδια που αγόρασαμε, είτε από ιντερνετ είτε από κατάστημα λιπαντικών είναι γνήσια? Ρωτώ γιατί σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα να πάρω μομπιλ και μου έλεγε ότι αυτός δεν τα φέρνει γιατί δεν είναι γνήσια, παλιότερα έφερνε γιατί εισάγονταν από γαλλία.. Ενώ τώρα τα εισάγουν από τουρκία,  κτλ.. Πως μπορούμε να μάθουμε την αυθεντικότητα τους ή αν τελικά είναι μουφα?

Παίζει αυτό,όπως γίνεται και με τα λάδια της castrol



VASSOS said:
τι προτεινετε βρε παιδια για λαδια εκτος ford!
δες αυτά τα 2 link
castrol και comma-mobil
εγώ το 2 λάδι χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread