Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
προς nitroking : τα ιδια τακακια φορανε και τα Fiesta st και εγω περιμενα οτι θα ειναι τελειως γεματη η ζαντα αλλα τελικα δεν ειναι,αλλα αμα βαλεις διπλα ενα Fiesta st μαμα με το δικο μου,βλεπεις τις διαφορες

ευχαριστω παιδια...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
δεν μας ειπες πως το ειδες στο δρομο?τρελη διαφορα ή τα ιδια?
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
southern said:
δεν μας ειπες πως το ειδες στο δρομο?τρελη διαφορα ή τα ιδια?

αμα κοιταξεις παλι το Post με τις φωτογραφιες θα σου λυθει η απορια :p
απλα θα σημειωσω οτι σφυριζουν πολυ λιγο κατα την διαδικασια φρεναρισματος,τοσο ελαχιστη που οταν δουλευει το ραδιοφωνο στο 4 δεν ακους τιποτα
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
εδω τακακια αλλαζεις και σφυριζει λιγο...υπομονη λιγες μερες θα στρωσουν
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nitroking said:
Oυαου, ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ μικρο τακακι για 300αρι δισκο! Αυτα ειναι τα μπροστα ετσι? Πολυ εντυπωση μου κανει που ειναι τοσο μικρο..

Είναι μικρό το τακάκι; Δεν το πολυκαταλαβαίνω αυτό, μπορείς να μας δείξεις κάποια φωτογραφία για παράδειγμα;
Πάντως το δίσκο τον καλύπτει ολόκληρο (την εκμεταλλεύσιμη επιφάνειά του) απ' ότι βλέπω...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
scorpion said:
αμα κοιταξεις παλι το Post με τις φωτογραφιες θα σου λυθει η απορια :p
απλα θα σημειωσω οτι σφυριζουν πολυ λιγο κατα την διαδικασια φρεναρισματος,τοσο ελαχιστη που οταν δουλευει το ραδιοφωνο στο 4 δεν ακους τιποτα

ναι αλλα δεν μας είπες...  Πως σου φαίνονται?
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
turbomaniac said:
ναι αλλα δεν μας είπες...  Πως σου φαίνονται?

αλεξη μην κοιταζεις βρε συ μονο τις φωτο δες και το μηνυμα μου....το εχω γραψει.. :p
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Κωστα τωρα δεν εχω φωτο αλλα το τακακι ειναι μικρο, σε μηκος εννοω.. Το οτι πιανει ολο το δισκο δε λεει κατι, προφανως και θα τον επιανε αφου ειναι φτιαγμενο για αυτο το δισκο.. Αλλα το μεγαλο τακακι εκτος του οτι δινει μεγαλυτερη τριβη κανει και καλυτερη απαγωγη θερμοτητας και αεριων..
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
scorpion said:
αλεξη μην κοιταζεις βρε συ μονο τις φωτο δες και το μηνυμα μου....το εχω γραψει.. :p

Ααααα, με πήρε ο ύπνος... Μακάρι να βρισκα και γω τιποτα μεταχειρισμένη δαγκάνα...
 

vagma

Hero Member
ρε νικο αφου εχει την δαγκανα του st ...........θα μας τρελανεις???? :p :p :p δεν εχει καμια 4πιστονη η 6πιστονη τι να κανουμε????? δεν ειναι μικρη η δαγκανα.......φωτο ειναι ρε φιλε!!!!!!!!!! σαφως και αν εβαζε μεγαλυτερη δαγκανα θα φαινοταν καλυτερα.........αυτο ειναι το θεμα μονο??? να φαινεται καλυτερα?? η να φρεναρει καλυτερα ??? 1600σαρι ειναι ρε μαγκα........ ;)
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Tι θα πει αυτο ρε φιλε? Με ξερεις για lookατζη? Γιατι κραζω τα χαραγματα χωρις λογο?? Απο τα ποστς μου ειδες πουθενα να λεω για look? Διαβασε τα και θα δεις για τι πραγμα μιλαω.. Το οτι ειναι η δαγκανα του ST δε μου λεει κατι, το τακακι ειναι μικρο! Και του πατερα μου το S60 το volvo φοραει 305 και αμα δεις τι τακακια εχει θα καταλαβεις, 2 φορες αυτα! Γιαυτο τα ειπα τι προσπαθεις να μου πεις τωρα, λες να μην ξερω τι λεω? Εγω 275 ειχα στην carina κι ειχε πιο μεγαλο τακακι! Το μιατα με 255 εχει πιο μεγαλο τακακι..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Παρακαλώ να μην ξεφεύγουμε από το θέμα. Επίσης καλό είναι να χρησιμοποιείτε ( Vagma ακούς;; ) πιο κόσμιες εκφράσεις, σε forum είμαστε όχι τετ α τετ για να βλέπει ο ένας το ύφος του άλλου. Μπορεί να δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Nitroking, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει πολλών ειδών τακάκια για να κρίνω. Πάντως τα μπροστά φρένα του ST (Focus I ή Fiesta) είναι σίγουρα μεγαλύτερα από του απλού Fiesta. Επίσης φρενάρει αρκετά καλύτερα. Από εκεί και πέρα δεν έχω κάποιο λόγο να αμφισβητήσω τα γραφόμενά σου.
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
με τη σειρα μου πρεπει να πω οτι οι φωτογραφιες αδικουν πολυ το fiasta του scorpion!εχθες το βραδυ το ειδα live το αυτοκινητο του και ολο το συνολο ειναι τελειο ;)οι δισκοι γεμισαν ολη τη μπροστινη ζαντα και σε συνδυασμο με τους πισω το αποτελεσμα ειναι πολυ εντυπωσιακο!μπραβο scorpion και παντα τετοια! ;)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
και εγω που το ειδα σημερα ειναι πολυ εντυπωσιακο το αποτελεσμα
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
καλησπερα παιδια. δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα, θα ηθελα αν υπαρχει καποιος που να εχει ενα μπροστινο ακρο απο μκ6 ακομα κ στραβο, να μου το δανεισει για 2 μερες για να φτιαξω εναν ανταπτορα για τις δαγκανες που θελω να βαλω στο αμαξι μου!!! ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Andreas19 said:
καλησπερα παιδια. δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα, θα ηθελα αν υπαρχει καποιος που να εχει ενα μπροστινο ακρο απο μκ6 ακομα κ στραβο, να μου το δανεισει για 2 μερες για να φτιαξω εναν ανταπτορα για τις δαγκανες που θελω να βαλω στο αμαξι μου!!! ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!
κανενας απ οτι βλεπω!!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Χμμμμ, μάλλον  giggle  (Ας βάλουμε τα πίσω τότε και βλέπουμε για τα μπροστά)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
με εχει πιασει η τεμπελια μου Κωστα!! και δεν ειναι κ τπτ να τα βαλω.. απλα βαριεμαι την εξαερωση!! πατημενος???? πρεσαρισε!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread