Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
kostg said:
Πρέπει να πάρεις μια βόλτα τον πάνθηρα για να δεις τι χάνεις  qq

ναι αλλα ο πανθηρας φοραει κ μπροστα 300 αρια!! εγω ακομα δεν τα εχω ετοιμα τα 312 μου!!! και μονο πισω, θα κλασω ενα @ρχιδι..
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ilias86 said:
και πισω θα παραμεινουν τα ταμπουρα??
αν μιλάς για μένα έχω βάλει και πίσω,αν μιλας για τον andrea19 και αυτός έχει βάλει και πίσω,άμα αλλάξεις μόνο τα μπροστά και με τα ταμπούρα πίσω,σε απότομο φρενάρισμα θα πετάει το πίσω μέρος του αυτοκινήτου
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mk1 Stelios said:
το πισω μερος αν το πεταει ειναι καθαρα θεμα οδηγησης κ οχι θεμα φρενων....
γιατί στέλιο?μπόρει να συνεργαστεί σωστά αν αλλάξεις μόνο τα μπροστά χωρίς να πειράξεις τα πίσω
 
Ναι Ιακωβε. Δεν έχει σχέση το εμπρος με το πίσω μέρος άν αλλάξεις φρένα μπροστά. Εχει να κάνει καθαρά με τον τρόπο οδήγησης! Σε ένα αμάξι οπως ειναι το μκ6 οδηγικά δεν χρειάζεται (προσωπικα για εμένα) καμία παρέμβαση στο πίσω μέρος! ...ίσα ίσα που το θεωρώ πιό επικίνδυνο για κάποιον άπειρο να έχει δυνατά φρένα πίσω (!) ....έχεις χάσει την ουρά σε ακραίες συνθήκες χωρίς να το πάρεις είδηση (!)
Ενας φίλος έκανε μετατροπή στα φρένα κ έβαλε δισκόφρενα πίσω...μετά απο λιγο καιρό σε μια στροφή το έχασε....διπλωσε το πισω μερος κ χτυπησε ενα φορτηγο... Το πρώτο πράγμα που του΄πα ήταν πως την πάτησε απο τα πισω φρένα!! ...οταν το εφτιαξε κ τον πηγα για δοκιμη..το κατάλαβε!! Για εμένα ήταν ενα αυτοκίνητο σκετη απόλαυση στην τοποθέτηση πανω στην στροφη..για αυτον όμως ήταν κρύος ιδρώτας (!)

Υ.Γ.
..σκοπός λοιπόν δεν είναι να σνεργαστουν τα πίσω φρένα με τα μπροστά..σκοπός είναι να συνεργαστεί ο οδηγός με αυτα...ότι κ αν εχει!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Πληροφοριακά, για ένα διάστημα 3-4 μηνών κυκλοφορούσα κι εγώ με εμπρός φρένα από το ST και πίσω ταμπούρα. Δε με φόβησε σε καμία περίπτωση το αυτοκίνητο, το μόνο που είχα παρατηρήσει ήταν ότι σε απότομα φρεναρίσματα βυθιζόταν περισσότερο η μούρη, δεν έχανα όμως το πίσω μέρος.

Υ.Γ. Απλά μετά φαινόταν φρενάρες εμπρός και τίποτα πίσω και ήταν κάπως... Γι' αυτό και ολοκλήρωσα τη μόντα...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
το αντιθετο με μενα που εχω τα δισκακια μπροστα κ πισω τα 260!!! κοντοζυγωνω κι εγω οπου να ναι!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
πρωτα ο θεος μεχρι την παρασκευη θα ειναι ετοιμα τα 312 μου!!!!!!!!!!!!!!!
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Andreas19 said:
πρωτα ο θεος μεχρι την παρασκευη θα ειναι ετοιμα τα 312 μου!!!!!!!!!!!!!!!
worthy worthy worthy worthy worthy worthy
(μόνο μην ξεχάσεις να μου φέρεις το υγρό που λέγαμε  ;))
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Ξέρει κάνεις άμα μπροστινά φρένα από ford focus mk1 rs κάνουν στο fiesta mk6 με 17αρα ζάντα;  324mm τετραπιστονα.
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
kouv said:
Ξέρει κάνεις άμα μπροστινά φρένα από ford focus mk1 rs κάνουν στο fiesta mk6 με 17αρα ζάντα;  324mm τετραπιστονα.
φανταζομαι οτι δεν χωρανε αλλα μονο τα μπροστα τσαμπα η μετατροπη καλυτερα βρες απο κανα st 150 - 170 και τα μπροστα και τα πισω και βαλε τα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread