Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

afant0nis

Rookie
Apr 3, 2011
22
0
0
πατρα αριδαια ακριβως 497 χλμ!μεση καταναλωση 5.7/100!απο τα 500 χλμ τα 300 βουνα λαγαδια στροφιλικια και τα 200 εγναντια βαλτε τρεια ατομα μεσα συν το πορτ παγκαζ φουλ γεματο!μου ελεγε οτι ειχα ακομα 325 χλμ για καταναλωση καιο δεικτεις λιγο κατω απο την μεση!βεβαια οταν ξεκινησα βολτες στην αριδαια δηλαδη μεσα στην πολη τα 325 πεφτανε βροχη και η καταναλωση εφτασε 6.1!στον γυρισμο το μηδενισα και εδειξε παλι πολυ καλη καταναλωση!5.4  μολις εφτασα εξω απο το σπιτι μου!προσφατα πηγα αθηνα και για να παω και να ερθω εκαψα ακριβως μισο ρεζερβουαρ γιατι το αμαξι το αφησα ακινητο 4 μερες στην αθηνα!ειμαι πολυ ευχαριστημενος!δεν το ζοριζω πολυ παω νορμαλ αλλα μερικες φορες με ποιανει η τρελλα μοθ και πρωτη δευτερα βλεπω την στιγμιαια καταναλωση κολημενη στα 40+
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
εγω αυτη την στιγμη με 1.25 με διαδρομες μεσα στην πολη και οι περισσοτερες μικρες μεταξυ σπιτιου και δουλειας,γραφω 10.4(!!!) μεση καταναλλωση...Οποτε καλα εισαι...Μην διαμαρτυρεσαι....
 

george-ris

New member
Dec 9, 2011
52
0
6
κ γω μιλαω μονο για σπιτι δουλεια μικρες αποστασεις...αν βγαινεις κ λιγο σε ανοιχτο δρομο ειναι σωτηριο...
 

pri3st

Hero Member
Rookie
Σήμερα σε μια "βόλτα" 110χλμ στα βόρεια της Αττικής είχαμε 7.2, αρκετά καλό για μέρα με κίνηση στη Μεσογείων και αρκετό αέρα...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Εμενα με στανταρ διαδρομη τον τελευταιο καιρο η καταναλωση εχει φτασει τα 8,3 λιτρα!!
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
τώρα με τα κρύα είναι λογικό να ανεβαίνει η κατανάλωση,εμένα ανέβηκε ~1 λίτρο με ίδιες ταχύτητες στην εθνική,στην πόλη ακόμη περισσότερο αλλά τουλάχιστον πάει λίγο καλύτερα :p μέσα στην πόλη είμαι στα 9-9,5 περίπου. επίσης στις μικρές διαδρομές όταν το αμάξι είναι κρύο ακόμη πάλι η κατανάλωση είναι αυξημένη.
 

spithas

Member
Feb 6, 2011
162
0
0
vouts said:
εγω αυτη την στιγμη με 1.25 με διαδρομες μεσα στην πολη και οι περισσοτερες μικρες μεταξυ σπιτιου και δουλειας,γραφω 10.4(!!!) μεση καταναλλωση...Οποτε καλα εισαι...Μην διαμαρτυρεσαι....
ρε τι καταναλωση εχουμε εμεισ οι μικροι;ουτε διλιτρο να ειχαμε.
τετοια κατανάλωση σου βγαζει με νορμαλ οδήγηση ή συνεχεια κοφτες;
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
με νορμαλ οδηγηση και λιγα ξεσπασματα...Η διαδρομη που ακολουθω ειναι λιγο περιεργη,κοντινη και με πολλες λακουβες...Με το ζορι προλαβαινω να κουμπωσω τριτη...Οταν λεω με ξεσπασμα εννοω οτι μετα τις 1,500 μεχρι τις 3,000 το παταω πιο πολυ...ισα ισα να ακουσω την χοανη μετα την δουλεια να φτιαξω λιγο διαθεση....χαχαχαχαχα
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
vouts said:
με νορμαλ οδηγηση και λιγα ξεσπασματα...Η διαδρομη που ακολουθω ειναι λιγο περιεργη,κοντινη και με πολλες λακουβες...Με το ζορι προλαβαινω να κουμπωσω τριτη...Οταν λεω με ξεσπασμα εννοω οτι μετα τις 1,500 μεχρι τις 3,000 το παταω πιο πολυ...ισα ισα να ακουσω την χοανη μετα την δουλεια να φτιαξω λιγο διαθεση....χαχαχαχαχα
Με χοανη λογικό να έχεις υψηλότερη κατανάλωση...
 

spithas

Member
Feb 6, 2011
162
0
0
με την χοανη ποση διαφορα να εχει;0.5,1 λιτρο;παραπανω δεν εχει.εμεις μιλάμε για 2-3λιτρα παραπανω απο τον κατασκευαστη.
νομιζα οτι ειχε προβλημα το δικο μου και έκαιγε τοσο αλλα απο τι βλεπω σωτηρία δεν υπαρχει!
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
Κάπου εκεί ειναι λογικό να έχει παραπάνω με χοανη, με την ίδια όμως οδηγηση.. Μην ξεχνάς όμως οτι οποίος έχει χοανη έχει το ερέθισμα να ακούει τον ήχο της.. Και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τελικά να ειναι παραπάνω η κατανάλωση... Χωρίς να θέλω να πω οτι μου ακούγεται λογικό το 10 λ/100  εγώ μένω επαρχία Και έχω Πολυ χαμηλώτερες κατανάλωσεις...
 

ioannis

New member
Apr 24, 2011
58
0
0
40
πηγα  πατρα αθηνα μεχρι μαρουσι απο ατικη το παταγα αρκετα κυκλοφορησα στο κεντρο δλδ επεσα σε κινηση για τον γυρισμο δεν συμπληρωσα καθολου εφτασα και μου ειχε μεινει αρκετη την επομενη πηγα πατρα μανωλαδα και αντιστοιχα και μου δεινε το φιεστα αλλα 70 χλμ γυρω στα 600 χλμ εκανα πιστευω ειναι αρκετα οικονομικο
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
george-ris said:
το 1.6 μεσα στην αθηνα δυσκολα πεφτει κατω απο το 8.1...

Έχεις γράψει λίγα χιλιόμετρα, γι αυτό!! κάτσε να ανοίξει το μοτέρ σου και θα δεις πολύ οικονομικά νούμερα  ;)
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Andreas19 said:
κι εμενα που εχει ανοιξει ρε Μαριε εκει παιζω!!!

Στο μόνο που μπορώ να βασιστώ για τη διαφορά μας για τα νούμερα είναι το διαφορετικό σασμάν...και σε ένα μικρότερο ποσοστό που μένεις στα τουρκοβούνια!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread