Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Ψάχνω πληροφορίες για παραλίες κοντά στη Ζαχάρω Ηλείας.
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα ή εδώ η pm. Ευχαριστώ πάρα πολύ..
 

FiestaMk3Xr2i

Rookie
Jun 6, 2016
47
0
0
Ποιος Ηλίας;; αααα Νομος Ηλειας... πες το ετσι.. εγραψες Ηλιας και με μπερδεψες.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
manos.m said:
Ψάχνω πληροφορίες για παραλίες κοντά στη Ζαχάρω Ηλείας.
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα ή εδώ η pm. Ευχαριστώ πάρα πολύ..

ολη η ζαχάρω είναι μια τεραστια παραλία, όπου και να πας απο Ζαχάρω μέχρι Λουτρά Καιαφα είναι το ίδιο
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Δεδομένου ότι δουλεύω (κ έχω τον πατερα μου σε ένα από τα ωραιότερα χωριά) στη Χαλκιδική και βρέχω τον κώλο μου όποτε θέλω σε όμορφες παραλίες, επιλέγω βουνά και ορεινάχωριά. 1ο 15ήμερο Ιουλίου έχω φύγει για >1200m υψόμετρο και απόλυτη ηρεμία

10 κ.σ.  :D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ φέτος (μετά από 2 συνεχόμενα καλοκαίρια χωρίς διακοπές) θα πάω οικογενειακά για 8 μέρες στην Σαντορίνη...
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
manos.m said:
Ψάχνω πληροφορίες για παραλίες κοντά στη Ζαχάρω Ηλείας.
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα ή εδώ η pm. Ευχαριστώ πάρα πολύ..
Μπισκινοκαμπο, Κακοβατο και Καϊάφα ειναι οι ποιο κοντινες... ποιο ωραία είναι στον Κακοβατο κατ'εμε...
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
fiestass7 said:
Μπισκινοκαμπο, Κακοβατο και Καϊάφα ειναι οι ποιο κοντινες... ποιο ωραία είναι στον Κακοβατο κατ'εμε...
για Άγιο Νικόλαο? θέλω κάτι χαλαρό με λίγο κόσμο αλλά να έχει τι τίποτα για καφέ ουζάκι κτλ!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
JimClark said:
Δεδομένου ότι δουλεύω (κ έχω τον πατερα μου σε ένα από τα ωραιότερα χωριά) στη Χαλκιδική και βρέχω τον κώλο μου όποτε θέλω σε όμορφες παραλίες, επιλέγω βουνά και ορεινάχωριά. 1ο 15ήμερο Ιουλίου έχω φύγει για >1200m υψόμετρο και απόλυτη ηρεμία

10 κ.σ.  :D

αγαπητε jim, έχω κλείσει Tριστινίκα Τορώνης  Χαλκιδικής. Απο φωτό μονο έχω γνώμη, δεν έχω ξαναπάει ούτε απέξω δεν έχω περάσει. Έχεις να μου πεις κάτι? Η και κάποιο άλλο μέλος αν έχει πληροφορίες...
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
turbomaniac said:
αγαπητε jim, έχω κλείσει Tριστινίκα Τορώνης  Χαλκιδικής. Απο φωτό μονο έχω γνώμη, δεν έχω ξαναπάει ούτε απέξω δεν έχω περάσει. Έχεις να μου πεις κάτι? Η και κάποιο άλλο μέλος αν έχει πληροφορίες...

Αν μπορούσα να λιώσω το σάπιο μου κορμι στο Ethnik για ένα τετράωρο. Πολύ ωραίο μέρος διάλεξες. Επίσης να τσεκάρεις την παραλία της Τορώνης καθ αυτό, εδώ στο χαρακτηριστικό σημείο στην τούμπα.

Τορώνη


Τούμπα Τορώνης


2 χλμ πριν το Μαρμαρά, εκεί που λέει ενοικιαζόμενα Μεταξάς


και


Γενικά η περιοχή είναι ήσυχη, χωρίς το υπερβολικό night life και σούσουρο που έχει το 1ο πόδι. Θα πήξεις στους Βαλκάνιους επισκέπτες. Τα νερά του δικτύου δεν πίνονται, εφοδιάσου με εμφιαλωμένα.

Καλό ψάρι θα φας στο Πόρτο Κουφό κατ εμέ (αλλά και στην Τορώνη). Επίσης αφού κατέβηκες εκει δες και το Καλαμίτσι έχει ωραία μπιτσομπαράκια "άπλα".

Επίσης για μια μέρα μη ξέχάσεις να περιηγηθείς στο πατρικό μας χωριό, τον Παρθενώνα. Το μόνο (ημι)ορεινό χωριό 5 χλμ πάνω από  το Ν. Μαρμαρά με αναπαλαιωμένα κτήρια σε Μακεδονίτικο ρυθμό. Για καφέ κάτσε, για φαΐ ειναι λίγο πιασοκωλέ, αλλά όχι το τέλος του κόσμου.
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Εγώ φέτος θα κάνω ένα road trip από Βρυξέλλες μέχρι Ελλάδα με αυτοκίνητο μέσα από τα βαλκανια. θυσιάζω τα καλοκαιρινά μπάνια για ένα roar trip με τους κολλητούς!!
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
kouv said:
Εγώ φέτος θα κάνω ένα road trip από Βρυξέλλες μέχρι Ελλάδα με αυτοκίνητο μέσα από τα βαλκανια. θυσιάζω τα καλοκαιρινά μπάνια για ένα roar trip με τους κολλητούς!!
Πριν 2 χρονια ειχα κανει μινι Roadtrip, απο Κομοτηνη μεχρι Κιρτζαλι στη Βουλγαρια οταν ειχαν  ανοιξει τα συνορα στη Ροδοπη. Μετα, το 14 εφτασα μεχρι Φιλλιπουπολη.  Φοβερη εμπειρια! Καλη διαθεση να υπαρχει κι ολα θα κυλισουν εξαιρετικα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread