Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
Καλησπερα σε ολους!! ειμαι κατωχος του FORD FIESTA MK7 1400 DIESEL..εχω ενα σοβαρο προβλημα το οποιο εχω αλλαξει 3 συνεργεια και δεν εχουν βρει κατι..ενω πηγαινω 150-170 χιλιομετρα ξαφνικα κοβει τα γκαζια και πευτει η ταχυτητα στα 100 ππεριπου.μετα το κανει πιο συχνα οταν βρει φορτιο στον δρομο(ζωριστει σε ανηφοριτσα).εχω αλλαξει φιλτρο πετρελαιου,αισθητηρα στροφαλου/εκκεντροφορου, θερμοστατη γιατι κολλησε και τουρμπινα...η προηγουμενη ειχε κενα μεσα εξω και πανω κατω..αυτη ειναι σχεδων καινουργια...αλλα συνεχιζει το ιδιο πραγμα..γνωριζει κανενασ τι μπορει να ειναι???ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
μια χαρα..δεν εχει θεμα...σημερα κιολας τα αλλαξα
 

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
εχω  109000 χιλιομετρα κ πετρελαιο βαζω το v-power  shell.. εχω κανει 7 συνεχομενα γεμισματα..εχω απελπιστει!! AR15firing
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Σιγουρα θα βγαζει καποιο error.. Διαφορετικα σημαινει οτι ειναι μηχανικο το προβλημα..

Αναβει check? Η βλεπουν τπτ στη Ford?
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
adam said:
εχω  109000 χιλιομετρα κ πετρελαιο βαζω το v-power  shell.. εχω κανει 7 συνεχομενα γεμισματα..εχω απελπιστει!! AR15firing
εχεις κανει 109000 χιλιομετρα με v-power  diesel ή τα τελευταια 7 γεμισματα;
 

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
τα τελευταια 7 γεμισματα μονο..τωρα το πηρα... :mad: και χθες βραδυ ανεβασε θερμοκρασια για αλλη μια φορα και δεν δουλευε ο θερμοστατη...ναι ιδιος πρεπει να ειναι..η ford δυστηχως ειναι μακρια απο εδω

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1443246549[/time]

[/quote]
nicolaos said:
Η τρόμπα πετρελαίου δουλεύει σωστά;
ναι μια χαρα..ελεγμενη απο συνεργειο της bosch
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
adam said:
τα τελευταια 7 γεμισματα μονο..τωρα το πηρα... :mad: και χθες βραδυ ανεβασε θερμοκρασια για αλλη μια φορα και δεν δουλευε ο θερμοστατη...ναι ιδιος πρεπει να ειναι..η ford δυστηχως ειναι μακρια απο εδω

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]26, Σεπτεμβρίου, 2015, 08:50:21[/time]

ναι μια χαρα..ελεγμενη απο συνεργειο της bosch
τα μπεκ;
 

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
pinkfloyd said:
τα μπεκ;
Τα μπεκ ειναι ελεγμενα σε συνεργειο της bosch οπως και η πομπα!! για τον εγκεφαλο θα το παω μες στην βδομαδα στην φορντ στην Ξανθη να το βαλουν στην φισα να δουνε αν θα βγαλει κατι γιατι στα κοινα διαγνωστικα δεν βγαζει καποια βλαβη!
 

fiestalarissa

Member
Aug 27, 2014
117
0
0
33
λαρισα
Απο πετρέλαιο μένει η τρόμπα φιλε. Ξαν άλλαξε φίλτρα κατέβασε τεπόζιτο καθάρισε το κ πλάκωσε το σε καθαριστικά ! Μην ανακατεύεις τπτ αλλο! Εχω τα ίδια θεματάκια.
 

adam

Original poster
Newbie
Σεπτ. 11, 2015
6
0
0
Καλησπερα σε ολους..δυστηχως η λυπητερη!!!!ραγισμενο κεφαλαρι...περνει αερα στο κυκλωμα του ψυγειου δεν προλαβαινει να κανει εξαερωση και πανω στο φορτιο ανεβαζει θερμοκρασια 115 και βαθμους με αποτελεσμα να μπανει σε safe mode...ευχαριστω ολους για το ενδιαφερων σας..δεν θα το επισκευασω αλλα θα το δωσω σε αυτον που μου το πουλησε...να ειστε ολοι καλα!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τι παίζει στα μεταχειρισμένα, ε; Τι προσπαθούν να "σπρώξουν" και όποιος την πατήσει. Περαστικά σου. Μακάρι να βγάλεις άκρη...
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Αρα αν ειχες παρει μια συμπιεση εξαρχης θα φαινοταν το προβλημα..

Κριμα, ενας Θεος ξερει πως ραγισε το καπακι!!
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Πόσο στοιχίζει μια τέτοια επισκευή; Γενικά δε μπορείς να το καταλάβεις από την αρχή αν αγοράσεις μεταχειρισμένο; Επίσης την κατάσταση της τουρμπίνας μπορείς να την ελέγξεις; Σκέφτομαι για μεταχείρο Astra '13 πετρέλαιο και μπήκα σε σκέψεις....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread