Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nsofi

Original poster
New member
Aug 14, 2014
66
0
6
Πολύ καλό πακέτο προσφοράς. Η μπαταρία αλλάχτηκε λόγω εγγύησης;
 

CB

Rookie
Jul 7, 2014
30
0
6
48
Αθηνα
Ναι στον ελεγχο που εγινε διαπιστωσαν οτι ενδεχεται να χαλασει οποτε για να γλιτωσω το κοστος την περασαν στην εγγυηση...κινηση που με ενθουσιασε και φυσικα δν ελαφρυνε ακι την τσεπη μου
 

Zauro

Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
CB said:
Μολις πηρα το Fiestaki μου απο τον Παζαροπουλο στην Πετρου Ραλλη. Αψογη εξυπηρετηση, φιλικες φατσες και πολυ καλες τιμες..23000χλμ 2ο service (λαδια-φιλτρο λαδιου, φιλτρο A/C, υγρα φρενων και Καρτα Καυσαεριων Συνολο 155ε. Αλλαγη μπαταριας και πλυσιμο ΔΩΡΟ!!

Μία από τα ίδια και εγώ εχθές (χωρίς την αλλαγή μπαταρίας γιατί δεν χρειαζόταν, + όμως μία αλλαγή στο κουμπί απενεργοποίησης του start and stop που είχε χαλάσει) μου έκανε εντύπωση το πλύσιμο η αλήθεια είναι, έγλυψαν μέχρι και το πορτ μπαγκάζ που είχε ατελείωτη ποσότητα άμμου από την παραλία... ούτε σε πλυντήριο δεν μου έχουν πλύνει το πορτ παγκάζ ποτέ...
 

Spooch

Newbie
Mar 26, 2015
1
0
0
Εγω παιδια απο την αλλη δεν εχω και τοσο καλες εντυπωσεις να σας πω την αληθεια...(Παζαροπουλος Π.Ραλλη)
1ο service τα κλασικα αλλα δεν εκτιμησα το γεγονος οτι οταν μου αλλαζε τα λαδια ηταν απο πανω με το τσιγαρο στο στομα (ελεγχος 50 σημειων δεν...)
2η επισκεψη για προβλημα με τον συναγιερμο (εντος εγκυησης),μου το διορθωνουν,ολα καλα μεχρι εκει...λεω μιας και ηρθα ας τους πω να μου τρυπησουν την πινακιδα (γιατι ηταν ελευθερη στο διαφημιστικο πλαστικο του Παζαροπουλου και εβγαινε με το χερι)...μου την τρυπαει το παλικαρι εκει θεοστραβα(προχειροδουλεια)...
Το πλυσιμο ηταν οντως καλο αλλα τι να το κανεις :p
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
1ο service για το πανθηράκι στα 10.600χλμ στη ΒΕΛΜΑΡ (Μαρούσι).
Έχουμε και λέμε: Λάδια, φίλτρο λαδιού, κάρτα καυσαερίων, πλυστικό υγρό. Σε ερώτησή μου για το φίλτρο καμπίνας, μου είπαν έλεγχος στο επόμενο και αν χρήζει αλλαγής, θα αλλαχτεί.
Έλεγχος ολόκληρου του αυτοκινήτου, τόσο οπτικός άσο και με εργαλεία (σφιξίματα κλπ)
Πλύσιμο καρτερ και ότι άλλο είχε λερωθεί απο κάτω. Ελεγχος φρένων με βόλτα μαζί με τον μηχανικό. Εγω εννοείται συνεχώς απο δίπλα και να ρωτάω συνεχώς, χωρίς ενόχληση απο μέρους του.
Τιμή: 114 έουρος
Ευχαριστημένος.
 

diam84

New member
Dec 7, 2013
69
0
0
2ο service ενδεικτικό κόστος ξέρουμε.?έχει κάνει κανείς?
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
σε 2 εβδομάδες κάνω το πρώτο μου σέρβις μιας και πέρασε ενας χρόνος και έχω 9.000χλμ έχει κανείς να μου προτείνει σε ποία αντιπροσωπεία να πάω?
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Αυτά που αναφέρει πιο πάνω ο OPTION-X (και είναι τα προβλεπόμενα) δεν πρόκειται να στα κάνει με την λεπτομέρεια αυτή η Car center, άρα πήγαινε κάπου αλλού.
 

giorgosk

Rookie
Feb 28, 2015
26
0
0
athina
φιλε γκραφ μηπως μπορείς να μας πεις τι  τι περιελαμβανε το δευτερο σερβις κ αν εμεινες ικανοποιημένος;τον επόμενο μηνα θα το κάνω κ εγω μαλλον παζαρο ν.ιωνια γιατί ειναι πιο κοντα
 

graf

Member
Mar 24, 2012
115
0
0
λαδια,φιλτρο λαδιου,αλλαγη υγρων φρενων,φιλτρο καμπινας,γενικο τσεκαρισμα,πλυσιμο μοτερ+ενα κουπονι εξαμηνου τσεκ δωρεαν.
 

captain556

Rookie
Nov 6, 2013
16
0
1
Τι τιμές ειναι αυτές που γράφεται ,κορόιδο με εχουν πιάσει μου φενεται.
Πρωτο service έδωσα 145€
Και στο δευτερο 200€ μαζι με καρτα καυσαερίων.Συν οτι ο τεχνικός μου λεει οτι χρειάζομαι και αλλαγή τακάκια ,αλλα 120€ τα οποια φυσικά αρνήθηκα να αλλάξω ,λεει οτι εχω ακομα 4000χλμ να κανω.

Ειναι φυσιολογικό να χρειάζονται αλλαγή τα τακάκια μεσα σε 2 χρονια και με 30000 χλμ συνολικα ?
Εχω το Ford Fiesta 1.6 econetic diesel
Τα service τα κανω στον Σφακιανακη βουλιαγμένης.
 

ntinosch93

New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Πειτε μου αν αξιζει να παω για το 1ο servise  στην Βελμαρ στον Γερακα, γιατι ειναι το πιο κοντινο μου!
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
captain556 said:
Τι τιμές ειναι αυτές που γράφεται ,κορόιδο με εχουν πιάσει μου φενεται.
Πρωτο service έδωσα 145€
Και στο δευτερο 200€ μαζι με καρτα καυσαερίων.Συν οτι ο τεχνικός μου λεει οτι χρειάζομαι και αλλαγή τακάκια ,αλλα 120€ τα οποια φυσικά αρνήθηκα να αλλάξω ,λεει οτι εχω ακομα 4000χλμ να κανω. και εμένα 145$ μου είπαν το πρώτο σέρβις θα πάω μέσα στην βδομάδα να το κάνω και θα μάθω σίγουρα

Ειναι φυσιολογικό να χρειάζονται αλλαγή τα τακάκια μεσα σε 2 χρονια και με 30000 χλμ συνολικα ?
Εχω το Ford Fiesta 1.6 econetic diesel
Τα service τα κανω στον Σφακιανακη βουλιαγμένης.
και εμένα 145ε μου είπαν για το πρώτο, θα πάω μέσα στην βδομάδα να το κάνω και θα μάθω
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Τακάκια η ford δίνει 2 ποιότητες...εσένα σου έχουν πει την ακριβή

Το κάθε πότε θέλεις αλλαγή στα τακάκια έχει να κάνει και με το πόδι σου αλλά και τα μκ7 παραπάνω από 25000 δεν έχουν αντέξει...λίηοι τα έχουν ξεπεράσει
 

captain556

Rookie
Nov 6, 2013
16
0
1
Μάλιστα δεν το ήξερα.
Την τιμή 120-130€  την βρίσκεται λογική η να ψάξω σε αλλη αντιπροσωπεία ?
 

fiestalarissa

Member
Aug 27, 2014
117
0
0
33
λαρισα
scorpion said:
Τακάκια η ford δίνει 2 ποιότητες...εσένα σου έχουν πει την ακριβή

Το κάθε πότε θέλεις αλλαγή στα τακάκια έχει να κάνει και με το πόδι σου αλλά και τα μκ7 παραπάνω από 25000 δεν έχουν αντέξει...λίηοι τα έχουν ξεπεράσει

Απο που το συμπερανες αυτο για τα 25.000??? 2 φορές εχω αλλάξει τακάκια μια στις 75 και μια στις 130 κ αυτά προληπτικά ! Τωρα τα να άλλαξα μαζι με δίσκους στις 180 κ αυτά γιατι άρχιζαν να κάνουν θόρυβο απ το νύχι του δίσκου...!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread