Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Zauro

Original poster
Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
Εδώ και μία εβδομάδα έχει θυμηθεί το start/stop να ξαναλειτουργήσει. Ώπα είπα, γίνονται και θαύματα! Το έχω κινήσει λίγο παραπάνω και μάλλον φόρτισε η μπαταρία του και είπε να επανέλθει στη ζωή. Σήμερα, όμως, ενώ γύριζα σπίτι, έχοντας συνδέσει κινητό και παίζοντας μουσική, άνοιξε το clima μόνο του.... το έκλεισα ... μετά από 2 λεπτά ξανα άνοιξε... το ξανα έκλεισα ... μόλις πάρκαρα κάτω από το σπίτι ... ξανα άνοιξε... δεν πάμε καλά λέμε....
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Πιστεύω πως το έχει πάθει μια δυο φορές και του πατέρα μου αυτό... Εκεί που τσουλάει να ανοίγει το κλίμα ή να ανοιγεί όταν το βάζουμε μπρος... και λεώ δεν γίνεται απλά θα το πάτησαμε κάπως... τώρα που το λες κι εσυ ... ίσως να ανοίγει μόνο του...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ή ο διακοπτης ή ο ρελές του κλιματιστικού θα ναι, μαλλον ο διακοπτης δεν απομονωνει πληρως.
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
το εκανε και σε εμενα. το ειχες παρκαρισμενο και το χτυπουσε ο ηλιος; πολλες φορες κανει εξαερωση καμπινας. το εκανε και εμενα το καλοκαιρι οταν το αφηνα στον ηλιο. οταν ηταν σε ισκιο δν το εκανε.
 

Zauro

Original poster
Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
Μου το έκανε και σήμερα καθώς κατέβαινα τη Συγγρού. Νομίζω πως είναι θυμωμένο το αυτοκίνητο γιατί του έβγαλα τις ρίγες....με εκδικείται
 

Dark knight

Hero Member
Zauro said:
Μου το έκανε και σήμερα καθώς κατέβαινα τη Συγγρού. Νομίζω πως είναι θυμωμένο το αυτοκίνητο γιατί του έβγαλα τις ρίγες....με εκδικείται

Xαχαχαχα... σιγε ρε Τακη μην βγει σε λιγο και η Samara απο το cd player...  :D :D :D
 
Oct 10, 2015
122
4
19
Καλησπερα παιδια! δεν ξερω πως μπορω να ανοιξω καινουριο θεμα, δεν ειμαι τοσο καλος με υπολογιστες. Σας γραφω εδω και αν μπορειτε θα ηθελα την βοηθεια σας. σχετικα με τα φωτα της ομιχλης... εχω φιεστα ecoboost 100 hp titanium. Τα μπροστα φωτα ομιχλης αναβουν και τα 2 ενω στα πισω φωτα ομιχλης αναβει μονο το αριστερο κατω κοκκινο φως! εχει καει λαμπακι? Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Δεν έχει καεί. Έχει μόνο ένα πίσω από την πλευρά του οδηγού. Αν θες δύο πρέπει να πάρεις το ομίχλης από το δεξιοτιμονο fiesta και να το βάλεις.
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Δεν πίστευα οτι θα έγραφα σε κάποιο θέμα περί βλάβης, αλλά ναμαστε.... Έχω γερές υποψίες οτι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στα ηλεκτρολογικά και συγκεκριμένα στον εγκέφαλο. Λοιπόν ένα διάστημα παρατήρησα οτι η κατανάλωση είχε ανέβει χωρίς λόγο και τώρα ξαναέπεσε, επίσης μια μέρα ανοίγω το αμάξι και βλέπω οτι το νερό είχε θερμοκρασία 60 βαθμους χωρίς να έχω κινήσει το αμάξι. Σβήνω την μηχανή και βλέπω οτι η  θερμοκρασία δεν έπεφτε για πολλά λεπτά. Και σήμερα ενώ το ρεζερβουάρ ηταν ακριβως στο 1/4 ανάβει το λαμπάκι και μου έλεγε 140χλμ περιπου ακομα ως το τέλος. Τι στο καλό γίνετε? εχει κανει ιδέα?
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Η μπαταρία σου είναι εντάξει? Μήπως έχει "πέσει"? Για βγάλε τον πόλο το βράδυ και ξαναβάλτον το πρωί μήπως και λυθεί το θέμα έτσι. Στο Χ3 μου πάντως που μου έβγαζε κάτι παρόμοια θεματάκια, μόλις το έκανα λύθηκαν. Δε χάνεις τίποτα...
 

nsofi

New member
Aug 14, 2014
66
0
6
Καλησπέρα σε όλους. Μου συνέβη το εξής. Δεν άνοιγαν τα παράθυρα οδηγού και συνοδηγού με τον διακόπτη ανοικτό. Το ίδιο συνέβη και με τη μηχανή σε λειτουργία. Μετά απο ένα λεπτό και το αυτοκίνητο εν κινήσει λειτούργησαν κανονικά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο; 
 

kimon

New member
Jul 19, 2015
53
2
8
nsofi said:
Καλησπέρα σε όλους. Μου συνέβη το εξής. Δεν άνοιγαν τα παράθυρα οδηγού και συνοδηγού με τον διακόπτη ανοικτό. Το ίδιο συνέβη και με τη μηχανή σε λειτουργία. Μετά απο ένα λεπτό και το αυτοκίνητο εν κινήσει λειτούργησαν κανονικά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο; 
Ή έκανε κάποιο reset o ηλεκτρονικός εγκέφαλος για κάποιο λόγο ή μήπως έχει αρχίσει να τελειώνει-ξεφορτίζεται η μπαταρία κι έδωσε τα πρώτα σημάδια.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
nsofi said:
Καλησπέρα σε όλους. Μου συνέβη το εξής. Δεν άνοιγαν τα παράθυρα οδηγού και συνοδηγού με τον διακόπτη ανοικτό. Το ίδιο συνέβη και με τη μηχανή σε λειτουργία. Μετά απο ένα λεπτό και το αυτοκίνητο εν κινήσει λειτούργησαν κανονικά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο; 

μηπως ειχες ξεχαστει και παταγες συνεχεια τον διακοπτη??
σε ρωταω γιατι το εχω παθει και εγω...απο περιεργεια παταγα τον διακοπτη να ανεβει το τζαμι και μολις τερματισε δεν το αφησα,συνεχησα να το παταω...μετα απο λιγο ακουσα μεσα στις πορτες ενα πολυ ψιλο ''τακ'' -επεσε το θερμικο προστασιας που εχει για να μην καει το μοτερ του ανεβα κατεβα-  και δεν πηγαινε ουτε πανω ουτε κατω...μετα απο ενα λεπτο ξανα ενα ''τακ'' -επανηλθε το θερμικο αφου κρυωσε το μοτερ- και ανεβοκατεβαιναν κανονικα!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τα άσχετα σχόλια του στυλ "έχει καεί κάποια λάμπα" ή "έχει ένα φως ομίχλης" σβήστηκαν.

Παρακαλώ να μένουμε ΕΝΤΟΣ θέματος.
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
Σημερα πριν λιγο εβαλα μπρος στην sharky μου και πηγαμε ως το μινι μαρκετ την παρκαρα την μιση σε ασφαλτο και την αλλη μιση σε ραμπα παρκινγκ πηρα αυτα που ηθελα μπρνω την βαζω μπροσ check tyre monitor μ εβγαλε οτι ελειπε απο καποιο λαστιχο αερασ παω βενζιναδικο ολα στο 26 τα εβαλα στο 30 βαζω μπροσ παλι το ιδιο τι γινετε?? Δεν ακουσα παντως απο καπου να βγαζει αερα και μηπως μπλοκαρε και πρεπει να παω στην φορντ να το φτιαξουν??
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
xrhstos fiestakis said:
Σημερα πριν λιγο εβαλα μπρος στην sharky μου και πηγαμε ως το μινι μαρκετ την παρκαρα την μιση σε ασφαλτο και την αλλη μιση σε ραμπα παρκινγκ πηρα αυτα που ηθελα μπρνω την βαζω μπροσ check tyre monitor μ εβγαλε οτι ελειπε απο καποιο λαστιχο αερασ παω βενζιναδικο ολα στο 26 τα εβαλα στο 30 βαζω μπροσ παλι το ιδιο τι γινετε?? Δεν ακουσα παντως απο καπου να βγαζει αερα και μηπως μπλοκαρε και πρεπει να παω στην φορντ να το φτιαξουν??
Εκανα εδω το σχολιο μου γιατι δεν εβρισκα κατι για το ζητημα μου και θεωρησα οτι εδω ειναι για να αναρτηθει...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread