Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Η μπαρμπριζοκολλα δεν νομιζω να επιραζεται απο την θερμοκρασια....φαντασου οτι αντεχει την θερμοκρασια των φαναριων στον ηλιο...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μην το φοβασαι προχωρα το!! Περασε το καλοκαιρι με πολυ ζεστη και δεν επαθε τιποτα
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
πολύ καλή ιδέα με τις ledοταινίες.. η σύνδεση τους είναι τόσο εύκολη? αν ναι υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει?
γιατί ούτε είναι τόσο ακριβές και μπορούν να τοποθετηθούν οπουδήποτε..(ήδη έχω αρχίσει και σκέφτομαι για κρυφό φωτισμό)
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
για την σύνδεση εννοώ από που παίρνει ρεύμα. Είχα κοιτάξει κάποια στιγμή αλλά θυμάμαι ότι δεν θα τα κατάφερνα (καμία σχέση δεν έχω με ηλεκτρολογικά) οπότε τα είχα παρατήσει! :(
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εαν δεν εχεις καμια σχεση τοτε καλυτερα φιλε να πας σε εναν ηλεκτρολογο να σου κανει την δουλεια γιατι επειδη το εψαξα προσφατα,για ΟΛΟ τον φωτισμο του εσωτερικου στο φιεστα μας (ακομα και τα φωτα στο καντραν-ηχοσυστημα κ.τ.λ ) τα διαχειριζεται ενας εγκεφαλος και εαν γινει μπαμ και τον παρεις στα χερια θα πονεσει πολυ η τσεπη σου φιλε....
 

ARIS Y

New member
May 17, 2012
55
0
0
Καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος περιπου το κοστος της συγκεκριμενης δουλειας!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εμένα 1μ λεντοταινία (δεν έκοβαν λιγότερο επειδή είναι σε κουλούρα), 2μ απλό καλώδιο, μια έξτρα πλαφονιέρα σαν αυτή που έχουμε στο πορτμπαγκάζ στα δεξιά και 2 πενταπλά led πήγαν χωρίς την εργασία μιας και τα πέρασα μόνος μου γύρω στα 36€ εάν θυμάμαι καλά. 
 

ARIS Y

New member
May 17, 2012
55
0
0
σε ευχαριστω πολλυ!!σκεφτομαι να παω σε εναν ηλετρολογο να μου το κανει!καθως δεν εχω ιδεα απο ηλεκτρολογικα!!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
StuparArt said:
Εμένα 1μ λεντοταινία (δεν έκοβαν λιγότερο επειδή είναι σε κουλούρα), 2μ απλό καλώδιο, μια έξτρα πλαφονιέρα σαν αυτή που έχουμε στο πορτμπαγκάζ στα δεξιά και 2 πενταπλά led πήγαν χωρίς την εργασία μιας και τα πέρασα μόνος μου γύρω στα 36€ εάν θυμάμαι καλά. 
Εκει πας και χαλας τωρα τα λεφτα σου?  tease

Δεν πουλανε σε μικροτερη διασταση του μετρου.Μερικες ενδεικτικες τιμες για ledταινιες
http://www.ledomagazo.gr/index.php?dispatch=tags.view&tag=led+tainia
http://www.ledopolis.gr/led-tainies-strip.html
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εεε πάει καιρός που τα είχα δώσει για το πορτμπαγκάζ και γενικά για τον κρυφό φωτισμό μέσα στο πιλοτήριο giggle
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Έβαλα και εγώ μια ledotainia σήμερα στο χώρο τον αποσκευών και το αποτέλεσμα μπορώ να πω ότι είναι απλά τέλειο καμια σχέση με το άλλο λαμπάκι !!! Ένωσα την ταινία μαζί με το λαμπάκι και ανάβουν και τα 2 αν και το λαμπάκι τώρα πλέον χάνεται πολύ μπροστά στο φως της ταινίας !!

 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
την έχω κολλήσει στην πλάτη τον καθισμάτων σε σημείο έτσι ώστε όταν ανοίγει το port pagaz και η εταζέρα να μην υπάρχει κάτι που την κρύβει και χάνεται ο φωτισμός .... επίσης είναι αρκετά ψhλά και έτσι φωτίζει όλο τον χώρο !
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread