Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Κώστας

Original poster
Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Ένα θέμα:
1ον βρήκα μάσκα γτ δεν είχα





αν είναι να βάλω προβολάκια.. μήπως λείπει κάτι?
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Απο "πλάστηκα" σου λείπουν τα προβολάκια και οι βάσεις και μπαίνουν τις τρύπες αριστερά και δεξιά απο την μάσκα και τα 2 δαχτυλίδια που μπαίνουν πάνω στα καπάκια απο τα προβολάκια.
Σου λείπει και ο τηλεχειρισμός για τα προβολάκια που για το προ facelift δεν ξέρω πως είναι.Νομίζω είναι σαν αυτόν που έχεις αλλά έχει θέση και για προβολάκια.
Δες αν υπάρχει καλωδίωση για να τα βάλεις αλλιώς θα πρέπει να μπει και η καλωδίωση.
 

Κώστας

Original poster
Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Σκατούλες καπαμά Μάνο δεν θα ψάξω όλα αυτά ίσως να μην τα βρώ καν, θα τα κλείσω με ημιτασιόν μασκες προς το παρόν και αν τα βρώ όλα αυτα που είπες θα τα βάλω.

  ...Την μάσκα μου την δίνει 60 ευρω καινούργια...
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Η τιμή για την μάσκα είναι πολύ καλή.
Κοίτα αφού θα δώσεις που θα δώσεις κάποια λεφτά (αρκετά) για τις αλλαγές που θέλεις να κάνεις βάλε και τα προβολάκια. Σε σχέση με τα υπόλοιπα αυτά είναι ψίχουλα. Μην αφήσεις τρύπες. Σήτα αν βρεις για εκεί δεν θα είναι λύση της ford οπότε δεν ξέρω και είναι αυτό που ψάχνεις. Επειδή η σήτα εκεί είναι πατέντα θα σου τον πιάσουν λίγο σε τιμή άρα πάει μια ή άλλη.. Σε αυτά τα parts η τιμή μεταχειρισμένου δεν απέχει πολύ απο το καινούριο. Άρα ρίξε μια ματιά και για καινούρια.
Πίσω έχεις βρει όλα τα πλαστικά για διαχύτη και ανακλαστήρες?
 

Κώστας

Original poster
Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Πισω βρηκα να τον αγορασω comple τον προφυλακτηρα δεν θα χρειαστει να πειραξω κατι
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Αν θέλεις τι γνώμη μου μην κάνεις πατέντα και εμπρός . Η διαφορά είναι τόσο μικρή απο πατέντα στα κανονικά parts που δεν αξίζει η πατέντα. Άσε που μετά θα έχεις και τα προβολάκια ..
Μάσκα εμπρός πάνω έχεις βρει?
 

Κώστας

Original poster
Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Μασκα ειναι αυτη που βλεπεις στην photo την εχω παραγγειλει.. μακαρι να βρω και βασεις για τα προβολακια
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
χρειάζεσαι και την πάνω με το σήμα της ford . νομίζω την είχα δει να πουλιέται τελευταία αν την ξανά βρω και την θέλεις θα σου στείλω το link σε pm
 

Κώστας

Original poster
Rookie
Feb 20, 2016
15
0
0
34
Πειραιάς
Πώς γίνεται αυτο δεν βλέπω καμία διαφορά στο απλό με του ST που υπάρχει το θέμα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Παρατήρησε τη δικιά σου μάσκα. Φτάνει μέχρι τα φανάρια δεξιά-αριστερά.
Δες τον προφυλακτήρα του ST, έχει δύο "αυτιά" δεξιά-αριστερά στα φανάρια, άρα θέλει λίγο μικρότερη μάσκα.
Ούτε το σήμα της Ford κάνει, στα ST είναι μεγαλύτερο από το δικό σου. Άρα χρειάζεσαι και αυτό.
Τα παραπάνω δεν είναι κάτι καινούριο. Τα έχουμε δοκιμάσει πολλές φορές στο παρελθόν, γι΄αυτό και σε συμβουλεύουμε...
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Ούτε απο το facelifte δεν κάνει σκέψου . Την δοκίμασα και δεν μπορεί να μπει ακόμα και αν φτάνει μέχρι κάτω. Το σήμα είναι αρκετά μεγαλύτερο του st
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread