Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

assombracao

Original poster
Member
Mar 12, 2012
103
0
0
45
ΑΘΗΝΑ
Καλησπερα σε ολους προχτες το πρωι μια τοσο ωραια μερα ξυπνησα ομορφα με ωραια διαθεση και κατεβηκα ο καημενος στο αυτοκινητο να  μιλησουμε... Μου εκανε μουτρα και του ελεγα μιλα μου σε παρακαλω τι σου εχω κανει και δεν θες να μαγαπας " Οπως λεει και το λαικο ασμα". Κοιτα με καλα μου ελεγε....Απο την μερια του οδηγου  το φτερο εχει δαγκωματιες και ο προφυλακτηρας ειναι σκισμενος λες και βγηκε ο βρυκολακας το βραδυ σκισμενος χαμηλα.
Λοιπον πηγα σε εναν φαναρτζη και μου ζητησες με αλλαγη φτερου και προφυλακτηρα και να κανουμε καλη δουλεια οχι οτι κ οτι "τα λογια του" 450 ευρω .
Δεν ειπα οχι αλλα δεν το αφησα διοτι οικονομικες δυσκοιλιοτητες αυτη τη στιγμη.
Και ερωταω  εγω ο ζωοφιλος περιπου ποσο παει μια τετοια δουλεια το θεμα ειναι 50 -100 ευρω αλλα τουλαχιστον ξερει κανενας καποιον να κανει καλη δουλεια ωστε να μην φαινεται το αυτοκινητο απο μακρια?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς, γιατί δεν έχω δει τη ζημιά. Πάντως ο προφυλακτήρας μπορεί και να κολλάει και το φτερό μπορεί και να επισκευάζεται. Οπότε να τη βγάλεις μόνο με εργατικά + βαφή.
Τώρα με 450 ευρώ να αλλάξεις φτερό και προφυλακτήρα + βαφή + εργατικά, για όλα αυτά μου φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία...
 

assombracao

Original poster
Member
Mar 12, 2012
103
0
0
45
ΑΘΗΝΑ
το θεμα δεν ειναι εαν ειναι καλη η τιμη οχι οτι δεν με νοιαζει αλλα τουλαχιστον να μην κανει μπαμ απο μακρια θεμα εμπιστοσυνης που δεν ξερω κανεναν..
http://imageshack.us/photo/my-images/59/12040081.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/440/12040078.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/833/12040083.jpg/
 

assombracao

Original poster
Member
Mar 12, 2012
103
0
0
45
ΑΘΗΝΑ
Δεν ξερω στραβωσε ασχημα και εχει ενα Θεμα τελευταια ... με τη παρτη μου μαλλον ζηλειες
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Εγω οπως το βλεπω, ο προφυλακτηρας παει για αλλαγη, το φτερο φτιαχνετε το ιδιο! οπως ειπε και Κωστας πιο πανω,τα λ7 που σου ειπε ο ανθρωπος ειναι πολυ καλα! εκτος και αν ειναι ιμιτασιον τα ανταλλακτικα που θα χρησιμοποιησει! τωρα για το χρωμα!! μαυρο ειναι!! δεν νομιζω να εχεις κανενα θεμα!!
 

assombracao

Original poster
Member
Mar 12, 2012
103
0
0
45
ΑΘΗΝΑ
Δεν ξερω για τι ανταλλακτικα μου ειπε. Μαλλον δεν θυμαμαι αλλα εχουν μεγαλη διαφορα?
Αυτο ρωταω εαν υπαρχει κανενας να το δει απο κοντα διοτι αλλο φωτογραφιες.... Και να ειναι εμπιστοσυνης μην φαω καμια φολα δεν αξιζει σε αυτην εποχη που ζουμε
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
πριν λιγες μερες δεν αρεσε στην αδερφη μ το δεξι φτερο και το τσαλακωσε. αλλαξα φτερο και περασα ολο το αυτοκινητο με αλοιφαδορο για να ζωντανεψει το χρωμα. μου βγηκε 180 ευρω. το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο μιας και ζωντανεψε το χρωμα( εξαφανιστικαν οι αραχνες σε μεγαλο βαθμο) και περασα και απο πανω κερι για υγρο λουκ και να μην κολλαει σκονες.
το κερι εκανε ακομα καλυτερη δουλεια και το προτεινω (10 ευρο το μπουκαλι) πλεον ουτε το νερο δεν καθετε πανω στο αυτοκινητο.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Εχεις καποια συγκεκριμενη μαρκα να προτεινεις; το εβαλες με τον αλοιφαδορο;
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
θα κοιταξω τ μαρκα ειναι και θα το ανεβασω. δεν ειναι ακριβως σαν κερι και το περασα με ενα πανακι βαμβακερο ολο το αυτοκινητο και μετα το σκουπισα με αλλο πανι βαμβακερο.
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
μπορεις να ανεβασεις και καμια φωτο να το θαυμασουμε;
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Μετράμε αντίστροφα πλέον για να μπει το αμάξι στο φανοποιείο και τις τελευταίες μέρες ψάχνω από εδώ και από εκεί για φανοποιεία!!!Ο Δικός μου φαναρτζής(Που μου έχει βάψει αεροτομή,πίσω προφυλακτήρα) μου ζήτησε 300 ευρώ για τα εξής:

Βάψιμο σε γαλάζιο χρώμα τα:

Μπροστά προφυλακτήρα
Πίσω προφυλακτήρα
Χερούλια από τις πόρτες
Το πλαστικό του πορτπαγκάζ
Καπάκια από τους καθρέπτες του F/L

Βάψιμο σε Μαύρο Μεταλλικό τα:

Πλαστικά από τους προφυλακτήρες

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει για τις φάσες,αν θα βάψω τις ήδη υπάρχουσες ή θα τις ξηλώσω τελείως και θα βάλω του F/L!!!Σε πρώτη φάση θα τις αφήσω και βλέπουμε γιατί προέχουν οι ζάντες!!!!Ξέρει κανείς κάποιον άλλο φαναρτζή στα Νότια προάστια ώστε να πάω και να πάρω τιμή?
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Ακριβώς!Απλά εμένα είναι σκέτες λωρίδες(Δεν μου πολύ αρέσουν απλά προστατεύουν την πόρτα),για αυτό θα ήθελα του F/L!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Η τιμή είναι πολύ καλή,αλλά επειδή μιλάμε για χρώματα...το σωστό αποτέλεσμα θα φανεί στο τέλος και αν όντως τα λεφτά είναι σωστά ή όχι
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Επισης, θα βαλεις τον ανθρωπο να φτιαξει μια φορα χρωμα και μετα να ξαναφτιαξει για τις φασες; Καν' το μια κι εξω κι ασε τις ζαντες για λιγο αργοτερα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread