Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

xristina

Hero Member
May 9, 2010
1,515
0
36
39
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
τι λες τώρα... είναι τελειες οι φωτο σου Ξενοφών! πολύ δύσκολο να τις ακινητοποιήσεις χωρις να σου ξεφύγουν! πολλα like!! ok234 ok234
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ευχαριστώ σας!

Έχει κάποια κολπάκια που πιάνουν (συνήθως) αλλά κάθε ζώο έχει το χαρακτήρα του. Άλλες όταν είναι πεινασμένες δε τις νοιάζει τπτ όταν τρώνε, άλλες είναι απλησίαστες.  :D
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Απίστευτη η αύρα που εισπράτεις στον ναό του Ποσειδώνα ειδικά την ώρα που πήγα εγώ, που το μοναδικό ίχνος ζωής που υπήρχε ήταν μία μικρή ψιψίνα! Αν και από κοντά ήταν το κάτι άλλο, προσπάθησα να φτάσω όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που βλέπει το ανθρώπινο μάτι...

10298496_10205138966093440_7917753584861242562_o.jpg
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Μακράν η πιο εντυπωσιακή μου συνεύρεση με πεταλούδα. Σαν να μου έλεγε βγάλε με φώτο. Χαρακτηριστικό ανοιξιάτικο πεταλούδι, με εντυπωσιακά (πείτε τα και αποκρουστικά για τους κινδύνους τους*) patterns χρωμάτων και σχεδίων. Ένα κλικ χωρίς καθόλου φώτοσοπ (πλην λογότυπου κ του φρέημ)  biggrin

* για τους μη γνώστες οι πεταλούδες έχουν όλα αυτά τα χρώματα, βούλες, στίγματα, γραμμές για να "τρομάζουν" οπτικά τα ζώα που θέλουν να τα κυνηγάνε...

Το επιστημονικό όνομά της Zerynthia Polyxena.
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Εκτός από το γνωστό χόμπι - πάθος να φωτογραφίζω το αμάξι μου, τοπία κ πεταλούδες έχω κ μια μανία με το αντικείμενο των δρόμων. Οι εθνικές οδοί, κακά τα ψέματα, δε βγάζουν συνήθως κάτι το ποιητικό, αλλά οι επαρχιακοί Ελληνικοί δρόμοι, αυτοί έχουν πολλά να αναδείξουν.

Φωτογραφία δρόμου το λοιπόν.

Όταν οι δρόμοι "ανασαίνουν". Καρπενήσι προς Καρδίτσα, παρυφές Βελουχίου


Κάπου στην Ήπειρο


Στο μαγευτικό φθινοπωρινό Χολομώντα Χαλκιδικής


Το κρυφτό των Βαρδουσίων με την ομίχλη, πάνω από το καλύτερο κομμάτι ελληνικής επαρχιακής ασφάλτου**, από Αθανάσιο Διάκο προς Καστριώτισσα Φωκίδας.


**και δεν σηκώνω αντίρρηση για αυτό...


Στα μαγικά μέρη της Ηπείρου, με φόντο την Τύμφη


και μεσονύχτια, με φεγγαρόφως


Ορεινά Κιλκίς προς Πέλλα


Κλασσική σκασμένη άσφαλτος από τις παγωνιές, ημιορεινά Κοζάνης.


Αφιερωμένη σε ένα φίλο στον Έβρο μακρυά...


Παγωμένη μπαριέρα, Εγνατία οδός έξω από Γρεβενά


Προς Θίσβη Βοιωτίας, ένα όμορφο πρωινό


Στο πιο αγριεμένο ταξίδι μου σε κάτι χωριά της Ηπείρο, στη μαύρη πανέμορφη ερημιά


Σε αντίστοιχα έρημους τόπους της Ορεινής Ναυπακτίας (Νεοχώρι Αιτ/νίας)


Κατηφορίζοντας προς την Ελάτη Τρικάλων


Κλασσικοί δείκτες ελληνικών εθνικών οδών. {14}, ο Ξάνθης Δράμας. Εκεί που λίγο πολύ μάθαμε να οδηγάμε.


Ορεινά Καστοριάς...


Κατάβαση στον Αώο


Όλα είναι δρόμος, καλά χιλιόμετρα να έχουμε
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
jim να ελπίζω να ανεβαζεις και καμια απο τις φωτό σου googleearth γιατι οι φωτο σου είναι πολύ καλή διαφήμιση για τον τοπο.
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Διατηρώ (αν δε κάνω λ'άθος) το μεγαλύτερο αρχείο φωτογραφιών από Ελλάδικό χώρο σε λογαριασμό google earth. Λογαριασμός μου εδώ http://www.panoramio.com/user/5825520?show=all (έχω κάνει κ μια ταξινόμηση ανά νομό Ελλάδας) κάλυψη εδώ: http://www.panoramio.com/map/?user=5825520#lt=39.045451&ln=21.940922&z=11&k=0&a=1&tab=5&pl=all

Το θέμα είναι ότι εδώ σηκώνω και όλες τις "σαβουρο-φώτο" μου, π.χ. από κινητό, μέσα από αμάξι κτλ. Στις ετικέτες έχει την κατηγορία best που έχω "χαρακτηρίσει" τις πιο καλές / καλλιτεχνικές / άξιες αναφοράς όπως θέλετε πείτε το :)

ΥΓ 1. Παρ'ολα αυτά έχω χαλαστεί, γιατί το earth αποχωρίζεται από το κλασσικό ανεβαστήρι του, το panoramio και συνδέεται πλέον με το google views, το οποίο ειναι κατι σαν να ανεβάζεις στο λογαριασμό σου στο fb κ να βάζεις ετικέτες τοποθεσίας. Ήδη το google earth έχει σταματήσει να δείχνει όλες τις φωτό όλων των χρηστών.

ΥΓ 2. Ψάχνοντας για διαδρομές κτλ είδα ότι το google maps έχει σταματήσει εντελώς να δείχνει φωτό από google earth / panoramio κ δείχνει μονο απο google views κ street view. (ποστιά...)
 

xristina

Hero Member
May 9, 2010
1,515
0
36
39
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
με λιγα λογια εχεις περπατησει καθε σημείο της Ελλαδίτσας μας!!  ok234 μπραβο!! εξαίρετη δουλειά!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread