Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
nos7 said:
vasilisfiesta δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο δυναμομετρο αλλα ξερεις με τι εχω φαει σκαλωμα και το σκεφτομαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ??τα 9 αλογα διαφορα με ενα ΜΚ7 σπορτ και φιλτρο VS ΜΚ7 σπορτ φιλτρο-εξατμηση ισχυουν ειτε ΤΑΤ λεγεται αυτο,ειτε autoveltiwseis...γιατι ομως στην ΤΑΤ εσυ βγηκες 1 αλογο λιγοτερο και στο αλλο δυναμομετρο 2 αλογα περισσοτερα??(δεν παω με το συνολο των αλογων γιατι αλλη κλιμακα μπορει να εχει η τατ και αλλη το αλλο δυναμομετρο,παω αθροιστικα για να μπορεσω να βγαλω ενα νοημα) + οτι εαν εισαι ειτε 2 αλογα πανω απο εμενα ειτε 1 κατω απο εμενα δικαιολογιτε η τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ μας(1,5 αμαξι) ?? ??

Μιχαλη η καλυτερη λυση για να ανοιξετε και να δειτε ακριβως τις διαφορες πρεπει να βαλεις κι εσυ 16αρες....
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
christos pap said:
Μιχαλη η καλυτερη λυση για να ανοιξετε και να δειτε ακριβως τις διαφορες πρεπει να βαλεις κι εσυ 16αρες....

Νοικιάζω τις δικές μου!!! tease tease
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
turbomaniac said:
το πολυ το κυριε ελεϊσον, το βαριέται και ο παππάς..... :D

Νομίζω οτι είναι περιττή κίνηση.

Παντως μια που το αναφέραμε, εγω εμπιστευομαι τον ανδριανακη και το δυναμόμετρό του.
Αλεξη πιο πολυ θα παω να τον ρωτησω τι μπορει να κανει για προγραμμα.. :D ;)

nos7 said:
vasilisfiesta δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο δυναμομετρο αλλα ξερεις με τι εχω φαει σκαλωμα και το σκεφτομαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ??τα 9 αλογα διαφορα με ενα ΜΚ7 σπορτ και φιλτρο VS ΜΚ7 σπορτ φιλτρο-εξατμηση ισχυουν ειτε ΤΑΤ λεγεται αυτο,ειτε autoveltiwseis...γιατι ομως στην ΤΑΤ εσυ βγηκες 1 αλογο λιγοτερο και στο αλλο δυναμομετρο 2 αλογα περισσοτερα??(δεν παω με το συνολο των αλογων γιατι αλλη κλιμακα μπορει να εχει η τατ και αλλη το αλλο δυναμομετρο,παω αθροιστικα για να μπορεσω να βγαλω ενα νοημα) + οτι εαν εισαι ειτε 2 αλογα πανω απο εμενα ειτε 1 κατω απο εμενα δικαιολογιτε η τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ μας(1,5 αμαξι) ?? ??
Μιχαλη το 1,5 αμαξι ειναι καθαρα θεμα ζαντας πιστευω...
Τωρα για τα αλογα που λες ενα πανω δυο κατω δεν λεει κατι.Εσυ αλαξες και τελικο και φιλτρο,εαν δεν κανω λαθος,οποτε αν διορθωσεις τα μειγματα θα παρεις,σωστα?οποτε θα μαστε στα ιδια,σωστα?
Εαν ειμαι καπου λαθος διορθωστε με.. :)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
παιδιά υπάρχει περίπτωση να κάνουμε πάλι ένα ομαδικό ντού για δυναμομέτρηση ? ψήνομε και εγώ .
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
ok ευχαριστώ...δυστυχώς όταν πήγανε τα παιδιά δεν έπαιζαν λεφτά...:S
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Νικο απ ο,τι βλεπω εισαι πρωτο σταδιο,το χεις δυναμομετρησει?
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
ναι...αλλα τοτε ειχα λαθος εξατμιση και οταν την ξαναεφτιαξα δεν το ξαναπηγα... 102 αλογα ειχε δειξει τοτε...90 δινει η ford για τα 1,4 αρα +12 τουλαχιστον...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Για 1,4 καλα ειναι!
Το κυριοτερο ειναι αυτο που λες ο,τι τα βλεπεις στο δρομο στην επιταχυνση!
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
ναι ειναι αρκετα πιο γρηγορο...αλλα θα ηθελα να εχω λιγη τελικη παραπανω...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ξερει κανεις ποιο ειναι αξιοπιστο dyno,που βρισκεται και ποσο κοστιζει;
για αθηνα μιλάμε παντα!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=7

για δυναμομετρηση ειναι μια χαρα,εχουμε και προσφορα του club!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
δυο πατηματα ειναι η δυναμομετρηση ή 1?
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ναι 2 πατηματα. και τριτο να κανεις η τιμη ειναι η ιδια νοmιζω αν και δεν θα χρειαστει! τα παιδια βεβαια εκει θα σε κατατοπησουν καλυτερα!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
proedros said:
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=7

για δυναμομετρηση ειναι μια χαρα,εχουμε και προσφορα του club!

μια χαρά δουλευει αυτό
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Απάντησα στην παραπάνω απορία του Raz για το λινκ, δεν του είπα να πάει κάπου, ειδικά χωρίς κάρτα....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread