Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
φιλε μου μακαρι να ηταν το τελευταιο! σταματησε να ακουγεται τωρα ετσι;  ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εαν και βγαινουμε offtopic το αναφερουμε απλα για την ιστορια,απο την αρχη που το ειχα παρει εκανε και οσο sport εχω ακουσει(με μεταβλητο χρονισμο δλδ) ναι το κανουν!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
nos7 said:
λοιπον το δυναμο επισκευαστικε....αλλαχτηκαν και τα 2 ρουλεμαν(μπρωστα και πισω) και μπηκαν koyo...απο την μανα του φοραει κατι Πολονικα(δεν θυμαμαι ακριβως μαρκα αλλα ειναι κατι σχετικο με την skf(δλδ παλι με 3 γραμματα και εχει σιγουρα s και k μεσα αλλα οχι skf) τα οποια δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας!!!το κοστος ηταν 60€+φπα στον ηλεκτρολογο που εχουμε και στις προσφορες Αποστολη Φακλανα!!
nsk είναι η εταιρία ;)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Αντε μπραβο ρε Μιχαλακη! καλοριζικα τα ρουλεμανακια σου!!! ελπιζω να μην βγαλει τπτ αλλο το εργαλειο σου!!!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
nos7 said:
ναι φιλε....τωρα ακουω και παλι τις βαλβιδες που ψιλοβαρανε στο ρελαντι :p :p

Αυτό που λες Μιχάλη πρέπει να είναι τα μπέκ. Οι βαλβίδες κανονικά δεν θα έπρεπε να ακούγονται. Έχεις πολύ λίγα χμ για να ακούς κάτι τέτοιο.
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
nos7 said:
εαν και βγαινουμε offtopic το αναφερουμε απλα για την ιστορια,απο την αρχη που το ειχα παρει εκανε και οσο sport εχω ακουσει(με μεταβλητο χρονισμο δλδ) ναι το κανουν!!!
μιχαλη και εγω ακουω στο ρελαντι κατι σαν αυτο που λες μεταλλικο...εδω και πανω απο ενα χρονο...εχω 32000 χλμ. τωρα και ελπιζω να μην ειναι κατι γιατι δεν ακουγεται συνεχεια...1,4 ειναι το δικο μου...
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
nos7 said:
ναι φιλε....τωρα ακουω και παλι τις βαλβιδες που ψιλοβαρανε στο ρελαντι :p :p
Αν το αυτοκίνητό σου αρχίσει να κάνει σαν ''diesel'' τότε να ανησυχείς οτι έιναι από τις βαλβίδες.Αυτός ο ήχος-μικροκροτάλισμα που ακούς είναι φυσιολογικό...Οποιο fiesta, focus 1.4-1.6 να ακούσεις το κάνει απ τη μάνα του!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread