Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος να μου πει μια συνολική εκτίμηση για αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ γιατί τελικά από εκεί έχω διαρροή?
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
χμμ αν θυμαμαι καλα 150 ιμιτασιον και κανα 250αρι το αυθεντικο ;..
 

yiannis

Rookie
May 9, 2014
14
0
1
38
mk6car said:
χμμ αν θυμαμαι καλα 150 ιμιτασιον και κανα 250αρι το αυθεντικο ;..
πρόσεξε τι ανταλλακτικό θα βάλεις γιατί εγώ σε σε διάστημα ενός χρόνου αλλαξα δυο ψυγεία...γύρο  στα 250 κοστίζει με ένα καλό ψυγείο.τα πιο πολλά είναι εργατικά γιατί πρέπει να βγει το ταμπλο
mk6car said:
χμμ αν θυμαμαι καλα 150 ιμιτασιον και κανα 250αρι το αυθεντικο ;..
πρόσεξε τι ανταλλακτικό θα βάλεις γιατί εγώ σε σε διάστημα ενός χρόνου αλλαξα δυο ψυγεία...γύρο  στα 250 κοστίζει με ένα καλό ψυγείο.τα πιο πολλά είναι εργατικά γιατί πρέπει να βγει το ταμπλο
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος να μου πει μια συνολική εκτίμηση για αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ γιατί τελικά από εκεί έχω διαρροή?
Τελικα ποσο σου κοστισε? Ανταλλακτικο? Εργασια?
ΥΓ. Δεν χρειαζεται να βγει το ταμπλο! Κοστος εργασιας καπου στα 50ευρω
Post automatically merged:

Εγώ είχα πληρώσει 50 το ψυγείο του καλοριφέρ 8 ευρώ το παραφλου και 200 ευρώ εργατικά
Εσενα σε τσακισαν στα εργατικα!!!
 
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Και εγώ νομίζω ότι στο mk6 δεν χρειάζεται να βγει ταμπλό, έχει πρόσβαση από το πλάι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKYLINE

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Και εγώ νομίζω ότι στο mk6 δεν χρειάζεται να βγει ταμπλό, έχει πρόσβαση από το πλάι.
Ναι αλλα κανεις δεν θελει το ζην! Ολοι πανε για το ευ ζην!!! Με θλιβει που στα φορουμ γνωριζουν μελη εξυπνες και οικονομικες λυσεις και ολοι τις κρατανε για την παρτι τους!!! Γιατι να μην υπαρχουν θεματα με αναφορες για τους καλυτερους και τους πιο οικονομικους μαστορους οπως και σε ανταλλακτικα..??? Γιατι ολοι σκεφτονται πονηρα!!!
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
θα παω αυριο να ρωτησω το μαστορα μου τι θελει για να αλλαχτει το ψυγειο του καλοριφερ ετσι απο περιεργεια να δω τι θα μου πει !
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
θα παω αυριο να ρωτησω το μαστορα μου τι θελει για να αλλαχτει το ψυγειο του καλοριφερ ετσι απο περιεργεια να δω τι θα μου πει !
Αλλαξα ψυγειο καλοριφερ χωρις λυσιμο ταμπλο! Ωραιος ο μαστορας.. Εμπειρος!!! Πηγα δικο μου ανταλλακτικο.. εργασια 50ευρω!!!
Γενικα εχει καλες τιμες..! Για οποιον ενδιαφερεται Αθηνα δυτικα..
 
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Μπράβο, ξεμπερδεψες. Από το πλάι της κονσόλας δεν στο έβγαλε; Σύνολο;
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Μπράβο, ξεμπερδεψες. Από το πλάι της κονσόλας δεν στο έβγαλε; Σύνολο;
Ναι. Μου κανει θελει τον τροπο του..
ψυγειο 55ευρω
Αντιψυκτικο συμπληρωσε γιατι ειχα ηδη καινουργιο μεσα. 3litra το καλο στους -37 g12++ 7.5ευρω
Εργασια 50ευρω
Εκμεταλλεύτηκα την εργασια και πηρα να μου αλλαξει φιλτρο γυρης 5.80ευρω(συμπτωματικα ηθελε αλλαγη)
Συνολο 118.3ευρω βαλε και 4ευρω τα καυσιμα!:ROFLMAO:
Ειναι αυτο που λεμε ελα πιασε με!!!
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Πολύ καλά, ωραίος.
Κραταω μικρο καλαθι γιατι πλεον βγαινουν πολλα σκαρτα ανταλλακτικα..! Θα μου πεις γιατι δεν εβαλες τοτε το γνησιο.. Θα σου πω και γω με τοσο που κοστιζει θα επρεπε να του δινουν τουλαχιστον 5 χρονια εγγυηση!!! Ειπαμε ολοι για το ευ ζην!!!
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Δεν κατάλαβα κάτι υπήρχε διαρροή? Εμένα οταν το βάζω στο ζεστό αέρα και μόνο μου μυρίζει σαν σκουριά ενα πράγμα και έλεγα να το αλλάξω προληπτικά μιας και 15 χρόνια δεν έχει αλλαχθεί ποτέ καο φοβάμαι μήπως ευθύνεται αυτό για την ενοχλητική αυτή μυρωδιά
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Δεν κατάλαβα κάτι υπήρχε διαρροή? Εμένα οταν το βάζω στο ζεστό αέρα και μόνο μου μυρίζει σαν σκουριά ενα πράγμα και έλεγα να το αλλάξω προληπτικά μιας και 15 χρόνια δεν έχει αλλαχθεί ποτέ καο φοβάμαι μήπως ευθύνεται αυτό για την ενοχλητική αυτή μυρωδιά
Ναι αν σου τρυπησει θα αρχιζει να μυριζει αντιψυκτικο απο τους αεραγωγους(θαμπωμα παρ-μπριζ) και σε προχωρημενη κατασταση μυριζει εντονα και το νεφελοποιει!!! θα βρισκεις αντιψυκτικο στην ασφαλτο..!
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
δεν νομιζω να χανω τοσο πολυ αντιψυκτικό ίσως να χάνει λίγο κυρίως με προβληματίζει η μυρωδιά σαν σκουριάς
 
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Πάντως ξεκινάει με ελαφριά μυρωδιά, μετά θολωνουν λίγο τα τζάμια και στο τέλος τρέχει λίγο paraflu. Αυτό πρέπει να μυρίζει μέσα στην καμπίνα σε περίπτωση προβλήματος.
Post automatically merged:

Κραταω μικρο καλαθι γιατι πλεον βγαινουν πολλα σκαρτα ανταλλακτικα..! Θα μου πεις γιατι δεν εβαλες τοτε το γνησιο.. Θα σου πω και γω με τοσο που κοστιζει θα επρεπε να του δινουν τουλαχιστον 5 χρονια εγγυηση!!! Ειπαμε ολοι για το ευ ζην!!!
Πόσο είχε το γνήσιο, από περιέργεια;
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
δεν νομιζω να χανω τοσο πολυ αντιψυκτικό ίσως να χάνει λίγο κυρίως με προβληματίζει η μυρωδιά σαν σκουριάς
Αν χανει πολυ λιγο και σου μυριζει περιεργα μπορει να ειναι απο το καλοριφερ..! Αυτο το ελαχιστο καπου ποτιζει και αναδυεται αυτο που λες.. Με την χρηση και οσο ανεβαζεις στροφες-πιεσεις απο κει που χανει θα χειροτερευει οποτε καποια στιγμη θα σου δειξει ξεκαθαρα!
Σε αλλο αυτοκινητο εχανε ελαχιστα αλλα σιγα-σιγα με τον καιρο χειροτερευε.. Του στιλ εχανε 100ml τον χρονο! Το πρεσαρε ο μασταρας,το ελεξε και μου κανει δεν χανει απο πουθενα!!! Ενας χρονος σχεδον περασε για να αρχισει να χανει προκλητικα και ανακαλυψα οτι ηταν απο την αντλια!
Post automatically merged:

Πόσο είχε το γνήσιο, από περιέργεια;
Καπου στα 300ευρω
 
  • Wow
Αντιδράσεις: mk6car

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Καλά είναι γνωστό οτι πονάει στο θέμα αντλία το Φιέστα, εχω αλλάξει 3.. Θα δω μήπως παω αύριο να ρίξει μια ματιά στο ψυγείο του καλοριφέρ ίσως με εναν οπτικό έλεγχο να μπορεί να δει κάτι....
 
Oct 17, 2020
265
151
43
45
Μοντέλο
MK6
Αν εννοείται αντλία νερού, έχω αλλάξει μια φορά, και πως το κατάλαβα; Έβλεπα παραφλου πάνω στο καπό, σταγόνες δηλαδή, από μέσα. Ψυγείο καλοριφέρ μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread